Hardenas įmetė visus 24 baudų metimus ir pagerino NBA rekordą Nuotr.: AP - Scanpix
Dončičius veržiasi link krepšio Naujajame Orleane Nuotr.: AP - Scanpix
Fultzo ir Bertanio kova dėl kamuolio Nuotr.: AP - Scanpix
Carmelo sunkiai sekėsi rinkti taškus prieš „Clippers“ Nuotr.: AP - Scanpix

Jameso Hardeno, Luka Dončičiaus ir Clinto Capelos pasiekimai, nutraukta NBA čempionų serija, Anthony Daviso pasiaukojimas – visa tai ir daugiau – gruodžio 4-osios NBA pulse.

Gruodžio 4-osios NBA pulsas

BAUDOS. Hiustono „Rockets“ žvaigždė Jamesas Hardenas dvikovoje su San Antonijaus „Spurs“ pasismagino prie baudų metimų linijos.

Gynėjas mače pelnė 50 taškų, o iš jų net 24 buvo pelnyti baudų metimais. Hardenas neprametė nė vienos baudos ir pagerino Dominique'o Wilkinso rekordą, kuris per vienerias rungtynes buvo pataikęs visus 23 vieno taško vertės metimus.

ELITO KLUBAS. Hardenas praėjusiame mače surinko 60, o šiąnakt 50 taškų. Du paeiliui tokius pasirodymus anksčiau yra pavykę surengti tik Wiltui Chamberlainui ir Kobe Bryantui.

MUTOMBO PĖDOMIS. Clintas Capela pelnė 22 taškus, atkovojo 21 kamuolį ir pataikė visus 9 metimus iš žaidimo.

Paskutinis krepšininkas, kuriam pavyko surinkti 20/20 pelnytų taškų ir atkovotų kamuolių rodiklius neprametus metimo iš žaidimo, buvo Dikembe Mutombo. Afrikietis 1999-aisiais pelnė 27 taškus (11/11 met.) ir atkovojo 29 kamuolius.

IŠŠVAISTĖ. „Rockets“ dviejų pratęsimų kovoje nusileido „Spurs“, o toks pralaimėjimas jiems turėjo būti itin skaudus.

Mike'o D'Antoni auklėtiniai trečiajame kėlinyje triuškino savo varžovus (95:73), o dar likus pusaštuntos minutės iki lemiamo ketvirčio pabaigos komandas skyrė 16 taškų – 105:89.

KLAIDA? Teksaso derbio ketvirtajame kėlinyje Hardenas greitajame puolime krovė kamuolį iš viršaus, tačiau, jam įkritus, šis netrukus iššoko per lanko viršų ir teisėjai nusprendė neįskaityti dvitaškio.

Po mačo žurnalistas Timas MacMohanas paskelbė, jog „Rockets“ vadovai tikisi, kad šį epizodą NBA peržiūrės ir imsis atitinkamų veiksmų, nes tai padarė įtaką rungtynių baigčiai.

Gimimo vieta: Los Andželas, JAV

TRYS KĖLINIAI. Dalaso „Mavericks“ lyderiui Lukai Dončičiui mače su Naujojo Orleano „Pelicans“ užteko vos trijų kėlinių, kad sugriebtų 18 kamuolių ir pagerintų asmeninį rekordą.

„18 kamuolių yra daug. Ypač daug įžaidėjui. Man nerūpi iš kokios jis planetos atvyko. Tai nuostabu“, – po dvikovos savo auklėtinį gyrė Rickas Carlisle'as.

Slovėnas taip pat pelnė 33 taškus bei atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir metraščiuose įrašė savo pavardę šalia LeBrono Jameso.

Dončičius tapo antruoju krepšininku NBA istorijoje po LeBrono, kuris, būdamas jaunesnis nei 21-erių metų, per pirmąsias 20 sezono rungtynių fiksuoja 30 taškų vidurkį.

SUSTABDĖ. Los Andželo „Clippers“ 117:97 nutraukė Portlando „Trail Blazers“ trijų pergalių seriją, o laimėjimą lėmė puiki gynyba prieš Damiano Lillardo ir Carmelo Anthony duetą.

Iki šio mačo Portlando ekipa, kai šis duetas buvo aikštėje, vidutiniškai rinko po 122,1 taško, o Los Andžele tiek Anthony (28 minutės, 9 taškai), tiek Lillardas (30 minučių, 16 taškų) buvo žemiau savo vidurkių.

PIRMAS. Toronto „Raptors“ iki šios nakties buvo laimėjusi visas devynerias rungtynes namuose, tačiau jų seriją sustabdė Majamio „Heat“, palaužusi NBA čempionus per pratęsimą – 121:110.

Lygoje liko trys komandos, kurios savo aikštėje dar nepatyrė pralaimėjimo kartėlio – „Heat“ (8-0), Bostono „Celtics“ (7-0) ir Filadelfijos „76ers“ (10-0).

NEVYKĘS SUGRĮŽIMAS. Kyle'as Lowry sugrįžo ant parketo po 11 praleistų mačų dėl nykščio traumos, tačiau jo pasirodymas nebuvo nusisekęs.

Įžaidėjas aikštėje praleido 41 minutę ir nors pelnė 12 taškų bei atliko 11 rezultatyvių perdavimų, tragiškai atakavo iš žaidimo – 2 tikslūs dvitaškiai iš 7 ir 0 taiklių tolimų metimų iš 11.

„Tai buvo baisu. Esu tikras, kad kitame mače atrodysiu geriau. Neturiu dėl ko jaudintis“, – po rungtynių savo pasirodymą komentavo Lowry.

PASIAUKOJIMAS. Los Andželo „Lakers“ žvaigždė Anthony Davisas mače su Denverio „Nuggets“ žaidė jausdamas gripo simptomus, tačiau tai nesutrukdė atvesti komandos į pergalę – 105:96.

Aukštaūgis per pertrauką išgėrė vaistų ir antroje dalyje pelnė 13 taškų iš savo 25. Davisas taip pat sugriebė 10 kamuolių.

„Surengti tokį pasirodymą, nepaisant ligos, buvo kažkas ypatingo“, – po mačo auklėtinį gyrė „Lakers“ strategas Frankas Vogelis.

LeBronas prie pergalės prisidėjo 25 pelnytais taškais ir 9 rezultatyviais perdavimais.

KARJEROS NAKTIS. 2017-ųjų NBA naujokų biržos pirmasis šaukimas Markelle'as Fultzas surengė karjeros pasirodymą.

Ilgą laiką traumų kamuotas Orlando „Magic“ gynėjas mače su Vašingtono „Wizards“ pelnė 20 taškų ir užfiksavo asmeninį rekordą.

Sėkmingo įžaidėjo pasirodymo įkvėpta „Magic“ išvykoje 127:120 palaužė sostinės ekipą.

SERIJA. Detroito „Pistons“ išvykoje 127:94 nušlavė Klivlando „Cavaliers“ ir pirmą kartą šį sezoną iškovojo dvi pergales paeiliui.

„Mes statome pamatus ir žaidžiame vis geriau. Nesame dar ten, kur norėtume, bet mes artėjame“, – po rungtynių džiaugėsi „Pistons“ vyriausiasis treneris Dwane'as Casey.

Po šios pergalės Detroito ekipa Rytų konferencijoje pakilo į 9-ąją vietą.