Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix
Nuotr. USA Today Sports – Scanpix

San Antonijaus „Spurs“ (5-8) legenda Timas Duncanas praėjusią naktį grįžo į komandos vedlio poziciją, tačiau debiutas vyr. trenerio kėdėje nesusiklostė sėkmingai.

32
29
55%
6/11
7

Trečiajame kėlinyje išvarytą Greggą Popovichių pakeitęs Duncanas likusią rungtynių dalį vadovavo ekipai, kuri po įtemptos pabaigos namie 116:121 (23:41, 35:25, 38:24, 20:31) nusileido Portlando „Trail Blazers“ (5-8).

Duncanui tokia pareiga teko vos 13-ose rungtynėse dirbant Popovichiaus trenerių štabe.

„Spurs“ specialistas buvo išvarytas, kai teisėjams nefiksavus, jo akimis, taisyklių pažeidimo jis įsiveržė į aikštę ir išplūdo vieną iš arbitrų. Po šio įvykio buvo manyta, jog vadovavimą komandai perims Becky Hammon bei taps pirmąja moterimi, užėmusia vyr. trenerio kėdę NBA klube.

Visgi po dvikovos Popovichius patikino, jog šios pareigos atiteko Duncanui.

„Nesu tam, jog kurčiau istoriją“, – kalbėjo „Spurs“ vyr. treneris.

Popovichiui palikus aikštę, „Spurs“ štabe darbavosi Duncanas, Hammon ir Willas Hardy.

Likus rungtyniauti keturias minutes, San Antonijaus ekipa buvo priekyje 111:104, tačiau tada šeimininkai pustrečios minutės atkarpą pralaimėjo 0:10 ir paleido iniciatyvą – 111:114.

Prasidėjus paskutinei minutei, Hassanas Whiteside'as blokavo DeMaro DeRozano metimą ir „Spurs“ vedlys iš karto prasižengė. Duncanas pasinaudojo „Iššūkio taisykle“, taip apeliuodamas į galimą teisėjų klaidą.

Po peržiūros kamuolys atiteko svečiams, Whiteside'as įmetė abi baudas, Derrickas White'as kitoje atakoje prametė, Damianas Lillardas nuo baudų metimų linijos neklydo ir tvirtino „Trail Blazers“ pranašumą – 118:113.

Rudy Gay prametus tritaškį, DeRozanas užsidirbo techninę pražangą, po kurios Lillardas sumetė tris baudas ir padėjo tašką rungtynėse – 121:113.

„Spurs“: LaMarcusas Aldridge'as 30 (13 atk. kam.), Brynas Forbesas 17, Rudy Gay ir DeMaras DeRozanas (4/15 dvit.) – po 16, Patrickas Millsas 11, Derrickas White'as 10.

„Trail Blazers“: C.J. McCollumas 32 (7 rez. perd., 6 atk. kam.), Damianas Lillardas 22 (4/19 metimai), Hassanas Whiteside'as 21 (12 atk. kam.).