Kauno „Žalgiris“ Eurolygoje patyrė jau septintąjį pralaimėjimą iš eilės. Šarūno Jasikevičiaus kariaunos nesėkmių seriją pratęsė pirmąją pergalę išvykoje iškovojusi „Valencia“ – 86:82.

Kauniečius pražudė fantastiškas varžovų pataikymas iš žaidimo – 17 iš 23 dvitaškių (73,9 proc.) ir 13 iš 28 tolimų metimų (46,4 proc.).

Rezultatyviausiai „Žalgiryje“ žaidęs Ulanovas per 31 minutę pelnė 16 taškų, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 11 naudingumo balų.

BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino žalgiriečių pasirodymą nesėkme pažymėtoje dvikovoje.

Lukas Lekavičius – 8 balai
13 min., 8 tšk. (4/6 dvit.), 2 rez. perd., 6 išpr. praž., 15 naud. balų.

Nuotr. BNS

Lukas į aikštę žengė pirmojo kėlinio antroje pusėje ir savo reidais pradėjo terorizuoti varžovus. Ispanijos klubo krepšininkai, nespėdami prieš lietuvį, stabdė jį pražangomis, o jei to nepadarydavo, būdavo nubausti floateriu. Taip, kartais Lekavičius neįtraukdavo komandos draugų į puolimą, tačiau bendras vaizdas aikštėje buvo solidus ir atrodo, kad įžaidėjas buvo vertas daugiau nei 13 minučių.

Zachas LeDay – 7,5 balo
22 min., 10 tšk. (5/6 dvit.), 3 atk. kam., 3 rez. perd., 14 naud. balų.

Nuotr. BNS

Praktiškai, ką norėjo, tą puolime LeDay darė, kai tik parodydavo iniciatyvą. Tiesa, krepšininkas galėjo imtis daugiau iniciatyvos, bet atrodė, jog stengiasi save riboti ir ketvirtajame kėlinyje porą kartų gerose padėtyse net nežiūrėjo į krepšį. Deja, bet Zacho agresija tikrai nepriminė tos, kokią esame įpratę matyti.

Jockas Landale'as – 7,5 balo
23 min., 12 tšk. (4/4 dvit., 0/1 trit., 4/4 baud.), 4 atk. kam., 5 praž., 4 išpr. praž., 13 naud. balų.

Nuotr. BNS

Tai buvo tikriausiai solidžiausios Jocko rungtynės Eurolygoje sprendimų priėmimo prasme. Australas puolime žaidė neįprastai sau kantriai bei pašokdindavo varžovus ir pats ramiai užbaigdavo atakas. Prie savojo krepšio aukštaūgiui buvo sunkiau, kur Ndouras ne kartą be didesnio pasipriešinimo įveikė žalgiriečio gynybą. Landale'as užsidirbo ne vieną nereikalingą pražangą ir savo pasirodymą baigė anksčiau laiko.

Thomasas Walkupas – 7 balai
29 min., 15 tšk. (6/10 dvit., 1/2 trit.), 7 rez. perd., 4 kld., 15 naud. balų.

4/5

Gynyboje amerikiečiui sunkiai sekėsi kontroliuoti Colomą ir tiesioginis oponentas galėjo laisvai reguliuoti varžovų puolimą. Kitoje aikštės pusėje, nepaisant kelių atakų, kai per ilgai užsibuvo su kamuoliu, Walkupas buvo solidus ir baudė priešininkus už riziką ant perimetro. Deja, bet Thomasas prametė itin svarbų metimą iš idealios padėties mačo pabaigoje.

Edgaras Ulanovas – 7 balai
31 min., 16 tšk. (4/5 dvit., 2/7 trit., 2/3 baud.), 3 rez. perd., 11 naud. balų.

Nuotr. BNS

Pirmoje mačo dalyje Ulanovas buvo bene solidžiausias žaidėjas aikštėje bei sukūrė vieną gražiausių rungtynių epizodų, kai įkrovė kamuolį iš viršaus. Vis dėlto po pertraukos varžovai pradėjo rizikuoti ant perimetro, o lietuvis šaudė pro šoną. Edgaras, įsiverždavęs į baudos aikštelę, gerai skirstydavo perdavimus ant perimetro, tačiau pats gaudavęs kamuolį už trijų taškų zonos nebeatrodė užtikrintas ir tai kišo koją visam „Žalgiriui“.

Artūras Milaknis – 6 balai
21 min., 9 tšk. (2/4 dvit., 1/2 trit., 2/3 baud.), 2 atk. kam., 2 per. kam., 8 naud. balai.

Nuotr. BNS

Milaknis protingai susikurdavo metimus, tačiau ne viską pavyko išpildyti. Iš pradžių gynėjas prametė super lengvą metimą iš po krepšio, kai atkovojo kamuolį puolime, o mačo pabaigoje, išprovokavęs pražangą, prametė pirmąją baudą, kuri neleido priartėti prie varžovų per vieną metimą.

K.C. Riversas – 5 balai
23 min., 8 tšk. (1/1 dvit., 2/8 trit.), 3 atk. kam., 2 rez. perd., 7 naud. balai.

Nuotr. BNS

Amerikiečiui reikėjo Eurolygoje pramesti 13 tritaškių, kad 14-uoju bandymu pagaliau pataikytų iš toli. Atrodė, kad būtent to metimo Riversui labai reikėjo psichologiškai, kurio tritaškiai kartais būdavo skuboti. Reikia tikėtis, jog pagaliau nutrauktas prakeiksmas ateityje veteranui suteiks daugiau užtikrintumo.

Paulius Jankūnas – 4 balai
21 min., 2 tšk. (1/3 dvit., 0/1 trit.), 2 atk. kam., 0 naud. balai.

Nuotr. BNS

Kapitonas aikštėje išbuvo ilgiausiai šį sezoną. Vis dėlto pagrindiniu savo ginklu puolime, pikenpopu, aukštaūgiui varžovus pavyko nubausti tik kartą. Reikia pripažinti, jog itin sunkiu komandai laikotarpiu solidesnis Jankūno žaidimas „Žalgiriui“ būtų didelė paspirtis.

Nigelas Hayesas – 3 balai
11 min., 2 tšk. (1/2 dvit.), 1 atk. kam., 2 naud. balai.

Nuotr. BNS

Amerikietis žaidė tiek lengvuoju, tiek sunkiuoju kraštu, tačiau nei ten, nei ten niekuo neišsiskyrė. Hayesas atrodo praradęs pasitikėjimą, o jį susigrąžinti padėti gali tik taiklūs metimai, tačiau pastaruoju metu Nigelas vis rečiau pradėjo žiūrėti į krepšį.

Martinas Gebenas – 2 balai
6 min., 0 tšk. (0/0 met.), 2 atk. kam., 2 praž., 1 naud. balas.

Nuotr. BNS

Po karjeros pasirodymo Maskvoje – labai blankus žaidimas Kaune. Aukštaūgis rungtynes pradėjo starto penkete, tačiau tiek rungtynių pradžia, tiek vėlesnis išėjimas lietuviui, švelniai tariant, nesusiklostė. Didžiausių problemų Gebenas turėjo gynyboje ir už tai sulaukė ne pačių gražiausių Jasikevičiaus žodžių.