Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix
Nuotr.: AFP – Scanpix
Nuotr.: AFP – Scanpix
Nuotr.: AP – Scanpix

Slogi Domanto Sabonio atstovaujamos Indianos „Pacers“ sezono pradžia, Mike'o Scotto išvarymas, Russello Westbrooko apsilankymas „Thunder“ rūbinėje, Chriso Paulo pagerbimas Hjustone ir pirmoji „Golden State Warriors“ pergalė – tai ir daugiau – spalio 29-osios NBA pulse.

Spalio 29-osios NBA pulsas

ANTRĄKART. Per paskutinę dvikovos minutę keturis metimus prametę Indianos „Pacers“ krepšininkai 94:96 antrą sykį per penkias dienas turėjo pripažinti Detroito „Pistons“ pranašumą.

Domantas Sabonis per 39 minutes pelnė 21 tašką (7/16 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 4/5 baudos) ir atkovojo 14 kamuolių, iš kurių vieną puolime likus 9,3 sekundės, bet pirmajai „Pacers“ pergalei to nepakako – komanda lieka su pergalių ir pralaimėjimų santykiu 0-3.

„Pacers“ vis dar verčiasi be Victoro Oladipo, kuris sveiksta po kelio traumos, tuo metu „Pistons“ padėti negali Blake’as Griffinas. Aukštaūgis gydosi sausgyslės ir kelio traumas.

AKISTATA. Per pirmąsias trejas rungtynes 18 taškų surinkęs Bobby Portisas iššovė mače su buvusia savo komanda Čikagos „Bulls“. 24-erių puolėjas jai atseikėjo 28 taškus, įskaitant ir tritaškį, likus beveik dviem minutėms išvedusį Niujorko „Knicks“ į priekį, bei padėjo sugrįžti į rungtynes iš 18 taškų deficito.

„Knicks“ dvikovoje startavo pramesdama net 13 iš 15 metimų ir po pirmojo kėlinio atsilikinėjo 15:33. Davido Fizdale’o auklėtiniai pirmąją pergalę įsirašė laimėdami 105:98.

SOLIDI PRADŽIA. „Knicks“ naujokas Julius Randle’as pergalingame susitikime įmetė 13 taškų, atkovojo 14 kamuolių ir užfiksavo ketvirtąjį dvigubą dublį per tiek pat susitikimų. Tokia serija – ilgiausia tarp Niujorko komandos naujokų nuo 2007-2008 m., kai Zachas Randolphas karjerą „Knicks“ ekipoje pradėjo septyniais dvigubais dubliais.

IŠVARYTAS. Į greitą ataką pasileidusį Damianą Jonesą smūgiu krūtine stabdęs Mike’as Scottas buvo išvarytas iš rungtynių antrajame kėlinyje tarp Filadelfijos „76ers“ ir Atlantos „Hawks“. Teisėjai po „76ers“ smūgio iš karto puolė raminti aistras, o galutinį sprendimą priėmė pasitelkę vaizdo peržiūrą.

LYDERIAI. Paskutinį mačą dėl čiurnos traumos praleidęs Joelis Embiidas nebuvo tikras, ar galės žaisti Atlantoje. Abejonės išsisklaidė apšilimo metu, kuomet „76ers“ centras atliko testinius pratimus, o rungtynėse tapo pagrindiniu Filadelfijos klubo pergalės kalviu surinkdamas 36 taškus. Jis taip pat dar atkovojo 13 ir perėmė 3 kamuolius bei atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Pirmosios savaitės geriausiu Rytų konferencijos žaidėju tapęs Trae Youngas antroje dvikovos pusėje buvo sustabdytas ties 6 taškais, kai per pirmuosius du kėlinius surinko 14 taškų. Per pirmuosius du sezono susitikimus įžaidėjas fiksavo net 38,5 taško rezultatyvumą.

BE 100 TAŠKŲ. Praėjusią naktį Toronte 95:104 vietos „Raptors“ pralaimėjusi Orlando „Magic“ lieka vienintele NBA ekipa, kuriai šį sezoną dar nepavyko pelnyti 100 taškų. „Magic“ žvaigždė Nikola Vučevičius dvikovoje su pirmenybių čempionais iš žaidimo pataikė vos 1 metimą iš 13 ir mačą baigė su 5 taškais. Ketvirtajame kėlinyje juodkalnietis net neberungtyniavo.

NETIKĖTAS VIZITAS. Pirmąkart prieš buvusius bendražygius, Oklahomos „Thunder“ krepšininkus, į dvikovą stojęs Russellas Westbrookas tikino nejautęs jokio emocinio pakilimo, tačiau po finalinės sirenos, skelbusios Hjustono „Rockets“ pergalę 116:112, krepšininkas tiesiu taikymu movė į „Thunder“ rūbinę pasimatyti su savo bičiuliais.

Westbrooką išvydę „Thunder“ krepšininkai liko nustebę, tuo metu pasimetęs Dennisas Schroderis iš karto ėmė teirautis, ką jis čia veikia.

„Tą patį, ką ir anksčiau – rūpinuosi savo bičiuliais“, – šypsodamasis atsakė Westbrookas, kartu su Jamesu Hardenu Oklahomos ekipai atseikėjęs 61 tašką.

PAKILO. Westbrookas mače su „Thunder“ liko per žingsnį nuo trigubo dublio: pelnė 21 tašką, atkovojo 12 kamuolių ir išdalijo 9 rezultatyvius perdavimus. Visgi gynėjui pakako 9 rezultatyvių perdavimų, jog įsiveržtų į daugiausiai kartų asistavusių visų laikų žaidėjų 20-uką. Westbrookas su 6,918 perdavimais per karjerą sąraše pakilo į 20-ą vietą, iš jos išstumdamas Guy Rodgersą, kurio sąskaitoje – 6,917 perdavimai.

PAGERBĖ. Į Hjustoną su „Thunder“ atvykęs Chrisas Paulas neliko nepagerbtas „Rockets“ klubo. Per minutės pertraukėlę pirmojo kėlinio metu arenoje buvo paleistas įžaidėjo epizodų rinkinys, po kurio visi susirinkusieji krepšininką apdovanojo garsiais plojimais. Paulas plačiai šypsojosi ir dėkojo „Rockets“ sirgaliams už parodytą meilę.

„Esu be galo dėkingas, – sakė Paulas. – Fanai Hjustone visuomet elgėsi puikiai tiek su manimi, tiek su mano šeima. Kai kurie iš žmonių tapo tarsi mano šeima bei bandau palaikyti ryšį su tais, kurie buvo nuoširdūs su manimi.“

Ant „Toyota Center“ parketo kaip varžovas vėl žengęs Paulas per 34 minutes surinko 15 taškų (6/14 metimų), atkovojo 5 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir 6 sykius suklydo.

NESULAIKOMAS. 40 taškų surinkęs Hardenas prie baudų metimų linijos stojo net 22 kartus bei realizavo 21 metimą (95 proc.). Tuo metu visa Oklahomos komanda metė 24 baudų metimų, iš kurių tikslą pasiekė 17 (71 proc.). „Rockets“ iš viso nuo šios atžymos pataikė 28 iš 33 metimų (85 proc.).

KRITO PER PUSĘ. Per pirmuosius du mačus po 29,5 taško rinkęs Giannis Antetokounmpo mače su Klivlando „Cavaliers“ iš žaidimo pataikė 5 iš 15 metimų ir liko su 14 taškų. Graikas dar atkovojo 10 kamuolių ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

GALIAUSIAI. Los Andželo „Clippers“ komandai pralaimėjusi 19 taškų skirtumu, o Oklahomos „Thunder – net 28-ais taškais, „Golden State Warriors“ pirmąją sezono pergalę įsirašė Naujajame Orleane 134:123 nugalėjus vietos „Pelicans“.

23-ąjį trigubą dublį reguliariajame sezone pasiekęs Draymondas Greenas pelnė 16 taškų, atkovojo 17 kamuolių ir išdalijo 10 rezultatyvių perdavimų. Stephenas Curry sumetė 26 taškus ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų, Damionas Lee įmetė 23 taškus ir 11 kartų atsistavo komandos draugams.

Džiaugsmas po rungtynių:

NEGELBĖJO. Rungtynių pabaigoje įsisiautėjęs Damianas Lillardas per paskutines keturias minutes pelnė 18 iš 28 savo taškų bei padėjo Portlando „Trail Blazers“ panaikinti 15 taškų deficitą, tačiau paskutinieji trys gynėjo metimai skriejo pro šalį ir finalinė sirena San Antonijuje 113:110 skelbė „Spurs“ pergalę.

Sezoną santykiu 3-0 atidariusi San Antonijaus ekipa tokį rezultatą pasiekė aštuntą kartą 43-ejų metų istorijoje.

IŠPIRKO KALTĘ. Paskutinės minutės pradžioje Jutos „Jazz“ ekipai praleidus Jevono Caterio dvitaškį, išlyginusį rezultatą 95:95, Donovanas Mitchellas suklydo, bet paskui išnaudojo progą pasitaisyti. Kelly Oubre’ui prametus iš toli, Mitchellas prasiveržimu išprovokavo pražangą, pataikė pirmąją baudą ir išplėšė „Jazz“ pergalę 96:95 prieš Finikso „Suns“.

25 taškus surinkęs Mitchellas Finikse nuo baudų metimų linijos realizavo 4 iš 8 metimų.

„KINGS“ VARGAI. Tarpsezoniu Sakramento „Kings“ komandos vairą perėmęs Luke’as Waltonas vargsta sezono starte. Jo vadovaujama ekipa savoje aikštėje 94:101 nusileido Denverio „Nuggets“ ir patyrė ketvirtą pralaimėjimų per tiek pat rungtynių.

Paskutinį kartą „Kings“ taip prastai startavo prieš daugiau nei dešimtmetį, kada 2008-2009 m. sezono pradžioje su treneriu Reggie Theusu priešakyje komanda taip pat pralaimėjo pirmus keturis mačus.

„Kings“ Vakarų konferencijoje lieka nelaimėjusi kartu su Naujojo Orleano „Pelicans“ (0-4), tuo metu Rytuose be pergalių yra vienintelė Indianos „Pacers“ su Domantu Saboniu.

DEBIUTAS. Los Andželo „Clippers“ komandoje vietą išsikovojęs Derrickas Waltonas simboliškai debiutavo Doco Riverso treniruojamame klube. Dvikovos pabaigoje minutei nuo suolo pakilęs buvęs Kauno „Žalgirio“ legionierius niekuo nepasižymėjo, o „Clippers“ namie 111:96 laimėjo prieš Šarlotės „Hornets“.

• Daugiau naujienų apie NBA rasite paspaudę čia.
  • NBA statistinius lyderius rasite paspaudę čia.