Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis

Pagrindinių žaidėjų indėlio pritrūkęs Kauno „Žalgiris“ Eurolygos rungtynėse Pirėjuje 74:83 nusileido vietos „Olympiakos“.

Varžovų gretose išsiskyrė 27 naudingumo balus surinkęs Nikola Milutinovas. Serbas per 22 minutes pelnė 14 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir blokavo 2 metimus.

Žalgiriečių gretose geriausias sezono rungtynes sužaidė Jockas Landale'as. Australas per 19 minučių įmetė 23 taškus ir surinko tiek pat naudingumo balų.

BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino žalgiriečių individualų pasirodymą dvikovoje Pirėjuje.

Lukas Lekavičius – 9 balai
24 min., 14 tšk. (4/7 dvit., 1/2 trit., 3/4 baud.), 4 rez. perd., 4 išpr. praž., 19 naud. balų.

Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis

Lukas geriausias rungtynes šį sezoną sužaidė prieš komandą, kurią dažnai skandindavo ir atstovaudamas „Panathinaikos“. Gynėjas į aikštę išėjo pirmojo kėlinio viduryje ir iškart ėmėsi iniciatyvos, kai reidais palei galinę liniją ištampydavo varžovų gynybą ir nusimesdavo kamuolį komandos draugams arba pats užbaigdavo atakas. Reikia tikėtis, jog gynėjas sėkmingų rungtynių seriją kitą savaitę pratęs ir prieš buvusį klubą.

Jockas Landale'as – 8,5 balo
19 min., 23 tšk. (7/8 dvit., 1/3 trit., 6/6 baud.), 3 atk. kam., 4 praž., 23 naud. balai.

Kaip minėjau praėjusią savaitę, Landale'as gali tapti tikra taškų mašina „Žalgiryje“, nes yra pavojingas visose aikštelės vietose. Pirėjuje australas gynyboje baudos aikštelėje negalėjo lygiai atstovėti prieš Milutinovą ir rinkosi pražangas, tačiau puolime baudė varžovus savo ginklais. Jockas puikiai įkirtinėjo į baudos aikštelę, gerai užsiimdavo padėtis po krepšiu bei buvo sunkiai įmenama mįsle Kęstučio Kemzūros kariaunai.

Martinas Gebenas – 6 balai
7 min., 5 tšk. (2/3 dvit., 1/1 baud.), 4 atk. kam., 8 naud. balai.

Gebenas greitai pakilo nuo atsarginių žaidėjų suolelio ir sužaidė geriausias karjeros rungtynes Eurolygoje. Aukštaūgis drąsiai įsijungė į žaidimą bei porą kartų puikiai užbaigė atakas. Gynyboje lietuvis gavo pamokų nuo Milutinovo, tačiau aikštėje tikrai vaizdo negadino.

Thomasas Walkupas – 5,5 balo
27 min., 10 tšk. (2/9 dvit., 0/3 trit., 6/6 baud.), 4 atk. kam., 5 rez. perd., 3 kld., 4 išpr. praž., 10 naud. balų.

Fotogalerija

Walkupas puolime stengėsi atakuoti Spanoulį ir buvo labai aktyvus, tačiau ne viską amerikiečiui sėkmingai pavykdavo įgyvendinti. Ypač skaudūs „Žalgiriui“ buvo visi trys ketvirtajame kėlinyje gynėjo pramesti tolimi metimai, kai varžovai akivaizdžiai rizikavo. Gynyboje žalgirietis turėjo užduotį sustabdyti Spanoulį, tačiau ir čia, anaiptol, ne viskas sekėsi.

Alexas Perezas – 5 balai
11 min., 5 tšk. (2/2 dvit., 1/1 baud.), 4 rez. perd., 8 naud. balai.

Pirmasis meksikiečio išėjimas į aikštelę nebuvo nusisekęs ir jis per pusketvirtos minutės niekuo neišsiskyrė, tačiau vėliau žengęs ant parketo gynėjas išsijudino. Iš pradžių Perezas gražiu stiliumi suklaidino varžovą ir pelnė taškus iš po krepšio, o mačo pabaigoje pasileido per visą aikštę ir pridėjo dvitaškį su pražanga. Vis dėlto, Alexui būnant aikštėje, žalgiriečiai dažniausiai kliovėsi Lekavičiumi ir meksikietis puolime prie lietuvio sunkiai išsiskyrė.

Nigelas Hayesas – 4,5 balo
24 min., 3 tšk. (0/2 dvit., 1/2 trit.), 4 atk. kam., 2 rez. perd., 2 kld., 2 naud. balai.

Hayesas ir vėl porą sykių pademonstravo puikų aikštelės matymą, tačiau kažkuo daugiau puolime neišsiskyrė. Gynyboje amerikietis turėjo problemų ateinant į pagalbą komandos draugams bei porą sykių neatitvėrė varžovų po savuoju krepšiu.

Marius Grigonis – 4,5 balo
22 min., 5 tšk. (1/4 dvit., 1/3 trit.), 3 atk. kam., 6 išpr. praž., 4 naud. balai.

Lietuvis toliau rungtyniauja jausdamas čiurnos skausmus ir tai Pirėjuje atsiliepė jo žaidime. Grigonis išprovokavo 6 pražangas, tačiau jos buvo uždirbtos nepavojingoje zonoje ir gynėjas nemetė nė vieno baudos metimo. Taip pat Mariui nesukrito tie metimai, kuriuos jis dažniausiai įmeta.

Paulius Jankūnas – 4 balai
10 min., 2 tšk. (1/1 dvit., 0/1 trit.), 3 atk. kam., 3 naud. balai.

Jankūnas antrojo kėlinio pabaigoje užtikrintai sužaidė nugara į krepšį bei laimėjo porą mikrodvikovų po krepšiu, tačiau kažkuo daugiau neišsiskyrė. Gynyboje kapitonas užsidirbo dvi pražangas kovodamas dėl pozicijos su Rubitu.

Zachas LeDay – 3 balai
17 min., 4 tšk. (2/5 dvit.), 2 atk. kam., 2 kld., 4 praž., -3 naud. balai.

Amerikietis prieš savo buvusią komandą sudegė ir aikštėje priminė ne tą žaidėją, kuris penkerias rungtynes paeiliui rinko dviženklį taškų skaičių ir vedė į priekį „Žalgirį“, o tą LeDay versiją, kuri buvo dvikovose sezono starte su Vitorijos ir Milano klubais. Aukštaūgis puolime bandė laužti jėga, bet Milutinovas nėra tas varžovas prieš kurį tai reikėtų daryti. Gynyboje Zachui žaidimas taip pat nesiklijavo ir jis pirmą kartą šį sezoną mačą užbaigė su neigiamu naudingumo balų skaičiumi.

Edgaras Ulanovas – 2 balai
21 min., 2 tšk. (1/3 dvit., 0/1 trit.), 3 atk. kam., 2 per. kam., 2 kld., 1 naud. balas.

Vėl Kostas Papanikolaou ir vėl Ulanovui labai sunku. Lietuviui dvikovos su „Olympiakos“ dažnai tampa problema ir prie to stipriai prisideda, jog kitoje barikadų pusėje žaidžia veikiausiai panašiausias į patį Edgarą žaidėjas Eurolygoje. Kokios sunkios rungtynės Pirėjuje buvo žalgiriečiui iliustravo paskutinė ataka, kai Ulanovas norėjo visą susikaupusį pyktį įkrauti į varžovų krepšį, tačiau ir vėl jam tai padaryti sukliudė tas pats Papanikolaou.

Artūras Milaknis – 1 balas
18 min., 1 tšk. (0/3 trit., 1/1 baud.), 5 praž., -6 naud. balai.

Milaknis simbolinį tašką dvikovoje pelnė mačo pabaigoje, kai gavo teisę mesti baudos metimą po Paulo techninės pražangos. Vis dėlto snaiperiui rungtynės absoliučiai nesusiklostė – lietuvis prametė visus tris tolimus metimus iš neblogų padėčių, o gynyboje tiek vėluodavo ateiti į pagalbą komandos draugams, tiek nespėdavo su atletiškesniais tiesioginiais oponentais. Kaip lietuviui yra sunku asmeninėje gynyboje, parodė Paulas, kuris pirmoje dvikovos pusėje pro Milaknį prasiveržė taip, jog Artūras liko stovėti toli už varžovo nugaros.

Rokas Jokubaitis pasirodė pačioje rungtynių pabaigoje, todėl jo pasirodymo objektyviai įvertinti negalime.

Atrinkti (0) Visi (7)
Leday
nesudegė, o buvo trenerio sudegintas, tikiu kad degė noru įrodyti buvusiai komandai, kad nebuvo tinkamai įvertintas, tik niekas jo neįleido į startą.... nepakeitė ir Landeilo (įmetė Gebeną) ir tik kai pamatė kad š... gaunasi prisiminė kad lyday turi
2019-11-16
-6
2019-11-16
-3
alio
nevarykite ant Ulanovo,jis vos 550K euru i sezona gauna...ir siose rungtynese imete net 2 taskus....matosi akivaizdi pazanga,po praejusio maco kai pries barcelona imete nuli tasku