Nuotr.: FIBA
Nuotr. FIBA

Trečiajame kėlinyje spurtą 17:0 surengęs Klaipėdos „Neptūnas“ (4-2) FIBA Čempionų lygos rungtynėse namuose 86:80 (20:16, 18:24, 24:5, 24:35) įveikė Duško Ivanovičiaus treniruojamą Stambulo „Bešiktaš“ (2-4).

14
16
5
1

Po šešių turų „Neptūnas“ su keturiomis pergalėmis kartu su Bonos „Telekom Baskets“ ir Dižono JDA dalijasi pirmąja vieta.

Klaipėdiečiai savo arenoje laimėjo trejas rungtynes iš ketverių.

Trečiajame kėlinyje sužaidus 3,5 minutės rezultatas buvo lygus 45:45, o tuomet „Neptūnas“ per likusią kėlinio dalį laimėjo atkarpą 17:0 ir pabėgo 62:45. Per šį spurtą Andre Williamsonas pelnė 6 taškus, Žygimantas Janavičius – penkis.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Bešiktaš“ spurtavo 10:0 ir priartėjo iki 7 taškų deficito. Likus šešiomis minutėms svečiai priartėjo iki 5 taškų (59:64), bet tuomet Tomas Delininkaitis smeigė tritaškį paskutinę atakos sekundę, Žygimantas Janavičius pridėjo dvitaškį ir „Neptūnas“ susigrąžino dviženklę persvarą (71:61).

„Neptūnas“ turėjo ir 12 taškų pranašumą, bet prasidėjus paskutinei minutei svečiai priartėjo iki 5 taškų, tačiau Delininkaitis ir Janavičius pataikė baudų metimus ir „Neptūnas“ šventė pergalę.

„Buvo svarbios rungtynės, laimėti namų arenoje prieš tokią komandą yra ir labai džiugu, ir svarbu. Puolimu esu patenkintas, tikrai buvo gerų momentų, galbūt tik paskutiniame kėlinyje prasčiau, kai anksti pradėjome saugoti savo pranašumą. Kažkiek sustojome, jie perėmė nemažai kamuolių. Neatsakingai dalijomės kamuoliu. Bet rungtynes laimėjome trečiajame kėlinyje, kai labai gerai žaidėme gynyboje. Mane džiugina, kad trečiasis kėlinys gynybos atžvilgiu buvo vienas geriausių šį sezoną“, – teigė Tomas Rinkevičius.

Daugiausia pelno: Deividas Gailius

Per trečiąjį kėlinį „Neptūnas“ varžovams leido pelnyti vos 5 taškus, o per ketvirtąjį kėlinį svečiai surinko net 35 taškus.

„Ketvirtajame kėlinyje pasidarė atviras krepšinis, kuris buvo palankesnis varžovams. Galbūt palaikėme kamuolį daugiau, o tai virto mūsų klaidomis“, – priežastis vardijo treneris.

Šiame mače klaipėdiečiai kovą dėl kamuolių laimėjo 37-25. „Tai dar vienas komponentas, kuris labai džiugina, nepaisant to, kad varžovai kurį laiką žaisdavo su trimis aukštais krepšininkais. Žinome savo problemas, taisome, o sunkus darbas duoda vaisių“, – pabrėžė Rinkevičius.

„Neptūnas“: Simas Galdikas 14 (6/7 dvit., 5 atk. kam.), Tomas Delininkaitis 13, Osvaldas Olisevičius 12, Deividas Gailius (5 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Žygimantas Janavičius (5 rez. perd.) po 11.

„Bešiktaš“: Shaquielle’as McKissicas 27 (7/9 dvit., 7/8 baudos), Jordanas Theodore’as 21, Nemanja Djurišičius 8.

Atrinkti (0) Visi (6)
Vilniaus Ryto komandos vadovu vietoje daryčiau tokias korekcijas sudėtyje, Parahovskis vietoj Echodo kuris jau sustojo tobulėti, be to yra Kairys toks pat kaip Echodas, Parahovskis gynyboje lėtas kaip ir Echodas tik skirtingai nei Echodas Parahovskis geresnis ir tvirtesnis puolime ir tikrai gali 15-20min atžaisti aukštam lygyje, dar yra talentas Blaževičius kuris sparčiai tobulėje,tad atsisakius Echodo Rytas nieko neprarastu,tik turėtu tvirta centra po krepšiu galinti pasistumdyti Parahovski, pickenrole gerai žaidžianti Kairy ir super talenta Blaževičiu. Toliau atsisakyčiau įžaidėjo Holloway paslaugų kuris nei apsigina nei užpuola kažkos nuvargęs atrdodo vos pajuda ir vietoje jo įsigyčiau Semaj Christona po naujų metų. Atrodytu tik dvi korekcijos sudėtyje bet jos duotu šansa pakovoti Rytui finale su nebetokiu stipriu Žalgiriu.