Nuotr.: Reuters – Scanpix
Nuotr. Reuters – Scanpix

Luka Dončičius vos per 28 minutes užfiksavo puikią statistiką ir Dalaso „Mavericks“ (14-6) vedė į triumfą NBA pirmenybėse svečiuose 118:97 (24:24, 35:29, 25:22, 34:22) prieš Naujojo Orleano „Pelicans“ (6-15).

33
40
77%
10/13
67%
4/6

Slovėnas pelnė 33 taškus (4/6 dvit., 5/12 trit., 10/13 baudos), atkovojo net 18 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei prarado keturis kamuolius.

Dončičius tapo antruoju krepšininku NBA istorijoje, kuris, būdamas jaunesnis nei 21-erių metų, per pirmąsias 20 sezono rungtynių sugebėjo pelnyti bent 600 taškų. Pirmasis tai padarė LeBronas Jamesas, 2005-2006 metų sezone per pirmąsias 20 rungtynių įmetęs 614 taškų. Identišką taškų sumą surinko ir Dončičius.

18 atkovotų kamuolių yra naujasis gynėjo rekordas NBA lygoje. Prieš tai jo geriausias rezultatas buvo 16 sugriebtų kamuolių, o tai krepšininkui pavyko pasiekti praėjusį sezoną.

Dončičius vien per trečiąjį kėlinį pelnė 15 iš 25 „Mavericks“ taškų.

Dalaso krepšininkai laimėjo aštuntąjį kartą per pastarąsias devynerias rungtynes. „Pelicans“ suklupo šeštą sykį paeiliui.

Antrajame kėlinyje „Pelicans“ spurtavo 11:0 ir atitrūko 35:24, tačiau „Mavericks“ atsakė atkarpa 27:11 ir perėmė iniciatyvą. Po trijų kėlinių „Mavs“ buvo priekyje 9 taškais (84:75), o lemiamą ketvirtį pradėjo atkarpa 20:9 bei susikrovė abejonių nebekeliančią 20 taškų persvarą (104:84).

Kristaps Porzingis dėl pražangų problemos žaidė tik 18 minučių ir pelnė 7 taškus (1/8 dvit., 1/3 trit., 2/2 baudos), atkovojo 6 kamuolius ir blokavo 5 metimus.

Lonzo Ballas pataikė tik du tritaškius iš 10 bandymų. 22-ejų 198 cm ūgio krepšininkas šį sezoną pelno po 10,9 taško, atlieka po 5,6 rezultatyvaus perdavimo, o tritaškius pataiko 34,1 proc. taiklumu.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 24 (6 rez. perd.), Jrue Holiday 18, J.J. Redickas 12, Joshas Hartas 11.

„Mavericks“: Luka Dončičius 33 (9/18 metimai, 18 atk. kam., 5 rez. perd.), Sethas Curry 19 (5/7 trit.), Maximilianas Kleberas ir Timas Hardaway po 12, J.J. Barea 8 (6 rez. perd.), Kristaps Porzingis (2/11 metimai, 6 atk. kam., 5 bl.) ir Dorianas Finney-Smithas po 7.

Rungtynių epizodai:

Atrinkti (0) Visi (10)
Donce
Lonzo geras sudarankis, vienas blogiausiu pirmuju picku. Jo brolis irgi panasu toks bus.
2019-12-04
+1
Luka toliau rodo įspūdingą žaidimą.Visa komanda yra ant jo pečių ir jis tuo puikiai naudojasi.Vėl pirmoj pusėj pasitausojo ir visus reikalus pats sutvarkė per trečią kėlinį.Čia ir yra jo lyderio savybės,kad iššauna svarbiausiu momentu.