Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Aukščiausio lygio krepšinio kovos ir saugūs žiūrovai tribūnose yra vienos iš pamatinių Lietuvos krepšinio lygos vertybių, ir LKL kartu su klubais dės visas pastangas, kad savaitgalį vykę incidentai nesikartotų.

Šį sezoną metamos baudos

85%
17,0
Pataiko: 17,0
Taiklumas: 85,0%
Vieta lygoje: 1
Geriausias pasiekimas: 29
Blogiausias pasiekimas: 12
Daugiausia pataiko: Edgaras Ulanovas

LKL stengiasi sukurti kuo įdomesnį, aukštesnės kokybės reginį žiūrovams, krepšinio mylėtojams.

Pagrindinis sirgalių tikslas apsilankant arenose turėtų būtų palaikyti savo komandą, o ne kenkti jai, kai aistruolių elgesys peržengia visuotinai priimtų elgesio normų, moralės ir pagarbos principų, bendrųjų viešo elgesio taisyklių, egzistuojančių visuomenėje, ribas.

LKL griežtai pasisako prieš bet kokio pobūdžio smurtą, brutalų žiūrovų elgesį, chuliganiškus fizinius veiksmus.

LKL skatina aktyviausius krepšinio sirgalius palaikyti savo komandas arenose. Vis dėlto lankydamiesi krepšinio rungtynėse sirgaliai privalo elgtis pagal LR teisės aktuose numatytą tvarką, gerbti LKL nuostatus bei arenų vidaus taisykles.

Europos Sąjungoje (ES) galioja Europos Tarybos (ET) konvencija dėl integruoto požiūrio į saugumą ir apsaugą per sporto renginius. Lietuva, kaip ES šalis, taip pat privalo laikytis ET ratifikuotų teisės aktų.

Vieni iš svarbiausių šios konvencijos tikslų – užtikrinti tiek žiūrovų, tiek dalyvių saugumą sporto renginiuose, sukurti jiems saugią aplinką.

Draudimas sporto renginiuose naudoti pirotechninius įrenginius nėra LKL užgaida. Šis besąlyginis ribojimas yra numatytas minėtoje ET konvencijoje.

Pagal LR administracinių nusižengimų kodeksą necenzūrinių žodžių, gestų ir skanduočių vartojimas yra viešosios tvarkos pažeidimas. Todėl krepšinio aistruoliai, jų šeimos nariai, vaikai turi teisę būti tokioje aplinkoje, kurioje varžovai ir jų aistruoliai ar kiti rungtynių dalyviai viešai necenzūriniais žodžiais nėra įžeidinėjami, menkinami ar iš jų yra tyčiojamasi.

LKL skatina krepšinio aistruolius kuo aktyviau ir gausiau palaikyti savo mylimas komandas, bet nenukreipti palaikymo į „kovą už pirotechniką“, ar į „kovą prieš LKL“.

Vertindama praėjusį savaitgalį „Siemens“ arenoje „Betsafe–LKL“ čempionato rungtynių tarp „Ryto“ ir „Žalgirio“ įvykusį incidentą, LKL smerkia tiek incidento provokatorius – „Žalgirio“ sirgalių grupę, tiek ir pavienius asmenis – „Ryto“ komandos aistruolius, chuliganiškais smurtiniais veiksmais įsitraukusiems į konfliktą.

Incidento dalyvius sulaikė Lietuvos viešosios policijos pareigūnai. Sulaikytųjų elgesys bus įvertintas LR įstatymų ir teisės aktų rėmuose. „Žalgirio“ sirgalių grupelė dėl provokacijos yra oficialiai Lietuvos viešosios policijos įspėta, tuo tarpu dėl dviejų sulaikytų pavienių „Ryto“ aistruolių yra pradėtas teisinis procesas.

Lietuvos krepšinio lyga, vadovaudamasi „Betsafe–LKL“ čempionato vykdymo nuostatų 64.18. punktu dėl LKL nuostatų 43.4.6., 44.1.4, 44.1.6. ir 44.1.7. punktų reikalavimų pažeidimų, griežtai įspėjo „Žalgirio“ krepšinio klubą.

„Ryto“ krepšinio klubui dėl neužkirsto kelio įžūliam žiūrovų elgesiui (LKL nuostatų 43.1.2. punktas), vadovaujantis LKL nuostatų 57.6.1. ir 64.4. punktais, taip pat skiriamas griežtas įspėjimas – tokia nuobauda paskirta atsižvelgiant į tai, kad arenoje buvo pakankamas kiekis apsaugos darbuotojų, o specialus policijos būrys buvo pasiruošęs esant būtinybei padėti arenos apsaugai.

LKL nuostatus galite rasti oficialiame lygos tinklalapyje internete arba paspaudę čia.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (48)
neutrali Zemaitija
viskas teisingai , provokatoriai buvo prilupti, lupejams baudikes pareis. klubai po ispejima , (nes kazkas buvo ), bet ne kazkokios baudos, nes realiai tai nieko ipatingo ir nebuvo... LKL normaliai.
2019-10-27
+3
Atsakyti
Ndnd
ir vel zalio k**vos fanai verkia komentaru skiltyje.
2019-10-23
-2
Atsakyti
Nori susirasti sau merginą vieną naktį? Sveiki atvykę į --- http://Bredhot.Com
2019-10-23
-4
Atsakyti
Arenos balsas
na keista, kad arenos pranešėjas dar kursto ugnį ir šaukia sirgaliai garsiau
2019-10-22
+11
Atsakyti
Tik Ryto arenoj
Del grupeles zmoniu nuejusiu nusifotkint, juos uzpuola radonais skudurais apsimuturiave teslagalviai
2019-10-22
+7
Atsakyti
Realus
stai dar klausimas. kodel b tribuna buvo stop juosta aptverta? galetumet pakomentuot. as tarkim norejau nusipirkti ten bilieta.
2019-10-22
+10
Atsakyti
Anonimas
bilietai ten nebuvo parduodami, nes ten yra b tribuna, rezervuota patys zinot kam
2019-10-22
+8
Atsakyti
Realus
milasius jauciu su kleiza pasedi daznai baruose.
2019-10-22
-3
Atsakyti
r
Pažiūrėjau į Žalgirio įspėjime paminėtus LKL nuostatus. Punktą 43.4.6 labai pasistengus dar galima pritempti, kad žalfanių grupelės elgesys "prieštaravo ...moralės ir pagarbos principams...", kaip moralę įsivaizduoja rytfaniai. Bet kokiu būdu jauniklių selfis viešoje vietoje - kenkė "...saugumui ir viešajai tvarkai arenoje" (44.1.4)?; kaip selfio darymas gali "...sukelti incidentus"(44.1.6)?? ir kokios "...pirotechninės ir kitos neleistinos priemonės" buvo naudojamos fotografuojant??? - tokį briedą gali sukurpti tik Milašius&Co.
2019-10-22
+9
Atsakyti
Aha
Akivaizdus dvigubu standartu taikymas. Beveik neabejoju, jei analogiska situacija ivyktu Zalgirio arenoje, Zalgiris butu gaves riebia bauda, o rytas net nebutu paminetas. Apskritai net nelabai isivaizduoju, kaip Zalgiris sveciu arenoj galetu sukontroliuot savo fanus, kaip tai isvis imanoma fiziskai? Veztis savo apsauga? Nu briedas visiskas. Juk klubas negali numatyt, kas dedas kiekvieno fano galvoj ir ka jis sugalvos padaryt, cia seimininku arenos apsauga atsakinga uz konfliktu prevencija ir ju sekminga suvaldyma.
2019-10-22
+6
Atsakyti
saugos specialistas
kas ten per apsauga? ziuri keli diedukai ir nieko nedaro, nors fanai isiute koki puse minutes lekia prie kitu fanu. kam isvis tokie apsauginiai reikalingi jei bijo pastot kelia ir sustabdyt konflikta? taspats kai fanas per futbola isbego i aikste, apsauginiai stovejo kas kokius 2 metrus, bet vistiek kazkaip ibego. juokingiausia kai ronaldo atejo nusifotkint tie kaip zverys tada puole sukinet rankas kai jokio konflikto net nebuvo. zodziu mandri kai nera jokio pavojaus... teisingai grigonis sake, kad apsauga turi prisiimt atsakomybe, nes grynai ju kalte, ypac zinant, kad apsauginiu buvo pakankamas skaicius tik kazkodel jie nepanoro stabdyt konflikto ir lauke kol savaime viskas nurims. cia taspats kaip dirbant saugos inzinierium esi teisiamas jei kazkas darbo vietoj nusisuka galva. taip ir krepsinyje jei pasamdai zmones uztikrint tvarka, ju yra pakankamai tai prie ko cia klubas? negi jie turi sumoket ir uz darba ir baudas jei darbas neatliktas tinkamai?
2019-10-22
+9
Atsakyti
Nuomonė
kol buvo GD buvo tvarka. atėjo GWB taip ir byb... gaunasi. pastovus konfliktai ir problemos. jiems neįdomu komanda, jiems yra įdomus tiek jie patys ir kažkokios kalėjimo lygio paniatkes. apie ryto ultras nesneku, ten debilai buvo nuo pat pradžių. tie tipo ultros elgtųsii kaip socializuoti žmonės niekas cia parkiu nekeltų.
2019-10-22
+5
Atsakyti
Hm
Iš komentaro žodyno pačiam pas juos vieta :D
2019-10-22
+6
Atsakyti
ATI
Ir vel LKL puola Zalgirio fanus. Gal Zalgiriui tikrai geriaut pasitraukt is LKL ir zaist tik Eurolygoje? Ir dar kas, atkreipkit demesi i tai, kad Rytas negavo net simbolines baudeles.
2019-10-22
+16
Atsakyti
ATI tuoj gausi pora baudeliu
Supys kaip obuoli ir per galva
2019-10-22
-5
Atsakyti
Gėda būt arenoj su tokiais
Visi tie ultros, tiek ryto, tiek žalgirio yra silpnapročiai mulkiai, jiems visiškai nerūpi nei rungtynės, nei sava komanda, nei rezultatas. Jie tik vaidina ir varžosi vieni prieš kitus, kas daugiau petardų prisprogdins, kas daugiau sugalvos nešvankių skanduočių ir išsityčiojimų iš priešingos pusės...
2019-10-22
+6
Atsakyti
Gėda arenai kai tu ateini
Namie sedek ir žiurek snargliau
2019-10-22
-19
Atsakyti
ka
sita istorija turi liudniause atomazga. tas rytfanis yra 35metu diedas. po 3-5 metu jis galetu but tas prasigeres atsilupelis kuris trenke savo vaiko klasiokui. cia turetu but geda tam alkocholio aukai. o jo vaikams, jai jis ju turi tai 10kart didesne geda mokikloj. ziauru butu man savo teva pamatit girta ir musanti vaikus
2019-10-22
+11
Atsakyti
cha
Man 15 ir mano tevukui 35 cha cha cha
2019-10-22
Atsakyti
Dzin
Niekam neįdomi ta lkl
2019-10-22
-4
Atsakyti
Gūga
Negaliu patiketi,neužtikrino saugumo arenoje ir gavo tik įspejima,nu bajeristai LKL.
2019-10-22
+15
Atsakyti
ismok rasyt
apsaugos buvo pakankamai, bet klausimas kodel jie nedirba, o pasyviai ziuri? asikiai matosi irasuose, kad stovi ir nieko nedaro, nors kol konfliktas prasidejo drasiai galejo uzstot kelia kai mato kad is 100metru atbega isiutes fanas.
2019-10-22
-3
Atsakyti
lai lkl meta abu klubus lauk is lygos. jokd lkl lygis labai aukstasD
2019-10-22
+1
Atsakyti
pastoviai nusisneki
vel tu cia? neturi ka pasakyt patylek geriau.
2019-10-22
+5
Atsakyti
Aha
LKL yra visiskai apgailetina organizacija, o Milasius visiskas bekiausis, sulindes rytui i subine. Rytas turejo gaut bauda uz saugumo neuztikrinima, koks skirtumas, kad buvo apsauga, jei ji nieko nepadare, kad konfliktas nekiltu. Incidentas ivyko, faktas kaip blynas, o sauguma turi uztikrint klubas, kurio arenoj vyksta rungtynes. O cia gavo griezta ispejima. O geriausia dalis, kad ir Zalgiris gavo griezta ispejima. WTF? Uz ka??? Ka klubas, zaisdamas rungtynes varzovu arenoj, padare blogo? Dar tokio briedo neteko girdet. Zalgiris juk negali sukontroliuot savo visu fanu, zaisdamas rungtynes sveciu arenoj. Juk tie vadinami provokatoriai yra policijos identifikuoti, tai dek jiem bana lankytis rungtynese, prie ko cia klubas? O kaip tie rytfaniai, kurie ir pradejo mustynes, jiems irgi bano nebus? Butu juokinga, jei nebutu graudu ir apgailetina.
2019-10-22
+20
Atsakyti
wot
kazkada cido arenoje buvau nuejes su zalgirio saliku i Lietkabelio - Ryto varzybas, tai po varzybu prie iejimo keletas ryto fanu pristojo ir pradejo grasinti. Galiu pasakyt tik viena - didziausi krepsinio degradai ir valkatos yra ryto fanai. Jiems turi buti draudziama ieiti i visas Lietuvos arenas artimiausius 10 metu. O tam su jomanto maike turetu buti baudziakas ir kalejimas kokie puse metu uz smugius nepilnameciams, kurie nei ruosesi mustis, nei buvo agresyviai nusiteike
2019-10-22
+25
Atsakyti
Anonimas
O ko tu nori? Paziurek kokie degradai bei atmatos is rytfaniu cia islenda komentuoti? Dilmah, antanas, dar kitos padugnes. Koks klubas, tokie ir fanai.
2019-10-22
+8
Atsakyti
Jo
LKL darosi meslo kruva su savo visokiais draudimais.
2019-10-22
+2
Atsakyti
Nu JO
Nieko nedrauskim,tegul daro ką nori,kaip Serbijoje ar Turkijoje,tik kai "paštyrins" paties kokį draugą ar giminaitį įdomu kaip tada giedosi.
2019-10-22
+4
Atsakyti
D22
As negaliu patiket kokia LKL yra zaliu siknos buciuotoja. Jokio konflikto nebutu be zaliu provokacijos, bet jiem tik ispejimas duotas, nera jokiu banu, nera nieko is esmes. Ryto fanams teisminiai procesai. sako izeidineti kitu komandu negalima, tyciotis is ju negalima ir pan, bet zali per rungtynes skandavo gal 3-4 kartus ruri ruri skanduote, net ispejimo nera. Nu wtf... Jei jau jusu politika bausti, tai bauskit visus, o jei politika ispeti, tai visus ispekit.
2019-10-22
-16
Atsakyti
As nelabai suprantu, arenoje tuščios vietos ir arti, jei jos neužimtos, tai kodel sirgaliai negali atsisesti? Gerbkime vieni kitus ir svetingai priimkime sirgalius iš kitų miestų, o jei komandai nesiseka, tai priešininkų komandos sirgaliai nekalti. Linkiu SĖKMĖS šiandien LR ir neimkit į galvą ..... ..... .
2019-10-22
+28
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 48

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.