Nuotr.: BNS
Nuotr. BNS

Naują puslapį klubo gyvavimo istorijoje verčiantis Kėdainių „Nevėžis“ toliau niekaip negali atsikratyti praeities šleifo. Pastaruosius metus komandai vykdant veiklą per dvi skirtingas įstaigas, klubas nuo šio sezono su naujaisiais dalininkais priešakyje žadėjo skaidrumą ir darbą įprastiniu modeliu. 

Šį sezoną metami dvitaškiai

46%
17,6
Pataiko: 17,6
Taiklumas: 46,3%
Vieta lygoje: 9
Geriausias pasiekimas: 26
Blogiausias pasiekimas: 11
Daugiausia pataiko: Viny Okouo

Visgi visai neseniai pasklido informacija, jog „Nevėžio“ komanda nuo rudens vėl yra valdoma per dvi viešąsias įstaigas. Kėdainių klubo vadovai sureagavo į šią informaciją ir dalijasi viešu situacijos paaiškinimu.

Pateikiame neredaguotą „Nevėžio“ pranešimą:

„Šio pranešimo tikslas nėra teisintis dėl pasklidusios dezinformacijos naujosios Kėdainių „Nevėžio“ valdžios atžvilgiu. Tikslas yra informuoti visus, kuriems rūpi Kėdainių „Nevėžis“, apie realią situaciją klube.

Naujieji dalininkai, priešingai nei teigia tam tikri žurnalistai, jokių verslo santykių ir interesų Kėdainiuose niekuomet neturėjo. Prie Kėdainių „Nevėžio“ valdymo prisijungė visiškai netikėtai, apie tokią galimybę sužinoję iš bendrų draugų krepšinio pasaulyje. Tikslas buvo prisijungti prie esamos valdžios, o ne visiškai perimti klubą į savo rankas. Tik derybų eigoje supratus, kad kartu dirbti ir siekti vienos vizijos nepavyks, vienintelė opcija liko visiškai perimti klubą. Pagrindinė sąlyga periminėjant klubą buvo padengti įsiskolinimą Valstybinei mokesčių inspekcijai. Tik tokiu atveju būtų buvusi išsaugota licencija ir galimybė dalyvauti šio sezono „Betsafe-LKL“ čempionate. Vienas iš naujųjų dalininkų, Vytenis Gulbinas, iškart padarė 54 461.40 eurų pavedimą Valstybinei mokesčių inspekcijai, padengdamas esminį senojo VšĮ „Veržlusis Nevėžis“ įsiskolinimą minėtajai institucijai.

Dar vykstant deryboms, buvusi klubo direktorė Ingrida Marijošienė tvirtino, kad esminė problema yra skola Valstybinei mokesčių inspekcijai. Vis tik, apmokėjus minėtąją skolą ir jau pasibaigus deryboms, buvo sužinota, kad VšĮ „Veržlusis Nevėžis“ yra praradęs paramos gavėjo statusą, nes buvusi klubo valdžia dėl visiškai nepaaiškinamų priežasčių nesugebėjo Registrų centrui pateikti finansinių ataskaitų už 2017 ir 2018 metus. Šį darbą naujoji valdžia atliko vos per du mėnesius ir šiuo metu visos ataskaitos yra pateiktos. Kreiptis dėl paramos gavėjo statuso grąžinimo bus galima kreiptis tik 2020 m. balandžio mėnesį, todėl sužinojus šią nemalonią naujieną, buvo tik du pasirinkimai – arba uždaryti klubą ir nutraukti jo veiklą, arba steigti naują viešąją įstaigą, jai suteikti paramos gavėjo statusą ir šį sezoną dirbti per ją, taip išsaugojant klubą.

Šiuo metu naujųjų dalininkų iniciatyva yra grąžinta apie 80 000 eurų skolų (apie 65 000 eurų Valstybinei mokesčių inspekcijai bei Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai ir apie 15 000 eurų Kėdainių miesto gyventojams bei verslininkams už įvairias suteiktas paslaugas). Visi šie mokėjimai atlikti dengiant senosios įstaigos skolas. Šį sezoną planuojama grąžinti dar bent 80 000 eurų skolų, kurių didžiąją dalį sudaro neišmokėti krepšininkų atlyginimai bei skolos verslo įmonėms už paslaugas. Šiam tikslui įgyvendinti intensyviai vyksta derybos su keletu galimų investuotojų, kurie tiki klubu, jo vizija ir nori prisidėti prie klubo tiek finansiškai, tiek savo darbu, siekiant padengti senosios valdžios paliktus milžiniškus įsipareigojimus, o tai padarius – versti naują ir švarų lapą Kėdainių „Nevėžio“ istorijoje.

Šią savaitę Lietuvos krepšinio lyga, Kėdainių rajono tarybos nariai, žurnalistai bei daugybė kitų asmenų gavo pranešimus su reikalavimu, jog savivaldybės parama būtų pervesta ne naujajai viešajai įstaigai, bet būtent senajam VšĮ „Veržlusis Nevėžis“. Kaip vėliau paaiškėjo, šio pranešimo iniciatoriai yra buvusi klubo valdžia – direktorė Ingrida Marijošienė bei buvęs komandos vyriausiasis treneris Ramūnas Cvirka. Įdomu tai, kad būtent pastarajam iki praėjusio sezono galo likus vos mėnesiui laiko, atlyginimas buvo pakeltas beveik 3 kartus ir toks pakeltas atlyginimas jam buvo priteistas net už 4 mėnesius, kurių metu Ramūno Cvirkos Kėdainiuose buvo net nematyti. Labai apmaudu, kad asmenys, kurie privedė klubą prie milžiniškų skolų, ir toliau kenkia klubui, trukdo naujiesiems savininkams padenginėti skolas ir siekia naudos tik sau. Jeigu parama bus pervesta senajam VšĮ „Veržlusis Nevėžis“, labai tikėtina, kad būtent šie asmenys pirmieji, o galbūt ir apskritai vieninteliai, atgaus savo skolas, kai tuo tarpu krepšininkai bei kiti asmenys, kurie gražiuoju sutiko pasirašyti skolų suderinimo aktus – galimai liks be savo uždirbtų pinigų.

Naujieji dalininkai tikisi, kad savivaldybės parama bus pervesta naujajam VšĮ Krepšinio klubas „Nevėžis“. Tik tokiu atveju bus galima toliau sėkmingai mažinti skolas bei užtikrinti kasdienį klubo funkcionavimą. Būtent dėl šios priežasties kviečiame visus tuos, kuriems rūpi Kėdainių „Nevėžis“, dalintis šia žinia, kad ji kuo plačiau pasklistų ir pasiektų Kėdainių rajono tarybos narius, kurie šių metų gruodžio 20 d. balsuos dėl paramos skyrimo. Jeigu parama būtų skirta senajai viešajai įstaigai, klubas nebegalėtų sėkmingai tęsti savo veiklos. Šiai dienai be reikšmingos savivaldybės pagalbos išgyventi negali nei vienas klubas, o Kėdainių „Nevėžis“ nėra išimtis. Taigi, jeigu savivaldybės parama nebus skirta naujajai viešajai įstaigai, klubas bus priverstas stabdyti savo veiklą.“

Vieno iš „Nevėžio“ dalininko Aurimo Žemaičio vaizdo pranešimas:


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (24)
Kėdainiai
Jeigu zmogus kuris nori atsiimti uzdirbtus pinigus vadinamas kenkeju, tai kaip pavadinti ta zmogu kuris pasinaudojo samdomais darbuotojais(zaidejai, treneriai, aptarnaujantis personalas, gydytojai,administracijos darbuotojai) ir nesumokejo jiems uz atlikta darba?Nauja klubo vadovybe imdama kluba su skolomis, isipareigojo nebegti nuo skolu buvusiems darbuotojams, o dabar susidaro vaizdas, kad tai bus eilinis begimas nuo atsakomybes, ir zmones bus neatlyginti uz atlikta darba. Klubo vadovai gaus parama is mokesciu moketoju pinigu, kuri pagal ju prasyma turetu buti skirta naujai isteigtam klubui, reiskia senos skolos klubo darbuotojam bus nurasytos.Skamba keistai...Klubo vadovo prasymas visuomenes pagalbos atrodo nelogiskas. Daugiau: https://www.krepsinis.net/naujiena/nevez...
2019-12-16
+2
Atsakyti
Zalgirietis
Arla, tu sąžiningas žmogus, su kuo tu susidėjai, kur tu papuolei? Bėk tu greičiau iš ten.
2019-12-16
+2
Atsakyti
Dima
ple zmogui skolingi. tai sumokekit, o ne sudais apdekit. ar cia visu kam nevezis skolingas tas laukia? bijokit ir neprasykit.
2019-12-16
-6
Atsakyti
Skautas
Ot boba ta Marijosiene! Visus isdure, isbirbino, apvoge, apipiso. Ir ka? Mldc! 😎
2019-12-16
+3
Atsakyti
T
speju gan paprasta del cvirkos: turejo kontrakta su ta fiktyvia marijosienes firma, kuri tapo pasmerkta ateinant naujiems zmonems. tai pries fakta tiesiog PERKELE isipareigojimus ant LKL registruotos prasiskolinusios imones tam kad butu sansas atsiimt $ is nauju savininku. ta prasme cia ju fiki miki bet logika tokia butu
2019-12-15
+10
Atsakyti
Kas ten vyksta?
Liepos teiginiai, panašu, apie Veržlaus nevėžio perėmimą naujų žmonių žinion su LKLo licencija neatitiko realybės. Gali būti, kad buvo sudaryts kažkoks susitarimas, kad senieji nesivaidena, netrukdo, o naujieji trumpam sezonui ar keliams gali daryti ką nori grąžindami skolas. Taip agentų projektas įgavo galimybę be visiškos atsakomybės perėmimo sukurti terpę jauniems žaidėjams žengti į profesionalus. Tačiau Cvirkai su Marijošiene gyventi reikia dabar, todėl tai išlindo į viešumą. Po kelių metų susitarimas pasibaigia. Skolos apmažinamos arba visiškai išnulinamos. Agentai su perspektyviais žaidėjais pravejami iš Kėdainių kiemo, užtai ant balto žirgo į Kėdainius grįžta Marijošienė su senais bajeriais. Milašius, nepasidavęs Marijošienės kerams, tą pačią minutę privalėtų dėti riebų kryžių Kėdainiuose LKL komandai.
2019-12-15
+7
Atsakyti
Skautas
Laki fantazija. Visai kaip Nevėžio. :D
2019-12-16
Atsakyti
Norite susirasti merginą vienai nakčiai? Sveiki atvykę - http://getmeets.com
2019-12-15
-3
Atsakyti
Lkl
Ragana marijosiene varkiu prisuko, cvirka visa menesi gere, grizo ir pakele alga, dar ir birbindavo ta maklere baisu.
2019-12-15
+6
Atsakyti
Anonimas
pazekit geriau i jonavos vadova kasdien girta jau du metus ir visa lkf tyli tdl net nejo i lkl
2019-12-15
+4
Atsakyti
Telemundo presenta tesias
Jeigu savivaldybe kazkokiu mistiniu budu skirs parama senajai VsI, man tiek kaip kedainieciui, tiek kaip vietinio krepsinio fanui bus didele geda uz tokius savo miesto "atstovus". Dziugu bent del tiek, jog naujieji klubo dalininkai atvirai, be uzuolanku sneka apie esama padeti ir deda visas pastangas i skolu grazinima buvusiems zaidejams ir kreditoriams kiek imanoma greiciau. Pagarba. Atsirado bent kazkokia komunikacija viesojoje erdveje, apie kuria sliucha Marijosiene dar budama direktore net nesvarste, o visas vidines klubo problemas stengesi tik nuslept. Savivaldybes tarybos nariu vietoj geriau nedaryciau kvailystes, nes kitaip buve zaidejai ir kreditoriai nebeatgaus jiems priklausanciu pinigu
2019-12-15
+2
Atsakyti
Skautas
Patys straipsnius kuria, patys komentuoja, kad tik valdiškas babkes į kišenes susigrūst. Otkatų svarbu nepamiršt sunešiot.
2019-12-16
+1
Atsakyti
Kilo papildomų klausimų
Po šio pranešimo mažumėlę nesueina į vieną visumą galai. Kilo papildomų klausimų. Naujoji valdyba Registrų centre netapo dalininkais senos VšĮ ”Veržlusis Nevėžis” perimdami daugiau nei 51 % įstaigos dalių iš senos valdybos narių???! Ar tai yra nepasitikėjimas įstaigos finansininku, kad jis staiga pinigų nepervestų kam nereikia???! Vėl. Jeigu turi 51 % įstaigos dalių, automatiškai gali skirti naują direktorių, finansininką, t.t. Taip išeina, kad senos VšĮ dalys nebuvo perimtos. Kaip tada buvo atliktas auditas ir buvo nustatytos visos senos VšĮ ”Veržlusis Nevėžis” skolos???! Jeigu seno VšĮ dalys nebuvo perimtos naujos valdybos, kaip tada nauja valdyba yra garantuota, kad Marijošienė, Cvirka kiti veikėjai patyliukais nedaro naujų skolų senai VšĮ ”Veržlusis Nevėžis”, kurias turės padengti nauja valdyba???! Tarkim, nauja valdyba padengs senos VšĮ ”Veržlusis Nevėžis” visas skolas. Tada automatiškai naujos valdybos naujai įsteigta VšĮ ”Nevėžis” perims LKL licenciją iš senos valdybos valdomo seno VšĮ ”Veržlusis Nevėžis”? Bet kam tada reikia grąžinti paramos gavėjo statusą senos valdybos VšĮ ”Veržlusis Nevėžis”???! Ir dėl kokių priežasčių (kokių Registro centro tvarkų) paramos gavėjo statusas gali būti grąžintas ne anksčiau nei 2020 m. balandžio 20 d.???!
2019-12-15
Atsakyti
Auris
Daug prirašei, bet nesąmonių. įsivaizduoji kaip veikia Všį ir kada suteikiamas paramos gavėjo statusas? Pradėkim nuo to, kad VŠĮ yra ne pelno siekianti organizacija. Všį sudaro steigėjai arba valdybos nariai ir apie 51% nėra jokios kalbos čia ne UAB!!! VŠĮ lėšas gali gauti iš projektų arba pervedant procentus, bet tam reikalingas paramos gavėjo statusas. Už ataskaitų nepateikimą paramos gavėjo statusas gali būti sustabdytas. Taip matyt ir nutiko ir atnaujintas jis gali būt tik nuo nurodytos datos, jei visi pažeidimai bus pašalinti. Tau palyginimas. Tau reik važiuot į kelionę reik automobilio. Yra senas su neveikiančiu varikliu( veržlusis nevėžis), arba kitas tvarkingas(nauja všį). Ir kainuoja tiek pat. Tai ką rintumeisi?
2019-12-15
+2
Atsakyti
Nesuprantu
vienur teigiama, kad vsi verzlusis nevezis yra prarades paramos gavejo statusa, bet veliau jau gali gauti 😐
2019-12-14
-1
Atsakyti
Spectre
Nuo kada Svaras is g&g sindikato, pradejo trenerio karjera?
2019-12-14
-3
Atsakyti
Galvojau iki vasario bent ištemps o panašu gerokai ankščiau. Likviduoti klubą ir baigsis problemos
2019-12-14
-1
Atsakyti
.
debilas? ar tik alaus ikales?
2019-12-14
-5
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 24

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.