LeBronas Jamesas tapo vyriausiu NBA žaidėju istorijoje, surinkusiu tris trigubus dublius iš eilės Nuotr.: USA Today Sports-Scanpix
Triumfuojantys „Hornets“ krepšininkai Nuotr.: AP-Scanpix
Ne kokias rungtynes sužaidęs Butleris pasirodymą baigė su -23 +/- rodikliu Nuotr.: USA Today Sports-Scanpix
Visus 16 dvitaškių pataikęs Gordonas Haywardas pakartojo 1967-ųjų Wilto Chamberlaino pasiekimą Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix
Pagrindinių „Thunder“ pergalės kalvių, Shai Gilgeous-Alexanderio ir Chriso Paulo, džiaugsmas Nuotr.: AP-Scanpix

Dar vienas istorinis LeBrono Jameso pasiekimas, Wilto Chamberlainu tempu žaidęs Gordonas Haywardas, pergalingas Trae Youngo sugrįžimas, minusinis Jimmy Butleris – visa tai ir daugiau – lapkričio 6-osios NBA pulse.

Lapkričio 6-osios NBA pulsas

VYRIAUSIAS. Trigubą dublį trečiosiose rungtynėse iš eilės surinkęs LeBronas Jamesas tapo vyriausias tai padariusiu krepšininku NBA istorijoje. LeBronui šiuo metu yra 34-eri ir 310 dienų. Prieš tai šis pasiekimas priklausė Jasonui Kiddui, kuris tris trigubus dublius paeiliui surinko būdamas 34-erių ir 291 dienos amžiaus.

Tuo metu „Lakers“ klube paskutinis krepšininkas, surinkęs tris trigubus dublius paeiliui buvo Magicas Johnsonas, atlikęs tai 1987-aisiais.

DOMINAVIMAS. „Lakers“ ketvirtąjį kėlinį pasitiko atsilikdami 14 taškų skirtumu, tačiau lemiamą ketvirtį pradėjo spurtu 29:4, o apskritai jį laimėjo 38:19 bei įsirašė pergalę 118:112.

ANT BANGOS. Po pralaimėjimo Los Andželo „Clippers“ klubui atidarymo mače „Lakers“ nuo to laiko iškovojo 6 pergales iš eilės ir šiuo metu turi geriausią rezultatą visoje lygoje.

TARSI NAMUOSE. Nors „Lakers“ šiąnakt žaidė Čikagoje, tačiau Los Andželo ekipos krepšininkai galėjo jaustis tarsi namuose, mat ketvirtajame kėlinyje pasigirdo skanduotės, palaikančios „Lakers“.

CHAMBERLAINO TEMPU. Bostono „Celtics“ puolėjas Gordonas Haywardas mače su Klivlando „Cavaliers“ pelnė 39 taškus (16/16 dvit., 1/4 trit., 4/4 baudos), atliko 8 rezultatyvius perdavimus bei atkovojo 7 kamuolius.

Haywardas tapo antruoju krepšininku NBA istorijoje, kuris per mačą atliko bent 16 dvitaškių ir visus juos pataikė. Iki šiol vieninteliu tai padariusiu žaidėju buvo legendinis Wiltas Chamberlainas, kuris tokį pasirodymą užfiksavo 1967-aisiais.

„BEPRASMIS“. Taip savo pasirodymą apibūdino Haywardas. „Man tai atrodo beprasmė statistika. Jaučiuosi puikiai, nes laimėjome, bet rungtynes užbaigti galėjome geriau“, – teigė vakaro herojus.

„Jaučiausi taip, jog jis taškus galėjo pelnyti bet kada. Jis buvo agresyvus veržiantis krepšio link, jis atliko puikų darbą tiek prieš aukštaūgius, tiek prieš žemesnius krepšininkus“, – auklėtinį gyrė vyriausiasis „Celtics“ treneris Bradas Stevensas.

PASKUBĖJO. Mače su Atlantos „Hawks“ San Antonijaus „Spurs“ puolėjas Rudy Gay trečiojo kėlinio pabaigoje galvojo, jog ketvirtis netrukus baigsis ir švystelėjo metimą nuo vidurio aikštės. Bėda ta, jog „Spurs“ savo išpuoliui turėjo 8,8 sekundės.

SUGRĮŽIMAS. Vienerias rungtynes dėl čiurnos traumos praleidęs Trae Youngas į rikiuotę grįžo lyg niekur nieko. 21-erių įžaidėjas mače su „Spurs“ pelnė 29 taškus, atliko 13 rezultatyvių perdavimų, atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, o jo vedama Atlantos „Hawks“ namuose 108:100 pranoko „Spurs“.

PASLIDINĖJO. Rungtynėse su „Spurs“ smaginęsis Youngas sukūrė ir puikų epizodą, kuomet „ant slidžių“ pastatė LaMarcusą Aldridge‘ą, o tuomet atliko perdavimą DeAndre Bembry, o šiam beliko įkrauti kamuolį iš viršaus.

PAMAINA. Domantas Sabonis dėl blauzdos sužeidimo praleido jau antrąsias rungtynes paeiliui, o jį sudėtyje šiuo metu keičia „Pacers“ naujokas Goga Bitadzė.

Sakartvelas per dvejas rungtynes fiksavo 7,5 taško, 7,5 atkovoto kamuolio ir 4 blokų statistiką, o Indianos ekipa 108:95 laimėjo prieš „Bulls“, tačiau šiąnakt 120:122 per pratęsimą suklupo prieš Šarlotės „Hornets“.

DU MUŠKIETININKAI. Taip galima įvardyti T.J. Warreno ir Malcolmo Brogdono pasirodymus, kurie kartu pelnė 64 „Pacers“ taškus iš 120-ies. Brogdonas prie įmesto 31 taško pridėjo 8 rezultatyvius perdavimus bei 5 atkovotus kamuolius.

Vis tik ryškiausiai spindėjo „Hornets“ gynėjas Devonte Grahamas, kuris surengė 35 taškų pasirodymą bei pratęsime realizavo baudų metimus, nulėmusius komandos pergalę.

KONTRASTAS. Rungtynėse tarp „Pacers“ ir „Hornets“ labiausiai akis badantis skirtumas buvo baudų metimai.

Indianos ekipa šiąnakt atliko 7 (pataikė 6) baudų metimus, kuomet „Hornets“ – 42 (pataikė 28).

BE POILSIO. Milesas Bridgesas, Terry Rozieras, Devonte Grahamas, Bismackas Biyombo ir Cody Martinas. Šis „Hornets“ penketas mače su „Pacers“ be keitimo sužaidė visą ketvirtąjį kėlinį bei pratęsimą.

UŽSIRIŠO. Orlando „Magic“ krepšininkai praėjusią naktį svečiuose 94:102 nusileido Oklahomos „Thunder“ ekipai, o labiausiai akis badė pralaimėtojų tritaškių pataikymas, kuris siekė 14 proc. (3/22).

UŽSIRIŠO II. Jeigu „Magic“ tritaškius prastai metė viso susitikimo metu, tai ketvirtajame kėlinyje sunkiai užpulti sekėsi tiek Orlando ekipai, tiek Oklahomos.

„Thunder“ ketvirtajame kėlinyje pataikė 7 metimus iš 21 (33 proc.), kuomet „Magic“ – 5 iš 19 (26 proc.).

MINUSINIS. Jimmy Butleris šiąnakt Majamio „Heat“ ekipai pridarė daugiau žalos nei davė naudos. Gynėjas pelnė 16 taškų (3/9 dvit., 0/3 trit., 10/12 baudos), atkovojo 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir 3 kartus suklydo, tačiau jam būnant aikštelėje „Heat“ į savo krepšį praleido 23 taškais daugiau nei jų įmetė.

„Nuggets“ Majamyje iškovojo įtikinamą pergalę, rungtynes laimėdami 109:89.

Iš šios nakties rungtynių tai buvo antras blogiausias rezultatas. Prastesnį +/- rodiklį turėjo tik Šarlotės „Hornets“ puolėjas Cody Zelleris (-24).

NETEKTYS. „Nuggets“ šventė pergalę nepaisant to, jog trečiojo kėlinio pradžioje rungtynių nebeužbaigė Paulas Millsapas, kuriam buvo prakirstas veidas. Tuo metu dar prieš prasidedant ilgajai pertraukai, Denverio ekipa prarado ir Gary Harrisą, kuris patyrė čiurnos traumą.