Įspūdingą pergalę antrosiose Eurolygos „Top 16“ rungtynėse iškovojo Kauno „Žalgiris“. Jie namie 101:82 (21:26, 27:22, 31:14, 20:15) sutriuškino Tel Avivo „Maccabi“ ir iškovojo pirmą pergalę F grupėje.

Per pirmus du kėlinius kauniečiai pataikė vos 2 tritaškius iš 14 – po vieną Jonas Mačiulis ir Marcus Brownas. Nepaisant to, jie sugebėjo kvėpuoti varžovams į nugaras – įpusėjus mačui rezultatas buvo 48:48.

Kai tolimi metimai pradėjo kristi, „Maccabi“ beliko tik stebėti. Trečio kėlinio pradžioje „Žalgiris“ įmetė 4 tolimus metimus iš eilės ir įgijo dviženklę persvarą. „Maccabi“ krepšininkus tai palaužė. Nebesugebėdami patys pelnyti taškų, jie tik stebėjo, kaip auga skirtumas.

Nors ketvirtajame kėlinyje Kauno klubo snaiperiai pradėjo piktnaudžiauti tolimais metimais, tačiau skirtumas iš pradžių pasiekė 20, o vėliau ir 29 taškų ribą.

Rungtynių pabaigą kiek sugadino Mačiuliui skirta diskvalifikacinė pražanga. Likus žaisti pustrečios minutės jis nustūmė varžovą, o teisėjas nusprendė už tai jį pašalinti iš rungtynių.

Nepaisant to, Mačiulis tapo mačo didvyriu. Jis pelnė 22 taškus, įskaitant 10 per lemiamą spurtą trečiajame kėlinyje. Be to, „Žalgirio“ puolėjas atkovojo 7 kamuolius.

„Žalgiris“: Jonas Mačiulis 22, Marcusas Brownas 19, DeJuanas Collinsas 12, Mamadou N‘Diaye 11 (12 atk. kam., 4 per. kam.), Marko Popovičius 11.

„Maccabi“: Estebanas Batista 25 (13 atk. kam.), Willas Bynumas 13, Vonteego Cummingsas 11, Davidas Bluthenthalis 7, Terence‘as Morrisas 7.

Jau pačioje rungtynių pradžioje kauniečiai nesugebėjo sulaikyti Estebano Batistos. Per pirmas 5 rungtynių minutes jis pelnė 8 taškus, privertė dukart prasižengti Eurelijų Žukauską ir „Maccabi“ pirmavo 17:11. Žalgiriečiai į tai atsakė spurtu 9:2 ir po Gorano Jurako dvitaškio su pražanga išsiveržė į priekį – 20:19.

Visgi kėlinį geriau pabaigė žydai ir išsiveržė į priekį 26:21.

Antrą kėlinį „Žalgiris“ pradėjo vien su legionieriais aikštėje ir „Maccabi“ pirmąkart rungtynėse padidino pranašumą iki dviženklio – 33:23. Į aikštę grįžęs Jonas Mačiulis tuoj pat pataikė dvitaškį su pražanga, „Žalgirio“ gynyba susistygavo ir skirtumas po truputį mažėjo.

Kauniečiai kėlinio pabaigoje rezultatą pagaliau išlygino – 46:46 – tai padarė pirmą tolimą metimą po trijų netaiklių pataikęs Marcusas Brownas.

Trečią kėlinį Mačiulis pradėjo 8 taškais iš eilės ir „Žalgiris“ šovė į priekį – 56:48. Po to, kai Marko Popovičius kėlinio viduryje pataikė sudėtingą tritaškį, skirtumas pirmąkart perkopė dviženklę taškų ribą – 67:55. Atsirišęs krepšys kauniečių metimus ir toliau mielai priimdavo. Po trijų kėlinių kauniečiai priekyje buvo 79:62, o vos prasidėjus ketvirtam Brownas pataikė tolimą metimą ir komandas pirmąkart skyrė 20 taškų – 82:62.

GiedmazZ>

Tik nereikia ant Grigo vaziuot. Jo keitimai buvo labai savalaikiai ir pasiteisine (ypac treciam keliny), gynyba slubavo per pirmus pusantro kelinio, bet poto viska sustygavo. Kad ir kokie ten butu zaidejai, jie patys nesuzais. Grigo nuopelnu tikrai nereikia nuvertint. Man patinka vien jo progresas nuo praeitu metu, manau tikrai neblogas treneris bresta.
2008-02-22
+7
Nu ka Maccabi sumindėm ;) db reik Oly nugalet ;) ir žengt dar toliau
2008-02-22
+2
BasketSLAVE
Ar matėt, kaip Euroleague.tv kūrybinė grupė apibūdino "Žalgirio" žaidimą prieš "Maccabi". Smagii frazė pasakyta :) http://www.blogas.lt/BasketballVISION/35...
2008-02-22
+3
Gucas
as pasakysiu Kazlauskas idealus treneris zalgiriui
2008-02-22
-1
giedmaz: nu paskyk trenery kuris galetu pakeisti zalgirio lygi iki final 4? (tik butinai atsisvelk y klubo biudzeta)
2008-02-22
+3
jei ne Grigas,manau galima butu pretenduot ir i final four,nes komandoje yra zvaigzdziu..Popo,Brown..bet laimi ne komanda su Grigu,o tik komanda
2008-02-22
nu va ir nesigirdi kalbu, kad lauk Griga ar panasiai matot kokie puikus dabar Zalgiro rezultatai :)
2008-02-22
-9
to gudlak
nzn nzn popovicius sitoj srityje bus jomanto seselyje ir oskaro jam nematyt....
2008-02-22
+1
to gudlak na ir gerai visokiu yra visokiu reikia.
2008-02-22
+4
popovicius eilini karta parode savo neeilinius aktorinius sugebejimus. nedaug jam jau truksta iki oskaro. o gal netgi suvaidins filme "griuk kaip popo".
2008-02-22
-9
Pritariu V-TEC, visos isskyrus Zalgiri A grupes komandos yra savo grupiu lyderes (bent kolkas), o Zalgiris ir tai turi daugiau tasku nei Realas, tad jeigu Zalgiris butu 2 macus pradejas namie, kaip ir Realas, tai butu visos 4 komandos savo grupiu lyderes :)
2008-02-22
-1
V-TEC
as kalbejau apie pirmo etapo grupes...

2 etape gal zalgirio ir ne sunkesne grupe, bet galima sakyti lygesne, kur realiai visos 4 komandos kovoja del 2 vietu... o jei Ryto grupej neiseis Tau ir Rytas, tai galima bus vadinti didele staigmena...
2008-02-22
+1
Nu va pagaliau Zalgiris atkuto , kad ir toliau taip likusias rungtynes varytu. Sekmes jiems.
2008-02-22
+1
fantastiskai zalgiris zaide puolime dar kai pradejo gerai gintis tai zydai visiskai sutriko
2008-02-22
-3
lrytas >>> rytas jau gavo namuose prieš TAU, namuose, tai jei Ž gaus nuo Maccabi išvykoj bus 1:1. ;)

alvis >>> nusišnekėjai, kaip "tikras asas". Brown'as yra komandos lyderis ir tiesiog pasako, ką daryti, padrąsina, dažnai komandų lyderiai pasišneka su komandos draugais, kas čia tokio? Jaska, kai žaidė rinktinėj ne kart mačiau, kai kokiam Songailai ar šiškai paaiškina kažką. Ką tu niekad nematai, kad visi komandos žaidėjai aikštelėj susikabina ir kažką vieni kitiems pasako? Čia yra sportas ir dažnai žaidėjai pasišneka tarpusavy.

Normaliai tas Grigas vadovauja komandai. Šį sezoną tikrai iškovota ne viena skambi dvikova, tuo labiau prieš CSKA, Real išvykoj gerai kapojos. Gal tik vienos rungtynės buvo tragiškos - namie prieš CSKA, kitos nesėkmės yra dėsningos ir kaltinti trenerį būtų labai kvaila. Tokioj grupėj užimti 4 vietą, turėti 8 pergales ir net aplenkti OLY tikrai nėra blogas rezultatas, beto pažiūrėk kaip žaide vakar, kaip žaidė prieš Real - nuostabios rungtynės.
2008-02-22
+4
Puikiai žalgiris žaidė du su puse kėlinio ir tikrai nusipelnė pergalės. Jau tai ne tas Maccabi's kuris buvo prieš du metus. Manau galime juos įveikti ir žydijoj, tuo labiau, kad ir rytas nugalėjo abu kart. Manau žalgirio šansai patekti i TOP8, labai realus, nes pirmos dvi rungtynės buvo pasakiškos, Madride nepasisekė vien dėl to, kad teisėjai sužlugdė. Mačiulis, aišku, pasikarščiavo, bet jis jaunas žaidėjas - natūralu. Tuo labiau neabejoju, kad kažką tas žydelis padarė ar pasakė, ir transliacijoj matėsi, kad Maironiui už rankos timptelėjo. Kažkaip pastebėjau, kad Mačiulis, kai padarė -10 naudingumą, pradėjo lošti daug geriau, tų 3-4 rungtynių naudingumas vidutiniškai, bus kokių 17-18 balų, žinant, kad prieš maccabi buvo 26, o prieš Real man atrodo 20 +/- keli balai.

Sveikinu visus su pergale! :)
2008-02-22
-1
Su pergale! koks skirtumas stipresne grupe buvo ar ne, dabar stipresne ar ne, ne patys gi sugalvojom kur zaist. Rytui labiau pasiseke ir tiek. Jau uz**so skaityt nesamones ir varymus ant komandu, eurolyga gi, svarbu kad Lietuva laimi! LKL ir BBL pasipesht galim