Nuotr.: AP - Scanpix
Nuotr.: Zuma Press - Scanpix

Aistros Orlande, nesustabdomas Jamesas Hardenas, šiltas Kawhi Leonardo sutikimas Toronte, serbo šaltakraujiškumas – visa tai ir daugiau – gruodžio 12-osios NBA pulse.

Gruodžio 12-osios NBA pulsas

AISTROS. Dwighto Howardo sugrįžimas į Orlandą neapsiėjo be aistrų. Los Andželo „Lakers“ išvykoje 96:87 įveikė vietos „Magic“, tačiau ketvirtajame kėlinyje buvo neišvengta susistumdymo.

Howardas, likus šiek tiek daugiau nei 7 minutėms iki mačo pabaigos, buvo kietai sustabdytas po krepšiu, o vėliau po švilpuko įvyko susistumdymas, kuriame dalyvavo abiejų komandų žaidėjai.

Galiausiai po šio epizodo mačo arbitrai nusprendė iš aikštės išvaryti šeimininkų puolėją Wesą Iwandu bei svečių gynėją Jaredą Dudley, o Howardas ir Michaelas Carteris-Williamsas buvo nubausti techninėmis pražangomis.

KARALIUS. Pergalingose rungtynėse LeBronas Jamesas pelnė 25 taškus, atkovojo 11 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

34-erių veteranas surinko jau 6-ąjį trigubą dublį sezone ir pagal šį rodiklį lygoje nusileidžia tik septynis surinkusiam Luka Dončičiui.

SERBAS. Sakramento „Kings“ snaiperis Bogdanas Bogdanovičius buvo prametęs penkis iš eilės tritaškius, tačiau likus 17 sekundžių iki mačo pabaigos smeigė savo antrąjį tolimą metimą dvikovoje ir išplėšė savo komandai pergalę 94:93 prieš Oklahomos „Thunder“.

Bogdanovičius per 29 minutes pelnė 17 taškų, pataikęs 2 tritaškius iš 7, o „Kings“ ketvirtajame kėlinyje sugebėjo panaikinti 11 taškų deficitą.

SUTIKIMAS. Kawhi Leonardas pirmą kartą sugrįžo į „Scotiabank“ areną Toronte po to, kai praėjusiais metais su „Raptors“ iškovojo NBA čempionų titulą.

Puolėjas atsiėmė NBA čempionų žiedą ir sulaukė šilto Kanados žmonių sutikimo, kurie krepšininką apdovanojo MVP šūksniais.

„Tai buvo puikus momentas, – kalbėjo Leonardas. – „Raptors“ puikiai padirbėjo kartu su visais pasidžiaugdama mano akimirka. Mums tai buvo ypatingas sezonas, taip pat man asmeniškai, visam miestui ir visai Kanadai.“

Los Andželo „Clippers“ 112:92 privertė trečią kartą paeiliui namuose suklupti „Raptors“, o Leonardas nugalėtojams pelnė 23 taškus, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

BE MVP. Milvokio „Bucks“ iškovojo 16-ąją pergalę paeiliui, nepaisant to, jog komandai nepadėjo keturgalvį pasitempęs Giannis Antetokounmpo.

„Bucks“ 127:112 namuose įveikė Naujojo Orleano „Pelicans“, kuriam tai buvo jau dešimtoji nesėkmė iš eilės.

SKIRTINGI PASIRODYMAI. Tiek Domanto Sabonio Indianos „Pacers“, tiek Jono Valančiūno Memfio „Grizzlies“ iškovojo pergales, tačiau lietuviai surengė skirtingus pasirodymus.

Sabonis prieš Bostono „Celtics“ buvo arti trigubo dublio ir per 35 minutes pelnė 15 taškų, atkovojo 14 kamuolių ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

Tuo metu JV pergalingose rungtynėse prieš Finikso „Suns“ per 25 minutes surinko 6 taškus ir 9 atkovotus kamuolius.

AUSTRALO NESĖKMĖ. „Grizzlies“ pergalę paskutinę minutę įtvirtinęs Ja Morantas tai padarė itin gražiu būdu.

Antrasis šių metų šaukimas, likęs vienas prieš Aroną Baynesą, savo greičiu aplenkė australą, o įsiveržęs į baudos aikštelę galiausiai sugrūdo kamuolį iš viršaus su visomis varžovo pastangomis jį blokuoti.

JAMESAS HARDENAS. Klivlando „Cavaliers“ puikiai priešinosi Hjustono „Rockets“, tačiau Jamesas Hardenas tarė paskutinį žodį rungtynėse ir svečiai iškovojo pergalę 116:110.

Hardenas ketvirtajame kėlinyje pataikė 4 tritaškius, o iš viso per ketvirtį realizavo 7 iš 8 metimų ir dvikovą baigė pelnęs 55 taškus.

„Jis pataikė daug metimų, prieš kuriuos nieko negali padaryti“, – po mačo sakė „Cavs“ krepšininkas Kevinas Porteris.

„Sutikome vyruką, kuris žaidžia MVP lygiu. Jis tiesiog negali pramesti“, – sakė 17 taškų pelnęs Kevinas Love'as.

Hardenas, kuriam tai buvo ketvirtasis 50 taškų pasirodymas šį sezoną, antrą kartą karjeroje pataikė 10 tritaškių per susitikimą.

SNAIPERIS. Šarlotės „Hornets“ antrametis Devonte Grahamas šį sezoną pretenduoja į labiausiai patobulėjusio žaidėjo prizą, o šiąnakt surengė ir geriausią savo pasirodymą karjeroje.

Grahamas pelnė 40 taškų, iš kurių 27 buvo įmesti po pertraukos, o gynėjo vedama „Hornets“ išvykoje 113:108 palaužė Bruklino „Nets“.

„Aš tiesiog noriu laimėti ir tai yra mano mintyse“, – po karjeros nakties sakė Grahamas.

Snaiperis šioje dvikovoje pataikė 7 tritaškius iš 12, o per pastarąsias penkerias rungtynes įmetė 31 tolimą metimą. Tai yra naujas „Hornets“ rekordas, kuris anksčiau priklausė Kemba Walkeriui (26).

Praėjusį sezoną vos po 4,7 taško pelnęs Grahamas šiemet įmeta po 20 taškų per susitikimą.

BAIGĖSI. Rytų ir Vakarų konferencijos autsaiderių dvikovoje prireikė pratęsimo, o per jį pergalę šventė Niujorko „Knicks“, 124:122 įveikusi „Golden State Warriors“.

Tiesa, „Knicks“ galėjo ir išvengti pratęsimo, nes likus 15 sekundžių iki mačo pabaigos turėjo 5 taškų persvarą (111:106), tačiau kitoje atakoje Alecas Burksas realizavo tris baudų metimus, R.J. Barrettas atsakė tik vienu tiksliu, o pratęsimą tritaškiu išplėšė D'Angelo Russellas.

TRADICIJA. Tai buvo laikinojo „Knicks“ trenerio Mike'o Millerio pirmoji pergalė NBA, nutraukusi Niujorko ekipos 10 pralaimėjimų serija.

Po rungtynių „Knicks“ žaidėjai rūbinėje pratęsė tradiciją ir įteikė Milleriui pirmojo laimėto mačo kamuolį.

LYJA TRITAŠKIAIS. Čikagos „Bulls“ savo aikštėje 136:102 sutriuškino Atlantos „Hawks“, o lengva pergalė šeimininkams leido pailsinti savo lyderius.

Vis dėlto Zachui LaVine'ui užteko vos trijų kėlinių, jog pelnytų 35 taškus, įskaitant ir 7 pataikytus tolimus metimus iš tiek pat galimų.

DUOBĖ. Solidžiai sezoną pradėjusi Minesotos „Timberwolves“ patyrė šeštąjį pralaimėjimą paeiliui.

Praėjusią naktį Minesotos ekipa savo aikštėje 116:127 nusileido Jutos „Jazz“ klubui.

„Trenerių štabas atlieka gerą darbą, tačiau mums trūksta disciplinos, nes nevykdome jų plano“, – po mačo kalbėjo Karlas-Anhony Townsas.