ULEB Eurolygos antrojo etapo ketvirtojo turo naudingiausiu krepšininku tapo Italijoje žaidžiantis bei Pezaro "Scavolini" ekipai atstovaujantis 211 centimetrų ūgio vidurio puolėjas Hanno Mottola.

Krepšininkas per ketvirtadienio rungtynes Italijoje su Madrido "Real" ekipa, kurias rezultatu 90:88 po pratęsimo laimėjo aikštės šeimininkai, surinko 30 naudingumo taškų.

H.Mottola per 35 minutes, praleistas aikštėje, pelnė 23 taškus (5/5 baudų, 6/9 dvitaškių, 2/3 tritaškių), po krepšiu sugriebė 6 bei perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą bei blokavo 2 varžovų metimus, tačiau dusyk suklydo ir kartą prasižengė.

Antrąją vietą naudingiausių žaidėjų sąraše pasidalino Willie Solomonas (Stambulo "Efes Pilsen") ir Johnas Garfieldas Bailey (Atėnų AEK), surinkę po 27 naudingumo balus. W.Solomono vedama Turkijos komanda 19 taškų skirtumu (89:70) išvykoje įveikė tris lietuvius savo sudėtyje turinčią Sopoto "Prokom Trefl" komandą.

Krepšininkas per 39 minutes įmetė 19 taškų, atkovojo ir perėmė po 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 oponentų pražangas, bet sykį suklydo ir prasižengė. J.Bailey sąskaitoje 26 taškai, 7 atkovoti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas bei 2 pražangos per 39 minutes praleistas ant parketo. Tačiau to nepakako, kad Graikijos klubas galėtų džiaugtis laimėjimu prieš Ramūno Šiškausko Trevizo "Benetton".

Trečias su 26 naudingumo taškais liko Bolonijos "Climamio" ekipai atstovaujantis Gianluca Basile, kuris padėjo iškovoti pergalę prieš A.Macijausko vediną Vitorijos "Tau Ceramica", rezultatu 86:79. Italas per 33 minutes įmetė 26 taškus, sugriebė 8 bei "pavogė" vieną kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei 3 kartus pažeidė taisykles.

Net keturi krepšininkai, surinkę po 25 naudingumo taškus, pasidalino penktąją naudingiausiojo krepšininko vietą. Darjušas Lavrinovičius, per 27 minutes pelnęs 16 taškų, atkovojęs 7 kamuolius bei tiek pat kartų blokavęs oponentų metimus, nepadėjo Kauno "Žalgiriui" iškovoti pirmosios pergalės antrajame Eurolygos etape.

Arvydas Macijauskas, taip pat patekęs į naudingiausių krepšininkų sąrašą, trečiadienio rungtynėse su "Tau Ceramica" nesugebėjo pasipriešinti "Scavolini" žaidėjams. Lietuvis per 38 minutes įmetė 27 taškus, atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, komandos draugams asistavo 4 sykius, išprovokavo 7 pražangas bei pats taisykles pažeidė 2 kartus.

Marcuso Goree (Trevizo "Benetton") pelnytų taškų pakako, kad jo komanda iškovotų pergalę. Krepšininkas pelnė 16 taškų, po krepšiais atkovojo 7 bei perėmė vieną kamuolį, atliko du rezultatyvius perdavimus bei tiek pat kartų blokavo oponentų metimus.

Paskutinysis, patekęs į naudingiausių žaidėjų sąrašą yra "lietuviškojo" Sienos "Montepaschi" klubo su Mindaugu Žukausku skriaudėjas Martonas Baderis. Sportininkas per 32 minutes įmetė 17 taškų, atkovojo 12 kamuolių bei blokavo 2 metimus.

Antrojo etapo statistika

Vitorijos "Tau Ceramica" ekipai atstovaujantis krepšininkas iš Lietuvos Arvydas Macijauskas ir toliau išlieka rezultatyviausiu antrojo etapo ULEB Eurolygos žaidėju. Per keturis susitikimus jis vidutiniškai įmeta 23,7 taško ir antroje vietoje esantį Henry Domercantą ("Efes Pilsen") lenkia trimis taškais (20,7), o trečioje įsitaisiusį Gianluca Basile (Bolonijos "Climamio") – 4 (19,3).

Rezultatyviausių antrojo etapo krepšininkų penkioliktuke 14 vietą užima Šarūnas Jasikevičius (vid. 16 tšk. per susitikimą), o 9 žengia Kauno "Žalgirio" legionierius Tanoka Beardas, vidutiniškai įmetantis 16,8 taško.

Naudingiausiu antrojo etapo krepšininku ir toliau išlieka Davidas Andersenas. Vidutiniškai 29,3 naudingumo taško surenkantis CSKA puolėjas lenkia A.Macijauską iš Vitorijos "Tau Ceramica" (vid. 26,5 naud. tšk.) ir Nikolą Vujčičių (Tel Avivo "Maccabi", vid. 26 naud. tšk.).

Šiame sąraše žalgirietis Mindaugas Timinskas dalinasi 13-14 vietomis (vid. 17,5 naud. tšk.).

Ir toliau atkovotų kamuolių sekretoriuje pirmauja D.Andersenas, vidutiniškai nusiimdamas 9,8 kamuolio per susitikimą. Žalgirietis Tanoka Beardas dalinasi antrą - trečią vietas (vid. 9,3 atk. kam.), M.Timinskas – 6-ąją (vid. 6,8 atk. kam.), o Eurelijus Žukauskas iš "Ulker" – 7-9-ąją (vid. 6,5 atk. kam.).

Š.Jasikevičiui niekas negali prilygti rezultatyvių perdavimų įskaitoje. Lietuvis kiekviename mače vidutiniškai atlieka po 7 rezultatyvius perdavimus komandos draugams. Antras žengiantis "Cibona VIP" narys Marko Popovičius atlieka daugiau nei vienu perdavimu mažiau (vid. 5,7 rez. perd.). "Prokom Trefl" lietuvis Tomas Pačėsas užima trečiąją vietą (vid. 5 rez. perd.).

Daugiausiai blokuotų metimų sąraše pirmas dvi vietas užima lietuviai. Stambulo "Ulker" atstovaujantis E.Žukauskas vidutiniškai varžovų atakas nutraukia blokuodamas 2,3 karto, o žalgirietis Darjušas Lavrinovičius – po 2 sykius per susitikimą.

T.Beardas, Vidas Ginevičius, A.Macijauskas ir Ramūnas Šiškauskas perima po 2 kamuolius per rungtynes. Jie dalijasi 6-13 vietomis.

Sužaidus daugiau kaip pusę ULEB Eurolygos antrojo etapo rungtynių, nepralaimėjusių ekipų skaičius sumažėjo iki minimumo. Be pralaimėjimų žengia tik D grupės lyderė Tel Avivo "Maccabi".

Tarp pergalės skonio nepatyrusių lieka vos dvi komandos - paskutinė F pogrupio ekipa Kauno "Žalgiris" bei G grupės komandų skriaudžiama Sopoto "Prokom Trefl".

2008-02-24 13:45