LeBronas Jamesas kovoja prieš NBA čempionus Nuotr.: Reuters - Scanpix
Damiano Lillardo džiaugsmas Nuotr.: Reuters - Scanpix
Lemiamas Nikola Jokičiaus metimas Nuotr.: ZUMAPRESS.com-Scanpix
Domantas Sabonis braunasi link varžovų krepšio Nuotr.: AP - Scanpix

NBA čempionų stratego pirmasis laimėjimas, šalti Nikola Jokičiaus nervai, turko fenomenas Filadelfijoje, įspūdinga Domanto Sabonio forma – visa tai ir daugiau – lapkričio 11-osios NBA pulse.

Lapkričio 11-osios NBA pulsas

NUTRŪKO. Los Andželo „Lakers“ buvo iškovojusi 7 pergales paeiliui bei dominavo Vakarų konferencijoje, tačiau jų žygį sustabdė NBA čempionai.

Toronto „Raptors“ išvykoje net ir be Kyle'o Lowry 113:104 įveikė Franko Vogelio auklėtinius.

Šeimininkams neužteko net ir ketvirtąjį trigubą dublį per pastarąsias penkerias rungtynes surinkusio LeBrono Jameso pastangų 13 taškų, 13 atkovotų kamuolių ir 15 rezultatyvių perdavimų.

PIRMAS KARTAS. Šį sezoną įvesta „Trenerių iššūkio“ taisyklė, kai komandos strategas gali paprašyti pakartoti tam tikrą epizodą, įvedė papildomos intrigos į žaidimą.

„Raptors“ strategas Nurse‘as pirmą kartą šį sezoną buvo teisus paprašydamas kartojimo, kai pražanga buvo užfiksuota Pascaliui Siakamui. Prieš tai 6 Nurse'o bandymai pakeisti arbitrų sprendimą buvo nepalaiminti.

ŠALTI NERVAI. Nikola Jokičius nėra ramiausias žaidėjas, kai kalbame apie teisėjų sprendimus, tačiau lemiamais momentais jis demonstruoja šalčiausius nervus.

Serbas dvikovoje su Minesotos „Timberwolves“, likus 2,4 sekundės iki mačo pabaigos, atsilošęs pataikė dvitaškį bei antrą sykį paeiliui padovanojo Denverio „Nuggets“ pergalę.

Ankstesnę naktį aukštaūgis taip pat pataikė pergalingą metimą prieš Filadelfijos „76ers“.

Mače su Minesotos klubu Jokičius iš viso pelnė 20 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

7 MINUTĖS TYLOS. Denverio klubas sugebėjo laimėti, nepaisant to, jog beveik septynias ketvirtojo kėlinio minutes nesugebėjo pelnyti taškų.

Per šį laiką „Timberwolves“ spurtavo 16:0 ir išlygino rezultatą (90:90), o „Nuggets“ prametė visus 8 metimus iš žaidimo bei tiek pat sykių suklydo.

ATRADIMAS. Furkanas Korkmazas per praėjusius du sezonus Filadelfijos „76ers“ sužaidė iš viso 62 rungtynes, o šią vasarą klubas net svarstė, ar pratęsti sutartį su turku.

Vis dėlto gynėjas tapo tikru atradimu ir pastarąsias šešerias rungtynes rinko vidutiniškai po 13,8 taško. Snaiperis per šią seriją pataikė 18 tritaškių iš 36 bandymų (50 proc.).

Praėjusios nakties dvikovoje Korkmazas su 17 taškų rezultatyvumu nusileido tik Joeliui Embiidui, o šio dueto vedama „76ers“ namuose 114:106 įveikė Šarlotės „Hornets“.

„Komanda ir trenerių štabas manimi labai pasitiki ir jaučiu, kad esu geros formos. Tiesiog jaučiuosi gerai. Treneris pasakė man, jog kovočiau dėl savo vietos ir su šia mintimi atvykau į treniruočių stovyklą“,  kalbėjo turkas.

ĮSPŪDINGA FORMA. Domantas Sabonis pergale pasibaigusiose rungtynėse su Orlando „Magic“ pelnė 21 tašką, atkovojo 16 kamuolių ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir tai jau buvo lietuvio šeštasis dvigubas dublis per aštuonerias sužaistas rungtynes šį sezoną.

Sezono starte aukštaūgis demonstruoja „Visų žvaigždžių“ rungtynių žaidėjo formą: 20 taškų, 13 atkovotų kamuolių ir 4,1 rezultatyvaus perdavimo per 35 aikštėje praleidžiamas minutes.

Sabonio įkvėpta Indianos „Pacers“ iškovojo šeštąją pergalę per pastarąsias septynerias rungtynes.

ISPANO NAKTIS. Finikso „Suns“ (6-3) savo aikštėje 138:112 nušlavė Bruklino „Nets“, o ši dvikova buvo paženklinta solidžiu Ricky Rubio pasirodymu.

Pasaulio čempionato MVP pelnė 22 taškus ir sužaidė rezultatyviausias rungtynes NBA nuo vasario mėnesio. Taip pat gynėjas atliko 12 rezultatyvių perdavimų.

Po šios pergalės Finikso ekipa įsitaisė 3-ioje Vakarų konferencijos vietoje, o prie to prisidėjo solidus Rubio žaidimas: 13,6 taško ir 8,6 rezultatyvaus perdavimo.

GYNĖJŲ AKISTATA. Portlando „Trail Blazers“ per pratęsimą Atlantoje 124:113 palaužė vietos „Hawks“, o ši dvikova buvo pažymėta įspūdinga gynėjų akistata.

Nugalėtojams Damianas Lillardas pelnė 30 taškų ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus, o lygos antrametis Trae Youngas surinko 35 taškus ir 10 rezultatyvių perdavimų.

Su šia pergale Portlando ekipa nutraukė keturių pralaimėjimų seriją.

„Surinkau komandos draugus į krūvą ir pasakiau, kad kartais tokios situacijos yra gerai, kad suprastume, kaip stipriai norime kažką pasiekti“, po mačo kalbėjo Lillardas.

IKI GALO. Milvokio „Bucks“ dvikovoje su Oklahomos „Thunder“, likus žaisti 2 minutėms, turėjo dviženklę persvarą (112:101), tačiau vos neprisižaidė.

Šeimininkai, vedami Denniso Shroderio, spurtavo 13:2 ir išlygino rezultatą  114:114.

Vis dėlto pamoką žaisti iki galo gavusius „Bucks“ krepšininkus išgelbėjo Brooko Lopezo tritaškis.

MVP. Milvokio ekipos pergalės fone, kaip įprasta, ryškiausiai spindėjo Giannis Antetokounmpo.

Praėjusio sezono MVP pirmoje mačo dalyje neblizgėjo (11 taškų ir 6 atkovoti kamuoliai), tačiau po pertraukos įjungė aukštesnę pavarą ir dvikovą baigė savo sąskaitoje turėdamas 35 taškus ir 16 atkovotų kamuolių.

„Pirmuosius du kėlinius nežaidžiau gero krepšinio ir nebuvau toks agresyvus, koks turėčiau būti“, sau priekaištavo graikas.

NETIKĖTAS PASIRODYMAS. Prieš Niujorko „Knicks“ dvikovą su Klivlando „Cavaliers“ buvo pranešta, jog Ignas Brazdeikis yra siunčiamas į G lygą, tačiau taip neįvyko ir lietuviškų šaknų turintis krepšininkas pasirodė ant parketo NBA.

Per 4 minutes puolėjas pelnė 2 taškus ir blokavo 1 metimą.

Vakarų konferencijos dugne liekantis „Knicks“ klubas namuose 87:108 buvo sutriuškintas „Cavaliers“ ekipos.