Nuotr.: fiba.basketball
Nuotr. fiba.basketball

Komandą ant savo pečių tempusio Željko Šakičiaus vedamas Panevėžio „Lietkabelis“ (3-5) FIBA Čempionų lygoje patyrė pralaimėjimą.

9
14
100%
3/3
100%
4/4

Nenado Čanako auklėtiniai antradienio vakarą namuose 82:86 (12:24, 17:18, 23:19, 30:25) nusileido vieniems iš A grupės lyderių – Sasario „Banco di Sardegna“ (6-2) krepšininkams.

„Lietkabelis“ šiuo pralaimėjimu Čempionų lygoje prarado trijų iš eilės pergalių seriją.

Šakičius buvo absoliutus „Lietkabelio“ lyderis, per 32 minutes pelnęs 31 tašką (5/8 dvit., 4/7 trit., 9/9 baud. met.), atkovojęs 8 ir perėmęs kamuolius, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 36 naudingumo balus.

Taip krepšininkas pagerino savo naudingumo rekordą FIBA Čempionų lygoje bei buvo per vieną tašką nuo pakartoto rezultatyviausio pasirodymo. Ankstesnis jo efektyvumo rekordas buvo 29 balai.

„Lietkabelis“ į duobę krito jau pirmajame kėlinyje, kuriame svečiai iš Italijos per 4 žaidimo minutes spurtavo 11:2, o po dešimties žaidimo minučių savo sąskaitoje jau turėjo 12 taškų persvarą – 24:12.

Iki tol stabiliai atsilikusi Panevėžio ekipa pabudo lemiamame ketvirtyje, per kurio 5 minutes sužaidė atkarpą 19:11 ir po Šakičiaus baudų metimų atsiliko minimaliu deficitu – 71:72.

Visgi tuomet „Lietkabelis“ stabtelėjo – per 2 minutes gavo varžovų spurtą 0:7 ir, likus 2 minutėms ir 51 sekundei, atsiliko jau 8 taškais (71:79).

Likus minutei ir 36 sekundėms Tomas Lekūnas pataikė dvitaškį, po daugiau nei pusės minutės Vytenis Lipkevičius taip pat pelnė du taškus, o po varžovų vyriausiojo trenerio techninės pražangos Šakičius realizavo baudos metimą – „Lietkabelis“ atsiliko tik 3 taškais (76:79).

Dyshawnas Pierre pataikė 4 baudas, Paulius Valinskas realizavo du baudų metimus ir komandas, likus 13 sekundžių, skyrė 6 taškai – Panevėžio ekipa atsiliko 79:85.

Likus 8 sekundėms Šakičius išprovokavo pražangą tritaškio metimo fazėje, realizavo visas tris baudas ir priartino „Lietkabelį“ prie varžovų per 3 taškų atstumą – 82:85.

Visgi svečiai, po Tomo Dimšos pražangos, pataikė vieną baudą, o po antrosios atkovojo kamuolį ir nebeleido „Lietkabeliui“ užpulti bei šventė pergalę.

„Lietkabelis“: Željko Šakičius 31 (4/7 trit., 9/9 baud. met., 8 atk. kam., 36 naud. bal.), Vytenis Lipkevičius 14 (6 atk. kam.), Tomas Dimša 13 (4/9 trit.), Paulius Valinskas 10 (1/6 trit., 7 rez. perd.).

„Dinamo“: Dwayne'as Evansas 17 (8/9 baud. met.), Dyshawnas Pierre'as 15 (7 atk. kam.), Marco Spissu 14, Miro Bilanas 10 (5/6 dvit.), Stefano Gentile ir Paulius Sorokas po 9.