Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis

Berlyno ALBA (2-6) ilgiau nei mėnesį nebuvo patyrusi pergalės džiaugsmo Eurolygoje ir tam, kad nutrauktų šią liūdną atkarpą, jiems reikėjo dviejų pratęsimų, rekordinės atkarpos. ir pergalingo metimo paskutinėmis sekundėmis.

Fotogalerija

Puolime pirmoje mačo pusėje nesulaikomai žaidę vokiečiai Atėnuose po 50 minučių kovos 106:105 (31:31, 27:18, 16:20, 14:19, 10:10, 8:7) nugalėjo vietos „Panathinaikos“ (4-4) ir nutraukė šešių pralaimėjimų seriją.

Įtemptai vykusi dvikova svečių naudai pakrypo antrajame pratęsime, kurį Rokas Giedraitis pradėjo dėjimu.

Po dviejų Jacobo Wiley baudų, iki antrojo pratęsimo pabaigos likus žaisti 21 sek., šeimininkai pirmavo 105:103, tačiau Luke'as Sikma, likus žaisti 8,9 sek., pataikė dvitaškį su pražanga, realizavo baudą ir, kaip paaiškėjo netrukus, išplėšė pergalę.

Tyrese'o Rice'o tritaškis aidint sirenai skriejo pro šalį ir ALBA triumfavo.

Nugalėtojams Giedraitis per 37 minutes pelnė 15 taškų (6/8 dvitaškiai, 1/8 tritaškiai), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo ir 4 sykius prasižengė.

„Pao“ neišgelbėjo ir geriausias karjeros rungtynes Eurolygoje sužaidęs Ioannis Papapetrou, kuris per 49 aikštelėje praleistas minutes pelnė 39 taškus (9/10, 6/12 trit., 3/4 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 2 kamuolius perėmė ir iš viso surinko 41 naudingumo balą.

ALBA dar iki ilgosios pertraukos įmetė 58 taškus ir tai buvo daugiausia, kiek „Panathinaikos“ yra praleidę per 20 minučių per visą Eurolygos istoriją. Ankstesnis antirekordas buvo 56 taškai (2014-2015 m. sezone, mače su Maskvos CSKA).

Antroje dvikovos dalyje Berlyno ekipos puolimas veikė lėčiau ir galiausiai jiems reikėjo pratęsimo, kad įrodytų savo pranašumą.

14
26
10
80%
4/5

Po Jacobo Wiley dėjimo, iki mačo pabaigos likus žaisti 1 minutę 49 sekundes, „Panathinaikos“ deficitas sumenko iki 85:86, o po netaiklaus Roko Giedraičio tritaškio DeShaunas Thomasas pataikė tolimą dvitaškį ir pirmą kartą po ilgosios pertraukos išvedė šeimininkus į priekį – 87:86.

Visgi netrukus kitoje aikštės pusėje Martinas Hermanssonas atsakė tuo pačiu ir ALBA vėl pirmavo.

Nickas Calathes, likus žaisti 26 sekundes, išprovokavo pražangą, tačiau pataikė tik pirmą metimą. Thomasas atsikovojo kamuolį, tačiau netrukus graikų ataka baigėsi aštuntąja Calatheso klaida.

ALBA nuskuodė į ataką ir neužpuolė, tačiau išsaugojo kamuolį, kai šis, likus žaisti 0,8 sek., išskriejo į užribį. Visgi Johanneso Thiemanno metimas su sirena skriejo pro šalį ekipoms teko žaisti pratęsimą.

Pirmoje papildomoje rungtynių atkarpoje nė viena komanda nepirmavo didesne nei 3 taškų persvara ir papildomas penkias minutes šį kartą išplėšė Martinas Hermannssonas. ALBA įžaidėjas, likus žaisti 20 sekundžių, pataikė dvitaškį ir išlygino rezultatą – 98.98. „Panathinaikos“ antpuolis buvo nesėkmingas ir komandos išėjo žaisti antrojo pratęsimo.

„Panathinaikos“ komandai, kuri žaidė be Jimmerio Fredette’o, tai buvo pirma nesėkmė po dviejų iš eilės pergalių.

„Panathinaikos“: Ioannis Papapetrou 39 (5 atk. kam.), Jacobas Wiley 22, DeShaunas Thomasas 16 (9 atk. kam., 4 rez. perd.), Nikos Pappas 14 (4 rez. perd.), Nickas Calathesas 10 (10 rez. perd., 9 kld.).

ALBA: Martinas Hermannssonas 20 (10 rez. perd., 6 kld.), Landry Nnoko 17 (5 atk. kam.), Rokas Giedraitis 15, Luke'as Sikma (10 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Nielsas Giffey po 14, Johannesas Thiemannas 11 (7 atk. kam.), Makai Masonas 9.