Praėjusią savaitę tik paskutinę mačo sekundę išplėšusi pergalę prieš Romos „Lottomatica“ krepšininkus šįkart Maskvos CSKA ekipa laimėjo lengviau. Rusijos čempionai namie 72:55 (16:11, 16:14, 16:18, 24:12) nugalėjo „Barcelona“ komandą ir tapo vienvalde G grupės lyderiais.

Rusai nuo mačo pradžios sukaustė katalonus geležine gynyba ir per pirmąsias 20 minučių į savo krepšį praleido vos 25 taškus. Tiesa, pralaužti gynybines „Barcelona“ komandos sienas sunkiai sekėsi ir aikštės šeimininkams – įpusėjus mačui jie pirmavo 7 taškų skirtumu (32:25).

Visus taškus ant „i“ Eurolygos vicečempionai sudėliojo per paskutines 10 minučių. Prasidėjus ketvirtajam kėliniui CSKA pasinaudojo varžovų klaidomis, spurtavo 6:0 ir įgijo dviženklę persvarą. Netrukus baudos metimus pataikęs Davidas Andersenas padidino savo komandos pranašumą iki 15 taškų (67:52) ir nulėmė mačo baigtį.

•

Ettore Messina (Maskvos CSKA ekipos vyriausiasis treneris): „Šįkart mes žaidėme geriau – kontroliavome rungtynes ir gerai gynėmės. Nors krepšį atakavome iš dėkingų padėčių, dažnai mūsų metimai skriejo pro šalį ir pataikymo procentas nebuvo aukštas. Antroje susitikimo dalyje mūsų gynyba padėjo susikrauti 17 taškų persvarą. Dabar savo sąskaitoje turime dvi pergales po dvejų rungtynių ir galime rengtis likusiems „Top 16“ etapo mačams“.

Xavieras Pascalis („Barcelona“ komandos strategas): „Rungtynių pradžioje rungtyniavome pernelyg „švelniai“ ir nesugebėjome sulaikyti Ramūno Šiškausko. Tačiau vėliau pagerinome savo žaidimą ir antrajame kėlinyje atrodėme kur kas geriau. Puiki trečiojo kėlinio pradžia mums galėjo padėti atitrūkti, tačiau nesportinė pražanga prieš Viktorą Chriapą sužlugdė mūsų planus. Tuo tarpu puikiai ketvirtąjį kėlinį pradėję varžovai nulėmė mačo baigtį“.

•

Starto penkete rungtynes pradėjęs Ramūnas Šiškauskas nugalėtojams per 25 minutes pelnė 16 taškų (3/4 dvitaškių, 2/5 tritaškių, 4/4 baudų), atkovojo 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 3 pražangas, tačiau 1 kartą suklydo ir 4 sykius prasižengė.

CSKA: Davidas Andersenas 20 (8 atk. kam.), Ramūnas Šiškauskas 16, Trajanas Langdonas 10 (5 per. kam.), Marcusas Goree 9.

„Barcelona“: Jaka Lakovičius 11, Rogeris Grimau 7, Mario Kasunas 7, Denisas Marconato 6, Ersanas Ilyasova 6.