Komisija mato tik logotipus

2008-02-27 09:21
Valdas Pryšmantas, „Vakarų ekspresas“

Kiekvienos tiesiogiai transliuojamos Eurolygos krepšinio varžybos TV3 televizijai nuo šiol garantuos ne tik žiūrovų auditoriją, bet ir piniginę baudą - po dviejų mėnesių atsakingos tarnybos apsisprendė, kad varžybos yra ne kas kita, o alkoholio reklamos skleidimas. Už tai, žinia, reikia bausti, rašo „Vakarų ekspresas“.

Transliuotojas pirmą kartą pajuto šiemet įsigaliojusių bet kokią alkoholio reklamą nuo 6 iki 23 valandos eteryje draudžiančių Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų galią - vasario 14-ąją UAB „Tele-3“ sulaukė pirmojo kvietimo į bylos nagrinėjimo posėdį, o užvakar, kaip jau pranešėme, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VTAT) komisija jai skyrė 2 tūkst. litų baudą.

Panašu, kad ši bauda – ne paskutinė.

12 tiesioginių transliacijų

Užvakar TV3 sankcijų sulaukė už sausio 9 dieną tiesiogiai transliuotas Eurolygos rungtynes tarp Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Salonikų „Aris“ ekipų, kurių metu „buvo skleidžiama alaus reklama“.

Penktadienį televizijos atstovai vėl eis į komisijos posėdį – jame paaiškės, ar sausio 10-ąją transliuojant Kauno „Žalgirio“ ir Liublianos „Union Olimpija“ rungtynes taip pat buvo padarytas pažeidimas, o artimiausiu metu vizitai į posėdžius gali dar labiau padažnėti – nuo pataisų įsigaliojimo TV3 tiesiogiai transliavo iš viso 12 Eurolygos rungtynių.

„Kiekvienos jų nagrinėjamos atskirai. Pagal įstatymą, tai yra galimi pažeidimai. Už juos baudžiama įstatymo numatyta tvarka", - dienraščiui „Vakarų ekspresas“ sakė VTAT Viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Vitas Jonas Ūsas.

Už pakartotinius įstatymo pažeidimus televizijai gresia 1-20 tūkst. litų baudos arba transliacijos licencijos nutraukimas.

Baimindamasi tokių sankcijų, TV3 metų pradžioje apsisprendė rodyti tik rungtynių vaizdo įrašus, bet vėliau jas vėl ėmė transliuoti tiesiogiai. VTAT savo ruožtu žadėjo fiksuoti pažeidimus, bet už tai kurį laiką nebausti. Bet tik kurį laiką.

„Apsieis ir be rungtynių“

Tuo tarpu iki šiol nėra aiškios nuomonės, ar rungtynių metu pasirodantys alaus gamintojų logotipai yra reklama - apie tai dabar aršiai diskutuojama sudarytoje darbo grupėje, kuri išvadas turės pateikti prasidėjus Seimo pavasario sesijai.

„Yra ir radikalių pasiūlymų drausti transliuoti varžybas, ir siūlymo grįžti prie senosios tvarkos. Mano nuomone, gyvename ne viduramžiais ir neturėtumėme drausti žiūrėti Europos futbolo čempionato, nors ir negalime nuspėti, su kokiais marškinėliais į aikštę išbėgs Rusijos rinktinės žaidėjas. Aišku, vaizdo klipų apie tai, kad „alus gerti sveika“, rodyti nereikėtų, tačiau gamintojų ženklai nebūtų didelė problema", - sakė vienas grupės narių, Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas.

Jeigu dabartinė situacija nepasikeis, ateityje sporto aistruoliai per Lietuvoje registruotas televizijas nematys lenktynių „Formulė-1“, Europos futbolo čempionato, Pekino olimpinių žaidynių varžybų, mat didžiuosius pasaulio sporto įvykius ir jų dalyvius taip pat remia alkoholio gamintojai.

„Kai kurie darbo grupės nariai neįžvelgia jokios problemos – esą, kas čia tokio, kad sirgalius nepamatys varžybų. Taip teigiantys tikriausiai nė trupučio nesupranta apie sportą", - stebėjosi parlamentaras.

Paskutiniai šansai?

Artimiausias Eurolygos rungtynes, vyksiančias šiandien ir rytoj, krepšinio sirgaliai dar matys tiesiogiai.

„Šią savaitę dar nusprendėme transliuoti, tačiau dėl ateinančių rungtynių dar niekas neaišku - apsispręsta bus po vadovų pasitarimo“, - „Vakarų ekspresui“ sakė TV3 atstovės spaudai asistentė Rita Markeliūnaitė.

Taigi krepšinio sirgaliai galbūt turi du istorinius šansus paskutinį kartą pamatyti tiesiogines krepšinio rungtynes per Lietuvoje registruotą televizijos kanalą - šįvakar 21.40 val. vyksiančias „Žalgirio“ ir Pirėjo „Olympiacos“ rungtynes bei ketvirtadienį 19.55 val. prasidėsiantį Stambulo „Fenerbahce Ulker“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ susitikimą.

TV3 vadovybei nusprendus atsisakyti tiesioginių transliacijų, vienintelė galimybė tiesiogiai matyti lemiamas Eurolygos varžybas - įsigyti papildomą kabelinės televizijos paketą.

Prabanga ar legalus reketas: televizija už tiesioginę transliaciją susimoka baudą arba nerodo varžybų, o sirgalius arba nemato rungtynių, arba susimoka už papildomą kabelinės televizijos paketą

Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (17)
debilų debilai,jie dirbt neturi ko,tai prie sporto kabinejas!!! :( patys seimūnai geria seime,o kitiems dabar per sportą gert draus...tegul savo kabaką geriau tegul užsidaro...o kirkilas tai ir kavinėj rūko-jam draudimai negalioja jokie!
2008-02-28
-3
Atsakyti
Viktorija
kadangi seime sedi didzioji dauguma lietuvos dunduku, tai kitos iseities,kaip mazinti alkoholizma apart reklamos uzdraudimo ir neranda. seimas- baisus randas ant lietuvos veido su savo istatymais... man geda del jo :D
2008-02-27
Atsakyti
milda
toks jausmas,kad tas Seimas tik ir stengiasi pakenkti Lietuvos gyventojams,nors turėtų būti atvirkščiai...gaila,kad čia Lietuva ir viskas vyksta atvirkščia tvarka;D
2008-02-27
-1
Atsakyti
milda
šaunuoliai,matosi,kad seime sėdi žmonės,kurie su galva nemąsto....atrodo,kad žmonės turėtų būti išsilavinę,bet matome,kad toli gražu...

tai gal išvis tegul uždraudžia televiziją,atimkime iš Lietuvos gyventojų ir paskutinį malonumą.Juk matai žiūrėdami krepšinį žiūrime TIK i ALKOHOLIO REKLAMAS,įsijungiame krepšinį žiūrėti tik dėl reklamų.Man ir pyktį ir juoką kelia vaikiški seimo žaidimai...bet netikiu,kad lietuviai tylės rankas sudėję,tikrai netikiu...mokame ir mes pakovoti už savo teises.Kagi,važiuosime už Lietuvos ribų žiūrėti sporto,vasarai kraukites lagaminus- vyksim žiūrėti Pekino olimpinių žaidynių;>
2008-02-27
-2
Atsakyti
is vis kam mum to seimo.ten juk gryni senelei.tjeigu jus esat bent vienas is tevu siuskit savo vaikus y seima.ten vaiku pasirupys gL???.:D.gal gereu pastatom koki vaika prezidentu ir pora y seima vaiku ir dar gereu padarysim viska nei tas seimas.sory kam nepatiko kaip isreiskeu savo nuomone.jei gereu tegu pamasto ka daro blogai o ne gerai.
2008-02-27
+6
Atsakyti
<I.K>
žmonės, taigi pagal seimą mums daug įdomiau žiūrėti visokius pageidavimų koncertus (beje per juos taip pat rodo alkoholio gamintojų logotipus), serjalus (hmm...juose taip pat daug alkoholio reklamos). o ir tuose pačiuose filmuose alkoholio reklamą galima išvysti ne vieną ir ne du kartrus... taigi, kad ir kur bepasisuktumę tos reklamos visur pilna. o dėl vaikų.... tai manau jie gali žiūrėti kiek tik nori. ne nuo reklamos priklauso, o nuo žmonių kurie jiems parduoda alkoholį...

taigi geriau rūpinasi kas parduotuvėse darosi, o ne ką per televiziją rodo.
2008-02-27
-1
Atsakyti
linas
S.N gerai čia pasakei GRIAUSIM SEIMĄ
2008-02-27
Atsakyti
Debas , tas seimas , jis neturi teises reguliuoti nepriklausomo tv kanalo. WTF???

Seimas yra............................................

Idėkite savo nuomone.

:D:D:D
2008-02-27
-4
Atsakyti
edvn
db uzdraus iswis rodyti sporta kai praasides seimo rinkimai wisi reklamose rasys mes uz sporta leisme rodyt balsuokit uz mus. isrinksme juos bet jie nixuja jauciu nepadrys nieko ;/
2008-02-27
-1
Atsakyti
LKL
absurdas..visiskas,nei juokti nei verkt...aisq,semuinams turbut labiau patinka sumauta muila ziuret,ar eilini realybes sau...kam ta sporta rodyt,jis juk skatina alkoholizma...truksta zodziu, tgu uz*****a su tokiais istatymais savo durnais
2008-02-27
Atsakyti
blemba net vaikas suprastu kad tie ju draudimai nieko nepakeis dar tik labiau prades zmones gerti ir dar nesuprantu tu lopu sako kad apseisims be sporto transliaciju nu tai gal mes geriau be jusu apseisim kam jus reikalingi jei neatsizvelgiatte i musu norus
2008-02-27
+8
Atsakyti
Cituoju: "...varžybos yra ne kas kita, o alkoholio reklamos skleidimas...". Jomajo kur brendam lietuviai..kad as dar kada nors balsuociau uz seimunus..truksta zodziu
2008-02-27
+2
Atsakyti
jie tegu galvoja kaip istaisyt savo sisikta savo primta ystatyma o ne baudu skistyma.mane tai juokas ima.tai koks tikslas rodyt 23 h jei esi tikrsas kases aistruolis juk jis visteik zes ta kase ir ta paty matys.tegu jie galvoja kaip pakeist ystayma o ne pyzdyt pnigus i savo kisene.atsiprasau is kart jei kas bus man.:)
2008-02-27
+5
Atsakyti
Fannnas
Nebereikalo cia Lietuva , seimui nusispjauti i Lietuvos zmoniu nuomones , jie daro ta , kad tik ka nors darytu , neturi ka veikt ir priimineja tokius durnus istatymus , kyla vienas klausimas kam mums tas seimas reikalingas ? Adamkus galetu tokius durnus istatymus tiesiog pasalinti , bet to nedaro , matyt nemegsta krepsinio.Manau tuoj Europoje pagarsesime tuo , kad musu seimas isranda vis daugiau istatymu , nors tai ir ne ju valioje.Tiesiog nesamoniu lavina , seimas dar stebisi kodel zmones isvaziuoja is Lietuvos , matyt tas klausimas jiems neissprendziamas. . .
2008-02-27
+3
Atsakyti
S.N.
Galima ir be seimo gyventi :-)
2008-02-27
+6
Atsakyti
Artistas
Iš viso galima be televizijos gyventi :) Na dar galima parodyti kokie protingi Seimo nariai :)
2008-02-27
+2
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.