Nuotr.: fiba.basketball

Klaipėdos „Neptūnas“ (1-1) FIBA Čempionų lygoje patyrė pirmąją nesėkmę. Antrosiose turnyro rungtynėse namuose Tomo Rinkevičiaus kariauna 75:89 (18:22, 10:22, 21:19, 26:26) nusileido Dižono JDA (2-0) komandai.

Fotogalerija

„Varžovai tikrai sužaidė geras rungtynes, galbūt vienas geriausių šiame čempionate. Jie gerai atrodė ypatingai puolime, su geru pataikymu, labai gerai vaikščiojo kamuolys. Mes jiems leidome gerai pasijusti vien dėl to, kad neišnaudojome savo galimybių. Ypač gynyboje, kai turėjome komandinių pražangų, bet leidome varžovams pirmajame ir trečiajame kėliniuose užbaigti kontratakas“, – po rungtynių kalbėjo Rinkevičius.

Prancūzijos ekipa pirmojo kėlinio pabaigoje pradėjo savo spurtą ir po atkarpos 10:0 atitrūko 29:18. Po dviejų kėlinių klaipėdiečiai atsiliko 16 taškų deficitu (28:44), o antrajame kėlinyje pelnė tik 10 taškų.

„Pelnėme 10 taškų, tai ir buvo blogai. Visose situacijose turėjome blogas situacijas. Reikėtų tvarkyti psichologiją. Turime situacijas, bet pataikymo procentas nėra geras“, – pažymėjo Rinkevičius.

Trečiajame kėlinyje svečiai pabėgo 21 tašku (54:33), bet tuomet „Neptūnas“ ėmė kilti į viršų. Tomas Delininkaitis pataikė tritaškį, Deividas Gailius – du tritaškius ir dvitaškį, Žygimantas Janavičius pataikė abi baudas ir taip klaipėdiečiai surengė spurtą 13:2 bei priartėjo iki 46:56.

Nuotr. fiba.basketball

Svečiai vėl buvo nutolę (73:58), bet intrigą išlaikė du tritaškius iš eilės smeigęs Gytis Masiulis, deficitą pirmą kartą nuo antrojo kėlinio sumažinęs iki vienženklio (64:73).

Visgi labiau priartėti „Neptūnui“ nepavyko ir pergalę šventė Prancūzijos klubas.

19
19
38%
3/8
100%
2/2

„Matėme, kad rungtynes negalime laimėti puolimu, nors pasirodo, kad išėję vyresni žmonės padarė gerą darbą ir gynyboje. Manau, kad esame priklausomi nuo puolimo, o kai jame sekasi, tuomet sekasi ir gynyboje. Nelabai džiugina tai, kad kai negalime užpulti, tai gynyboje būna dar prasčiau.

Turime nemažai jaunimo, bet manau, kad jie žaidžia per daug susikaustę ir tai atsiliepia jų sprendimuose, perdavimuose. Kažkiek trukdo jų jaunystė“, – kalbėjo „Neptūno“ treneris.

Klaipėdos komandoje geriausiai žaidė Gytis Masiulis ir Deividas Gailius. Pirmasis pelnė 19 taškų (4/7 trit., 5/6 baudos) ir atkovojo 3 kamuolius, o Gailius pridėjo 18 taškų (4/6 dvit., 3/8 trit.) ir 2 rezultatyvius perdavimus.

„Neptūno“ vidurio puolėjas Andre Williamsonas rungtyniavo tik pirmoje rungtynių pusėje, kai per 7 minutes taškų nepelnė, o su juo komanda pelnė 13 taškų mažiau.

„Aš bandau kiekvienose rungtynėse su juo žaisti. Kiekvienas žaidėjas turi progą parodyti gerą žaidimą ir išsikovoti minutes, bet kol kas negaliu pasakyti, kad jis tai padaro. Jeigu kažkas nesiseka, eina kitas žaidėjas. Jis nerodo tokio žaidimo, kokio norime, todėl jo minučių skaičius sumažėjo“, – apie Williamsoną pasisakė Rinkevičius.

Svečiai solidžiai atakavo iš visų distancijų (60,5 proc. dvitaškiai, 40,9 proc. tritaškiai, 100 proc. baudos), o „Neptūnas“ prilygo tik tritaškių taiklumu (44,4 proc. dvitaškiai, 40,6 proc. tritaškiai, 63,2 proc. baudos).

„Neptūnas“: Gytis Masiulis 19 (4/7 trit.), Deividas Gailius 18, Tomas Delininkaitis 9 (3/5 trit.), Darrinas Dorsey 8 (4 rez. perd.), Simas Galdikas (10 atk. kam.) ir Žygimantas Janavičius (6 rez. perd.) po 6.

JDA: Davidas Holstonas 19 (7 rez. perd.), Jeremy Leloupas 14, Rasheedas Sulaimonas 13, Alecandre Chassangas 12.

Dižono krepšininkai gražiai baigia trečiąjį kėlinį:

Atrinkti (0) Visi (24)
KLPD
Apgailėtina - komandoje du nevykę ir niekam tikę centrai,kuriuos reikia nedelsiant išmesti. Patrankų mėsa.
2019-10-24
+1
Neptunas
Tomas tikrai per silpnas treneris tokio lygio komandai... labai durni sprendimai ir keitimai. Su tokiu treneriu tikrai top3 LKL gali pamiršti, o su ČL irgi gales tuoj atsisveikinti.
2019-10-24
+1
grybauskaite
panasu kazys buvo komandos sirdis ir siela, be jo vaizdelio nekoks. na ir komplektacija nesuperine, bet kirba mintis, kad su kaziu tie zaidejai zaistu geriau. p.s ka komandoj veikia janavicius? kas nusprende, kad jis krepsininkas?
2019-10-24
+5
kas tam sedekerskiui yra? turi tokius duomenis, turbut nera kito taip tvirtai sudeto lietuvio, gal iskyrus saboni, bet visiskai to neisnaudoja. net savo seselio neprimena koks buvo jaunimo rinktinese. visada palaikiau ji ir galvojau, kad isivaziuos, bet panasu jis bus dar prastesne kuzminsko kopija, t.y. zaidejas visiskai be charakterio ir iniciatyvos. jaunimo komandoj masiulis net is tolo netrauke talentu iki sedekerskio, o dabar viskas vos ne atvirksciai. labai stipriai nuvilia, isijungdavau del jo paziuret neptuno rungtynes, bet nera i ka ten ziuret. paklausius jo atrodo visiskai neturi ambiciju, vos ne role playeriu nori but silpnoj komandoj. dar kol jaunas turi kazka pademonstrot, o taip ir liks trintis po visokias lkl vidutinioku komandas, turbut nesupranta, kad kolkas daug ka gauna avansu vien del jauno amziaus ir perspektyvu.
2019-10-24
+4
2019-10-24
-4
alio
koks LKL lygis tada??ziauru....dauzo visas komandas europoje kas netingi...LKL is esmes galima vadinti pusiau profesionalu,pusiau megeju lyga
2019-10-23
+7
Buna
Neptunas komplektacijoje kazkokia nesamone padare , taip pridirbo , kad gali Sedekerski i PF varyti , nors tam Sf ir taip greicio truksta , o priekine linija be Masiulio atrodo varganai , idomu kada supras ,kad Janavicius tinkamas tik po keitimo eiti .
2019-10-23
+7
Žales
Džiaugiuosi diel Gyčio žaidimo jis yra veras Neptūno soleli ir startinem penkete žinoma kodėl nežaidžia Žalgiri žino kad negaus minučiu dielto ir nežaidžia žmonės susivokit kiti žaidėjai tiesiog nori žaisti o ne sedėti ir jis labai tinka prie Neptūno komandos tikiuosi daug ir metu liks Neptūne o jei ne Neptūne tai pabandyti koki Eurolygini kluba kur gautu daugiau minučiu ačiū ir daugiau nerašykit kodėl jis nežaidžia Žalgiri nes taip trigdot žaidėjus
2019-10-23
+5
ismog rasiti balvonia. iskart matosi kat zalfanis.
2019-10-24
+4
Masiulis jau sustiprėjo atrodo solidžiai keista kaip iki šiol sėdi neptune kai galėtų keltis į žalgiri
2019-10-23
-3
Ot smagu žiurėti kaip skęsta Neptūnas o kalti patys vadovai. Buvo puikus specialistas vikas ėjosi kaip iš pypkės net su skurdžiu biudžetu. Kazys neapsikentė Neptūno tyčiojimosi kuomet tikslai maskimalus o biudžetas ir žaidėjai švelniai tariant Dzukijos lygio. Viskas ką matome yra dėsninga administracijos klaida
2019-10-23
-6
Zzyyy
Kaziuko nebeliko ir Neptunas skesta zaibo greiciu. Gaila, bet tiesa yra tokia baigesi Neptuno dominavimas LKL top 3