Nuotr.: AFP, AP – Scanpix
Nuotr. AFP, AP – Scanpix

Jau šiąnakt Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) atsidarys mainų langas, kurio metu iki pat vasario vidurio komandos galės keistis turimais žaidėjais.

Tinklalapis „BasketNews.lt“ apžvelgia komandas, kurios gali arba turėtų atlikti mainus bei dėlioja įmanomus scenarijus, kuriuose klubai galėtų pasiekti susitarimą.

Ruošiant šį straipsnį buvo naudojama tinklalapio „spotrac.com“ informacija žvelgiant į krepšininkų kontraktus bei ESPN mainų simuliatorius, siekiant įsitikinti, jog minėtieji mainai yra įmanomi.


Pirmojo dešimtuko komandos

Los Andželo „Lakers“

„Lakers“ ekipai tikrai praverstų dar vienas snaiperis gynėjų grandyje, tačiau pasakyti lengviau nei padaryti. Teoriškai įmanomi mainai su Naujojo Orleano „Pelicans“ ekipa, iš kurios būtų galima gauti J.J. Redicką (alga 13,5 mln.), bet situacija būtų komplikuota.

Mainai pavyktų tuo atveju, jeigu „Lakers“ išsiųstų Kentaviousą Caldwellą-Pope‘ą (8,1 mln.), Avery Bradley (4,8 mln.) ir DeMarcusą Cousinsą. Vis tik Caldwellas-Pope‘as turi veto teisę į bet kokius mainus, taigi jis lengvai galėtų sugriauti bet kokį sandorį.

Taip pat kyla klausimas, ar „Pelicans“ vėl sutiktų bendradarbiauti su „Lakers“ po ilgai užtrukusių Anthony Daviso mainų? Taip pat, ar Naujojo Orleano ekipa yra pasiruošusi laidoti sezoną? Juolab, kad Redickas su ekipa turi dvejų metų sutartį, taigi nepavykus šiemet, bandyti iš naujo bus galima kitąmet.

Nuotr. AP-Scanpix

Pastaraisiais mėnesiais buvo galima girdėti gandų apie „Lakers“ susidomėjimą Andre Iguodala, tačiau ar Los Andželo ekipai šio puolėjo tikrai reikia? „Lakers“ jau dabar yra viena geriausiai besiginančių komandų NBA, o Iguodalos atvykimas nepagerintų padėties su tritaškių pataikymo spraga.

O ir įgyvendinti tokius mainus vėlgi būtų sunki užduotis. Iguodala šiemet uždirba 17,2 mln. JAV dolerių, kas reiškia, jog „Lakers“ turėtų išsiųsti tris žaidėjus. Teoriškai suveiktų mainai įtraukiant jau minėtąjį Caldwellą-Pope‘ą, DeMarcusą Cousinsą bei Jaredą Dudley, o prie jų pridedant ir antrojo rato šaukimą.

Vis tik „Grizzlies“ neturi laisvų vietų sudėtyje, kas reikštų, jog turėtų atsirasti trečioji komanda, kuri priimtų Cousinsą ir Dudley. Negana to, Caldwellas-Pope‘as po šio sezono turės teisę rinktis ar tapti laisvuoju agentu, o jeigu jis nuspręstų pratęsti sutartį, tuomet „Grizzlies“ kitą sezoną gynėjui mokėtų 8,5 mln. dolerių.

Verta žinoti:

Alexas Caruso į mainus gali būti įtrauktas nuo sausio 15 d.

Rajonas Rondo, JaVale‘as McGee ir Caldwellas-Pope‘as turi veto teisę atliekant bet kokius mainus

– Sausio 7 d. Dwighto Howardo 1,6 mln. dolerių kontraktas tampa garantuotu

– Dėl Anthony Daviso mainų su „Pelicans“, „Lakers“ į sandorius negali įtraukti pirmojo rato šaukimų

Filadelfijos „76ers“

Kaip ir „Lakers“, Filadelfijos ekipai verkiant reikia iš toli pataikyti galinčių krepšininkų. Vašingtono „Wizards“ puolėjo Davio Bertanio kontraktas yra itin palankus mainams, mat jis šiemet uždirba 7 mln. dolerių.

Filadelfijos gretose yra 8 krepšininkai, uždirbantys tarp 1,4 ir 4,8 mln. JAV dolerių, o tai leistų šiems mainams įvykti. Vis tik Bertans pastaruoju metu demonstruoja puikią formą, taigi realu, jog „Wizards“ būtų suinteresuoti išlaikyti latvį savo gretose.

Verta žinoti:

Jamesas Ennisas turi veto teisę į bet kokius mainus

– „76ers“ iki 2022-ųjų negali mainyti pirmojo rato šaukimų

Bostono „Celtics“

„Celtics“ ekipai iki komandos, rimtai kovojančios dėl titulo, trūksta pajėgaus aukštaūgio, tačiau kažką išpešti bus praktiškai neįmanoma.

„Celtics“ disponuoja pirmaisiais pirmojo rato naujokų biržos šaukimais, o sudėtyje yra Enesas Kanteris bei Danielis Theisas, tačiau norint pervilioti Keviną Love‘ą arba LaMarcusą Aldridge'ą to nepakaks.

Apie realius „Celtics“ mainų scenarijus bus galima kalbėti nebent tuomet, jeigu Bostono klubas bus pasiryžęs atsisveikinti su Gordonu Haywardu arba Marcusu Smartu. Vis tik po traumos atsigaunantis Haywardas vis labiau primena tokį krepšininką, kuris buvo Jutos „Jazz“ gretose, o Smartas yra viena kertinių „Celtics“ gynybos dalių. Tokios aplinkybės veikiausiai lems, jog „Celtics“ sezoną baigs su esama priekine linija ir naujos žvaigždės Bostone neišvysime.

Nuotr. USA Today Sports-Scanpix

Tuo metu Jaylenas Brownas prieš šį sezoną pasirašė naują sutartį, kas reiškia, jog jis praktiškai yra neišmainomas. Taip yra todėl, nes mainuose „Celtics“ išsiųstų šio sezono krepšininko atlyginimą, kuris siekia 6,7 mln. dolerių, tačiau komandai, priimsiančiai Browną, algų kepurėje būtų skaičiuojamas naujasis žaidėjo atlyginimas, siekiantis 22,7 mln. dolerių.

Verta žinoti:

– Danielis Theisas negali būti išmainytas iki sausio 15 d.

Bradley Wanamakeris turi veto teisę į bet kokius mainus.

Dalaso „Mavericks“

„Mavericks“ statistiškai yra geriausiai puolanti ekipa lygoje, tačiau Dalaso ekipa galėtų sustiprinti savo gynybą.

Būtent ši ekipa teoriškai turi bene geriausius šansus susitarti su Memfio „Grizzlies“ mainuose dėl Andre Iguodalos. „Mavericks“ ekipoje yra nedaug pasireikšti gaunantis Courtney Lee (alga 12,8 mln.), kurio sutartis baigiasi jau po šio sezono. Papildomi keli naujokų biržos šaukimai gali įtikinti „Grizzlies“, jog šis variantus jiems yra optimalus.

Nuotr. AFP-Scanpix

Vienintelis klausimas, ar „Mavericks“ mato Iguodalą kaip krepšininką, kuris jiems yra žūtbūt reikalingas, mat pats puolėjas pripažino, jog po šio sezono pasirašys naują sutartį su „Warriors“, kur ir užbaigs karjerą.

Negalime atmesti, jog „Mavericks“ Lee kontraktą bandys taikyti derybose su kitais klubais.

Verta žinoti:

J.J. Barea turi veto teisę į bet kokius mainus

– „Mavericks“ negali mainyti pirmojo rato šaukimų iki pat 2025 m., nes Kristapo Porzingio mainuose su „Knicks“ įtraukė 2021 m. ir 2023 m. pirmojo rato šaukimus.

Toronto „Raptors“

Kokiu būdu „Raptors“ gali sudalyvauti mainuose prognozuoti yra itin sunku, mat Kanados ekipa turi nemažai mainomų dalių, kurios gali būti patrauklios. Dėl to „Raptors“ situacija ir yra įdomi.

Po šio sezono baigiasi 25,6 mln. dolerių Marco Gasolio ir 23,3 mln. dolerių Serge‘o Ibakos kontraktai, ekipoje taip pat yra nebloga mainams Normalo Powello trejų metų sutartis (metinė alga 10,1 mln.) bei draugiški Patricko McCaw (4 mln.) ir Stanley Johnsono (3,6 mln.) kontraktai. Lyg to būtų negana, „Raptors“ turi visus savo pirmojo rato šaukimus.

Esant tokiai situacijai, potencialių mainų variantų yra begalė, taigi spėlioti tikslo nėra ir belieka laukti, ar „Raptors“ pergalių architektas Masai Ujiri sieks stiprinti savo sudėtį.

Kevino Love'o situacija

Klivlando „Cavaliers“

Prieš kelias dienas pasirodė pranešimų, jog Kevinas Love‘as nori palikti „Cavaliers“, taigi tikėtina, kad su jo pavarde susiję mainai artimiausioje ateityje bus skambiausi.

Tiesa, šį sezoną prasidėjo naujasis puolėjo kontraktas, pagal kurį jis per ketverius metus uždirbs 120 mln. JAV dolerių. Žinant, jog Love‘ui jau 31-eri, suorganizuoti mainus nėra pati lengviausia užduotis, tačiau tai nereiškia, jog neįmanoma.

Bene realiausiu pretendentu galima įvardyti Portlando „Trail Blazers“ klubą, kuriame pats Love'as išreiškė norą pratęsti karjerą. Nuo sezono pradžios stringantys ir puolėjų grandyje problemų turintys „Blazers“ galėtų išsiųsti Hassaną Whiteside‘ą.

Nuotr. AP-Scanpix

Tokie mainai „Cavaliers“ klubui būtų palankūs iš tos pusės, jog įsipareigojimas Whiteside‘ui nebūtų ilgalaikis, mat po šio sezono baigiasi vidurio puolėjo sutartis.

Tristano Thompsono bei Jordano Clarksono sutartys taip pat baigiasi po šio sezono, taigi tvirtinti, kad šie krepšininkai neliečiami, negalima. „Cavaliers“ veikiausiai išklausytų pasiūlymų už šiuos krepšininkus, jeigu sandoriuose būtų įtrauktos teisės į pirmojo rato šaukimus.

Verta žinoti:

– sutartį pratęsęs Cedi Osmanas negali būti įtraukiamas į mainus

– 1,6 mln. JAV dolerių Alfonzo McKinnie kontraktas taps garantuotas, jei šis nebus atleistas iki sausio 7-osios

Portlando „Trail Blazers“

Kalbant apie Whiteside‘ą, „Blazers“ vadovams tai turėtų būti savotiškas galvos skausmas. Puolėjų grandį stiprinti būtina, tačiau Whiteside‘as žaidžia ganėtinai sėkmingą sezoną (vid. 16,2 tšk., 12,4 atk. kam., 2,4 blk.) ir taip vaduoja traumuotą Jusufą Nurkičių. 

Dar vienas potencialus kandidatas mainuose – Kentas Bazemore‘as. 19,1 mln. dolerių šį sezoną uždirbantis Bazemore‘as renka po 7,8 taško ir atkovoja po 4,2 kamuolio, o iš žaidimo atakuoja viso labo 34 proc. tikslumu. Po kelių sėkmingų sezonų Atlantos „Hawks“ ekipoje buvo galima tikėtis kur kas solidesnio puolėjo žaidimo.

Nuotr. AP-Scanpix

Kas galėtų būti potencialus dalyvis Bazemore‘o mainuose? Danilo Gallinari. Nepaisant to, jog Oklahomos „Thunder“ yra ant atkrintamųjų ribos, remiantis įvairiais pranešimais, „Thunder“ bus pasirengę išklausyti pasiūlymus.

Italo kontraktas taip pat baigiasi po šio sezono ir šiemet jis uždirbs 22,1 mln. dolerių, tad įtraukus šaukimus, tikėtina, kad susitarimas būtų pasiektas.

Verta žinoti:

Carmelo Anthony reguliariajame sezone negali būti mainomas

Rodney Hoodas turi teisę vetuoti bet kokius su juo susijusius mainus

Damianas Lillardas negali būti mainomas; C.J. McCollumas gali būti mainomas po sausio 30-osios

Finikso „Suns“

Sužaista jau daugiau nei 20 rungtynių ir „Suns“ ekipa toliau laikosi atkrintamųjų pozicijose, taigi klubo vadovams turėtų kilti klausimų, kokia kryptimi žengti toliau.

Jeigu „Suns“ mintys sukasi aplink atkrintamąsias, atsigręžti galima į to paties Love‘o variantą. Vis tik norint suorganizuoti mainus su „Cavaliers“, „Suns“ veikiausiai turėtų atsisveikinti su trimis žaidėjais: Tyleriu Johnsonu (19,2 mln.), Aronu Baynesu (5,4 mln.) bei Dario Šaričiumi (3,5 mln.).

Visų šių krepšininkų sutartys baigiasi po šio sezono, kas vėlgi būtų palanku „Cavaliers“. Į „Suns“ rikiuotę artimiausiu metu grįš suspenduotas DeAndre Aytonas ir Bayneso minutės bei rodikliai turėtų kristi. Vis tik Šaričius taip pat žaidžia neblogą sezoną, taigi kyla klausimas, ar šių krepšininkų paaukojimas būtų vertas Love‘o? Vienintelis neginčijamas pozityvas iš Finikso ekipos pusės būtų griozdiško Johnsono kontrakto atsikratymas.

Nuotr. AFP – Scanpix

Verta žinoti:

Kelly Oubre į mainus įtrauktas gali būti nuo sausio 15-osios

– „Suns“ mainų būdu gali gauti 4,5 mln. JAV dolerių.

Kitos komandos

San Antonijaus „Spurs“ ir Orlando „Magic“

Po prastos sezono pradžios „Spurs“ ekipoje daugiausiai klausimų sukasi aplink DeMaro DeRozano ateitį. Tarp komandų, besidominčių gynėjo paslaugomis, dažniausiai buvo įvardijamas Orlando „Magic“ klubas.

Realiausiu pretendentu būti išmainyti „Magic“ ekipoje yra Terrence‘as Rossas, tačiau prie jo reikėtų pridėti dar bent du krepšininkus. Jais tapti gali D.J. Augustinas ar Al-Farouqas Aminu. Realu, jog „Spurs“ šiame sandoryje tikėsis išvysti Jonathano Isaaco pavardę, tačiau sunku tikėtis, kad „Magic“ noriai įtrauks perspektyvų 22-ejų puolėją.

Nuotr. AP-Scanpix

„Spurs“ ekipoje taip pat yra trys krepšininkai, kurių sutartys baigsis po šio sezono: Marco Belinelli (5,8 mln.), Jakobas Poeltlas (3,8 mln.) ir Brynas Forbesas (2,9 mln.).

Verta žinoti:

Khemas Birchas galės būti mainomas tik po sausio 15 d.

Michaelas Carteris Williamsas turi veto teisę į bet kokius mainus.

Indianos „Pacers“ ir Memfio „Grizzlies“

Pratęsus sutartį su Domantu Saboniu, „Pacers“ fronte veikiausiai bus tylu. Žinant, jog lietuvis demonstruoja kur kas geresnį žaidimą, galima svarstyti apie potencialų Myleso Turnerio išmainymą, tačiau šis aukštaūgis turi savų pliusų.

Skirtingai nei Sabonis, Turneris kelia kur kas didesnę grėsmę prie tritaškio linijos ir yra solidus lanko saugotojas (vid. 2,2 blk.), galintis keisti ginamaisiais. Panašu, jog Sabonio ir Turnerio dueto sutalpinimas aikštelėje nevyksta taip sėkmingai, kaip buvo planuojama, tačiau praėjo viso labo du mėnesiai, taigi tikėtis, jog „Pacers“ įnirtingai ieško mainų dalyvių jau dabar – sunku.

Nuotr. USA Today – Scanpix

Vis dar laukiama į rikiuotę grįžtančio Victoro Oladipo, taigi potencialius Indianos ekipos ėjimus plačiau bus galima aptarinėti vasarį, kuomet šis mainų langas artės prie pabaigos.

Nėra jokių abejonių, kad Sabonis mainomas nebus, tačiau jo atvejis yra identiškas Browno. Jeigu nutiktų kažkas neįtikėtino ir „Pacers“ sugalvotų vykdyti mainus, tai būtų praktiškai neįmanoma, mat Indianos klubas mainų būdu išsiųstų 3,5 mln. dolerių, kuomet lietuvį priimančiai komandai į algų kepurę nusėstų 15,7 mln.

Žvelgiant į „Grizzlies“, pagrindine mainų ašimi veikiausiai taps Iguodala, kurio situacija buvo aptarta kalbant apie kitas ekipas.

Jonas Valančiūnas teoriškai gali būti įtrauktas į mainų paketą, bet lietuvis yra pagrindinis Memfio vidurio puolėjas, taigi toks scenarijus yra sunkiai tikėtinas.

Verta žinoti:

– „Pacers“ mainų būdu gali išsiųsti 4,5 mln. dolerių

– „Pacers“ Milvokio „Bucks“ ekipai yra išmainiusi 2020-ųjų pirmojo rato šaukimą, tačiau šis turi nemažai garantijų ir gali būti apsaugotas iki pat 2025 m. „Pacers“ negalės mainyti pirmojo rato šaukimo tol, kol nepraeis dveji metai po išpildytos sąlygos „Bucks“ ekipai.

– 1,8 mln. dolerių Bruno Caboclo kontraktas taps garantuotas, jei jis nebus atleistas iki sausio 7-osios

– „Grizzlies“ mainuose gali gauti 3,6 mln. dolerių.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (11)
T-Mac
Love geras žaidejas,bet jo 4 metu 30ml.kontraktas ir jo traumos didžiule rizika visoms komandoms.Blazers neverta atiduoti Whiteside,o pabandyti Bazemore,Z.Collins ir Toliver i Love butu neblogi mainai abiems komandoms.Blazers taptu rimta jega vakaruose,o Cavaliers atsilaisvintu algu kepure nes Bazemore ir Toliverio kontraktai baigiasi po šio sezono be to turetu perspektyvu Collins ir galetu vasara isigyti gera žaideja+aukštas pickas šviečia.
2019-12-16
-2
Atsakyti
dd
jei prides viena kita gera saukima Blazeriai - tada geri mainai butu. Nes visgi Love vertas daugiau nei tik"kontrakto atsikratymas", tikimasi ir bent viena pirmo rato saukima gauti.
2019-12-16
-5
Atsakyti
Anonimas
Pala, išmainyti KCP ir Bradley į Redicką? Ta prasme straipsnio autorius bent žiūri NBA? KCP tikrai gerai atrodo šį sezoną, o kai Bradley yra perimetre, tai Lakers gynyba būna TOP1. McGee ir Howardo mainai apskritai net neturi būti apgalvojami, nes abiejų rotacija centro pozicijoje atneša lygiai tiek pat vertės kaip ir all staro toje pačioje pozicijoje. Žurnalistas taip pat aiškiai gyvena kelių dienų naujienomis, nes Cavs užtektų tik vieno first round picko už Love, Blazers cap tikrai neleistų paimti tokį kontraktą, o jeigu ir bandytų, tai reiktų nemažai žaidėjų atiduot. Ir taip Blazers gynyba yra skylėta, o kai Love ateitų rotacijon, tai ji būtų kiauresnė už rėtį. Net ir leisgyviuose Cavs be to Love nedemonstruoja tokios statistikos būdamas aiškiai pirma opcija.
2019-12-16
+7
Atsakyti
M
21-3 tikrai mainu reik Lakeriam.
2019-12-16
+6
Atsakyti
Varp-Elis
Love noretu i namus PTB keliaut zaist, bet mainyt Whiteside irgi idomus variantas, zaidzia tikrai gerai ir gynyboje ypac atstovi po krepsiu ko reikia PTB nes mest yra kam ir taip, bet kontraktas baigiasi po sezono ir aisku jis nores nemazai kapeiku todel neaisku ar ji islaikys. Love garantuotas variantas ateiciai ypac jei Nurkic grys geroj formoj gali tada pakeist Whiteside ir Taip Love atvykimas tik dar labiau sustiprintu PTB.
2019-12-15
+7
Atsakyti
Rimtas straipsnis, stipriai išanalizuotos komandos ! Čia žurnalistas atliko darba puikiai.
2019-12-15
+13
Atsakyti
Jon
J. J redika į lakers. Ir ims lakers auksą!! To ir trūksta galinčio pataikyti iš toli
2019-12-15
+2
Atsakyti
As
Tik įdomu ar kas lovo norės su tokiu kontraktų ir traumom.. Nebent į pola ar wala kest,. Nors relu jog suns dar viena pagalį sau į ratus bandis kist nors jaigu bus sveikas ir formoj ph būtų tas kontraktas, bet didelis bet . Portledas su juo tikrai blogiau atroditu dar daugiau taškų prasoleistu waitsaidas dar neblogai atrodo. Spurs reikia permainų ir manau jau laikas. Demar reikia keis, bet straipsnio autorių juokus mėgsta į orlenda tai jiems gal ir reikia puolancio žaidėjo, bet kokia spurs nauda is trijų lavonų jokios perspektyvos to nesuprantu
2019-12-15
+5
Atsakyti
Kuklusis
Geras straipsnis
2019-12-15
+8
Atsakyti
kasioguru
nieko sau kiek vidutinioku su veto teisem. anksciau tokias teises berods turedavo tik kelios megazvaigzdes.
2019-12-15
+9
Atsakyti
As
Pas juo mazi kontraktai kitur galėtų gaut daugiau dėl to ir veto susimazina kontraktus. Ir protingai daro nes būna per kelis klubus pereina kaip kurvos kokios...
2019-12-15
+1
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 11

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.