Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix
Nuotr.: AFP – Scanpix

Domanto Sabonio dvigubų dublių serija, Beno Simmonso sugrįžimas, idealus Jimmy Butlerio vadovavimas, Coby White'o tritaškių salvės, Trae Youngo dominavimas – visa tai ir daugiau – lapkričio 13-osios NBA pulse.

Lapkričio 13-osios NBA pulsas

PRATĘSĖ. Dvikovoje su buvusia komanda, Oklahomos „Thunder“, iniciatyvos imtis nevengęs Domantas Sabonis atliko daugiausiai metimų rungtynėse – 19. Lietuvis per 29 minutes pelnė 18 taškų (9/19 dvitaškiai), atkovojo 16 kamuolių, iš kurių 7 – puolime, blokavo 1 metimą, o jo vedama Indianos „Pacers“ laimėjo daugiau nei užtikrintai – 111:85.

Tai buvo penktas 23-ejų puolėjo dvigubas dublis paeiliui ir septintas apskritai per devynerias rungtynes. Daugiausiai – vienuolika – yra surinkęs Detroito „Pistons“ bokštas Andre Drummondas. Jono Valančiūno sąskaitoje – šeši dvigubi dubliai.

ĮKLAMPINO. Ketvirtajame ketvirtyje 16 taškų pelniusi Filadelfijos „76ers“ sugebėjo išsigelbėti mače su Klivlando „Cavaliers“. Lemiamu metu varžovus gynyboje surakinę „76ers“ krepšininkai per paskutines pusketvirtos minutės nepraleido nė taško, Tobiasas Harrisas įmetė keturis taškus, Joelis Embiidas, likus 13,2 sekundės, įkrovė iš viršaus ir tapo Filadelfijos komandos herojumi.

„76ers“ iš toli prametė 30 metimų iš 38 bandymų. Harrisas pro šalį sviedė visus 11 mestų tritaškių.

SUGRĮŽO. Dvejas rungtynes dėl peties traumos praleidęs Benas Simmonsas grįžo į aikštę ir per 35 minutes įmetė 15 taškų (7/9 dvitaškiai, 1/3 baudos), atliko 6 rezultatyvius perdavimus, sugriebė 5 ir perėmė 2 kamuolius, blokavo 2 metimus, 4 sykius suklydo ir 3 kartus prasižengė.

THOMPSONO MANEVRAI. Beno Simmonso savoje aikštės pusėje su kamuoliu rankose užspaustas Tristanas Thompsonas individualiai veiksmais mėgino įveikti varžovo spaudimą. „Cavaliers“ centras iš pradžių dukart prasimetė kamuolį pro nugarą, o jau perėjus į „76ers“ aikštės pusę ir Simmonsui suklupus, galiausiai paleido nelogišką metimą nuo vidurio aikštės.

SUJAUKĖ PLANUS. Didžiausia lapkričio sniego audra Detroite pridarė problemų vietinei „Pistons“ ekipai. Pirmadienio vakarą namuose žaidusi ekipa tikėjosi dar tą patį vakarą, apie 23 val. vietos laiku, išskristi į Majamį, tačiau oro uoste buvo priversta laukti iki 2.50 val. nakties. Majamyje galiausiai „Pistons“ nusileido 5.34 val. ryto – daugiau nei keturiomis valandomis vėliau nei planuota.

Oficialiais duomenimis Detroite iškrito apie 23 centimetrus sniego.

BE KLAIDŲ. Užtikrintai žaidęs Jimmy Butleris rungtynėse su „Pistons“ atliko 13 rezultatyvių perdavimų bei nė karto nesuklydo. Toks atvejis – penktasis Majamio „Heat“ istorijoje ir pirmasis nuo 2009-ųjų metų, kai tokį rezultatą užfiksavo Dwyane’as Wade.as

Butleris taip pat surinko 20 taškų (6/11 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 8/11 baudos), atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, o „Heat“ laimėjo 117:108.

ATSITIESĖ. Pirmoje dvikovoje dalyje nė taško nepelnęs Luke’as Kennardas prametė septynis metimus iš žaidimo, tačiau gynėjas reabilitavosi po ilgosios pertraukos, kai patakė 8 metimus iš 11, surinko 22 taškus ir buvo rezultatyviausias „Pistons“ krepšininkas. Andre Drummondas ir Christianas Woodas sumetė po 16 taškų.

UŽBOMBARDAVO. Ketvirtajame ketvirtyje įsisiautėjęs Coby White’as užmėtė Niujorko „Knicks“ komandą tritaškiais. 19-metis Čikagos „Bulls“ krepšininkas per kėlinį sumetė 7 tritaškius, 4 iš jų per kiek daugiau nei dvi minutes, iš viso surinko 27 taškus ir atvedė savo ekipą į pergalę namuose 120:102 prieš „Knicks“.

DOMINAVIMAS. Kartu su Atlantos „Hawks“ ekipa Denveryje svečiavęsis Trae Youngas pademonstravo klasę. Lygos antrametis sumetė 42 taškus, iš kurių 15 – ketvirtame kėlinyje, ir nulėmė „Hawks“ pergalę 125:121 prieš vietos „Nuggets“.

Įžaidėjas per 41 minutę įmetė 5 iš 8 dvitaškių, 8 iš 13 tritaškių, 8 iš 11 baudų, išdalijo 11 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 4 kamuolius ir 6 sykius suklydo. Iki karjeros rezultatyvumo rekordo pakartojimo Youngui pritrūko septynių taškų.

UŽDARĖ RUNGTYNES. Likus žaisti pusketvirtos minutės, iš viršaus įkrovęs Devinas Bookeris išvedė Finikso „Suns“ į priekį 113:111, tačiau tuoj pat sulaukė Los Andželo „Lakers“ komandos atsakymo. LeBronas Jamesas kitoje atakoje įsmeigė tritaškį, Kyle’as Kuzma pridėjo du taiklius tolimus metimus ir Kalifornijos klubas nužygiavo į aštuntąją pergalę per 10 turų.

„Lakers“ (8-2) užfiksuotas rezultatas – geriausias nuo 2010 metų.

Geriausią sezono pasirodymą surengęs Kuzma sumetė 23 taškus, tuo metu Jamesas įsirašė 19 taškų, 11 rezultatyvių perdavimų ir 7 atkovotus kamuolius.

PRAMETĖ. Lemiamomis akimirkomis pro šalį svaidžiusiam Kyrie Irvingui nepavyko išplėšti pergalės Bruklino „Nets“ ekipai. Šiai komandai atsiliekant 114:116 prieš Jutos „Jazz“, likus rungtyniauti 40 sekundžių, gynėjas iš pradžių prametė dvitaškį, o paskui, iki dvikovos pabaigos likus 7,6 sekundės, netaikliai atakavo ir iš toli. Mike’as Conley kartu su Donovanu Mitchellu realizavo tris iš keturių baudų ir įtvirtino „Jazz“ pergalę.

30 metimų atlikęs Irvingas iš dvitaškio zonos pataikė 8 iš 18, o iš tritaškio – 2 iš 12.