Nuotr.: „BasketNews.lt“/D.Lukšta
Nuotr.: BasketNews.lt/D. Lukšta
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Kauno „Žalgiris“ Shane’ą Larkiną sulaikė 16 taškų žemiau savo vidurkio. „Anadolu Efes“ komandą – 12 taškų žemiau savo vidurkio. Greitame puolime pelnė daugiau taškų nei varžovai. Net dažniau klysdami ir pralaimėdami lentą, kauniečiai po klaidų ir antraisiais šansais surinko daugiau taškų. Galiausiai „Žalgiris“ pataikė daugiau tritaškių nei varžovai.

Fotogalerija

Ir visa tai vis tiek konvertavosi į dar vieną skaičių pralaimėjimų grafoje.

Pralaimėjęs aštuntą kartą iš eilės, „Žalgiris“ išlieka Eurolygos dugne ir be pergalių gyvena jau beveik septynias savaites. Visgi tai, ką komanda pademonstravo antradienio dvikovoje su „Anadolu Efes“, gali būti priimama su tam tikra optimizmo doze žvelgiant į ateitį.

„Žalgiris“ antrajame kėlinyje sužaidė jeigu ne smagiausią sezono, tai triukšmingiausią sezono atkarpą, kai perėmus kamuolį po Shane’o Larkino klaidos Artūras Milaknis smeigė tritaškį.

Netrukus Lukas Lekavičius rado į aikštės kampą įslydusį Milaknį ir šis dar kartą buvo taiklus iš toli, pataikydamas kur kas sudėtingesnį metimą.

Įsismaginęs, Milas po kelių akimirkų pabandė švystelėti gal kiek skubotą tritaškį, kuris, nors ir skriejo pro šalį, trenerio Šarūno Jasikevičiaus buvo palydėtas plojimais.

Kauniečiai per antrąjį ketvirtį pataikė 5 tritaškius ir taip pademonstravo, kad kai krenta, jie gali būti smagi komanda.

„Stengiamės improvizuoti, greičiau žaisti, pereiti į ataką ir, kai pasiseka, ant bangos tikrai gražiai atrodome ir patys gerai jaučiamės“, – sėkmingą atkarpą komentavo Edgaras Ulanovas, pataikęs du tritaškius, vieną iš jų – po retai jo arsenale matomo žingsnio atgal.

Apskritai, 43 taškus per pirmus du kėlinius pelnę kauniečiai per šią atkarpą prarado vos 3 kamuolius ir realizavo 6 tritaškius iš 14.

18
21
75%
9/12
7

Visa tai greitai buvo pamiršta, kai gerą atkarpą keitė prastas kėlinys ir trumpai turėtą iniciatyvą „Žalgiris“ per akimirką atidavė.

Kauniečiai trečią kėlinį pradėjo pramesdami pirmus 6 metimus ir suklysdami 3 kartus. Jasikevičius tuo metu tradiciškai sau minutės pertraukėlės neėmė (pirmajame ir trečiajame kėliniuose skelbiamos televizijos minutės pertraukėlės, vos tik įpusėjus dvikovai įvyksta žaidimo stabdymas, todėl tokiais atvejais treneris yra linkęs nedeginti vienos iš savo pertraukėlių), tačiau tai buvo atkarpa, per kurią „Anadolu Efes“ išsiveržė į priekį ir pirmavo iki pat dvikovos pabaigos.

Per ilgąją pertrauką rūbinėje užtrukę 14 minučių, „Anadolu Efes“ žaidėjai ant parketo trečiajam kėliniui žengė tiesiai be apšilimo ir iš pradžių patys taip pat nepasižymėjo.

Visgi taškų badą nutraukė tritaškį įridenęs Rodrigue’as Beaubois ir tai pradėjo svečių spurtą 7:0, po kurio jie išsiveržė į priekį 49:43.

„Kartais sudvejojome, galėjome metimų daugiau išsimesti, kai nemetė tiek Zachas, tiek Martinas. Pritrūko geresnių sprendimų, nes tikrai pirmoje dalyje gerai žaidėme“, – šią atkarpą komentavo Ulanovas.

„Mums pritrūko disciplinos, neįėjome į kai kuriuos derinius. Bet ir varžovas daug neįmetė“, – tą pačią trečiojo kėlinio penkių minučių dalį apibendrino Jasikevičius.

„Žalgiris“ po ilgosios pertraukos susitvarkė kovą dėl kamuolių (per pirmus du kėlinius ją pralaimėjęs 10-19, per kitus du laimėjo 18-16) ir apskritai antraisiais šansais pelnė 19 taškų, kai „Efes“ – 17.

Nors antroje dvikovos dalyje prarado 10 kamuolių, žalgiriečiai po varžovų klaidų pelnė daugiau taškų (17) nei praleido po savųjų (13).

„Žalgirio“ gynyba sėkmingai stabdė Larkiną, kuris per 24 minutes tesukrapštė 6 taškus ir sužaidė nerezultatyviausias sezono rungtynes.

Apskritai, „Anadolu Efes“ pataikė vos 6 tritaškius ir metė vos 2 baudas, tačiau „Žalgiris“ galiausiai užstrigo dėl tos pačios bėdos, kuri kankina visą sezoną.

Kauniečiai atsiliko vos 63:66, kai Jockas Landale’as gavo progą mesti laisvas iš trijų taškų zonos. Prieš tai pataikęs 3 tolimus metimus, jis laisvai galėjo įmesti ir ketvirtąjį, tačiau kamuolys atsimušė į lanką.

Jasikevičius tuomet atsigręžė į „Žalgirio“ arenos lubas ir rankomis tarsi maldavo malonės iš aukščiau – tokius metimus jo komanda privalo sumesti.

Šį kartą neįkrito ir tai buvo paskutinė „Žalgirio“ proga rungtynėse išlyginti rezultatą.

„Antroje pusėje vėl nepataikėme, – sakė Jasikevičius. – Žaidžiant su „Anadolu Efes“, prametėme 18 tritaškių, o kai kurie buvo kritiniai, bet tai yra mūsų šių metų dainelė.“

Savotiška „Žalgirio“ dainelė yra ir maži pralaimėjimai. Kauniečiai šį sezoną tik du kartus iš 11 pralaimėjo dviženkliu skirtumu, o pastarosios šešerios rungtynės pralaimimos vidutiniu 3,8 taškų skirtumu.

Ar galima tame ieškoti paguodos? Menkai, tačiau šį kartą net Jasikevičius įžvelgė teigiamų dalykų.

„Kai yra pralaimėjimų serija, visi labai ieško kaltų, o visų pirma pirmas kalčiausias yra treneris ir tai yra normalu. Toks jau darbas. Yra nekokių pralaimėjimų, bet šitas – pusė velnio“, – reziumavo „Žalgirio“ strategas.

Atrinkti (0) Visi (57)
Aha
Dauguma pastarosiomis savaitemis Zalgirio temose besireiskianciu personu yra rytfaniu troliai ir siaip hateriai, kurie pagaliau sulauke progos islisti is savo pakampiu ir paloti ant Zalgirio ir Saro. Tiesiog reikia ignoruoti tokius ir nesivelti su jais i jokias diskusijas. Neproduktyvu, tik laiko gaisimas. Diskutuoti galima ir reikia, bet geriau ta daryt su adekvaciais zmonem ;)
2019-12-19
+2
Zalias
varge kiek pridurku-debilu komentaruose, kad nu ir nx. Turiu visiem sitiem sofos ekspertam viena pasiulyma, toki banalu, bet paprasta. Su visa pagarba jums, bet PISKIT NX vafliai jus jobani visi. Nepatinka neziurekit kurwos snukiais pragertais. Jeigu pas jus samoningumas ir logika toliau nei jusu nosies galiukas nenesa, tai kaip ir sakiau von nx ir bus ramu. Tikri fanai palaike ir palaikys savo komanda, o del Saro kompetencijos daugiau apie krepsinis suprantantiems aiskint nereikia, o visiem sitiem debilam ir konstruktyvus paaiskinimas nepades.. Aciu uz demesi ir ramios nakties tikriems Zalgirio fanams!
2019-12-18
+3
well said
Ne Saro kalte kad grybai laisvi nepataiko. O gal vistik Saro? ;) Jo net zurnalistai bijo
2019-12-18
+1
.
na va, per 15min Motiejūnas paskelbė, kad jis bbd ant jūsų visų, ned tiki "procesu" - nekeis nei vieno žaidėjo, nei trenerio.
2019-12-18
+1
Na neaišku ar tai puse velnio, bet su tokiu žaidimu Žalgiris gali net į TOP-16 nepapulti
As
Na jus ir debilai blin pilna Lt strategu😂😂😂palaukyte Žalgiris atsigaus, ką tada blin jus kalbėsite, Adomaitis turi perimti Žalgirio vaira🤣🤣🤣🤣ačiū Žalgirio fanams kad jie lieka ištikimi nors ir nesiseka lenkiu galvą prieš juos, o tie balvonai ekspertai, strategai tegul nebeziuri Žalgirio mūšio eurolygoje, gal rytas geriau suzaistu🙈🙈🙈🙈blin ir dar Lt pileciai, šūdo gabalai vysi jug vienintelė komanda Žalgiris gyna Lt vardą eurolygoje, na tiesiog nėra žodžių kaip tik debilai visi kur čia nesąmones rašote, taip toliau juk Lt vieninga😂😂😂🙈🙈🙈🙈
2019-12-18
+13
krapikas visada pasiruoses sugryzt ir perimt vaira
2019-12-18
+3
Jonas Putys
Gaunasi, kad kai būna nelyginis pralaimėjimas - nusivylimas, kai būna lyginis pralaimėjimas - jau komanda atsigauna. Su artėjančiom Kalėdom.
2019-12-18
+1
Schmitt Trigger
Snaiperis mileknis su savo standartiniu 2/7 tasklumu. :DD
2019-12-18
-2
kai buvo krapikas, tai kowno buduliai ji su sh maise ir svilpe stumdami pasitraukt, o kai jaska su zymiai geresne sudetim varo dar prasciau tai sektantai jam gatavi kojas buciuot. buciuokit toliau, o jie zvengs susieme uz pilvu nes jokios atsakomybes uz prastus darbus jie nenesa
Jonas
pasiziurek I isprotejusius ir bukus snukelius arenoj kur bliauna ir ardosi....tokiem iki tavo " vatnyku " toli. o kas gali but blogiau, dar ?? susirenki komanda ir eini 0-10 , ka dar cia kaltint galima??? nors SISTEMU MEISTRAS randa kuo pasidziaugti...ir jam net labai faina arenoj:)))
2019-12-18
+1
Ai
suprasciau jeigu rezultatas toks butu su sudetim kur pateko i final 4,bet dabar lyderiai isejo ir atejo nauji zaidejai nu kas padejo Sarui sukomplektuot tokia komanda Laday 202 kisti po krepsiu ar jis tikras centras,jis neblogas,bet truksta atletiskumo,sprogstamosios jegos kaip su tokiu ugiu buti po krepsiu,australas neturi mases buti po krepsiu,meksikietis,Hayes tuscia vieta,bet atsrit intelektualas reikia gi ptotingu mistinei sistemai perprast,o lietuviai Milas,Jankis sensta ir efektyvumas mazeja,ivertinus sudeti rezultatas desningas
NKL talentas
Ir kas tada? Visi tik triedzia apie pasitraukimus, bet negalvoja, kas poto bus. Siai dienai nieko gero is treneriu nera.
2019-12-18
+1
thomas
zjbs, kai pralaimi 8 kartus iš eilės su didžiausiu 12mln biudžetu, bet vis tiek viskas tipo "puse velnio" zjbs, zjbs.. kad aš taip darbe galėčiau dirbti..
2019-12-18
+5
As
Tu norėjai pasakyti kad eurolygoje dydziausias biudzetas🤣🤣🤣😂😂😂na tu ir debilas🙈🙈🙈🙈
2019-12-18
+3
sddatrjo
Seniau Krapikas sakydavo vaziuojam i isvykas garbingai sukovoti...visi pykdavo...dabar jasikevicius dziaugiasi kai namie garbingai sukovojo,....visi laimingi...
2019-12-18
+14
Jonas
svarbiausia Dievui SARUNELIUI faina!!! pergales pamirskit, dabar tik pralaimejimai bus skirtomi I prastus I prastokus ir I visai nieko.... svarbu pinigeliai kapsi ,alutis bega,avinu banda toliau bliauna, kam tas krepsinis, juk ir taip visiem faina!!!
2019-12-18
+9
ekspertas
Palaukite, palaukite... O tai kur tos kalbos, kad "tai ne tas zalgiris, kuri mes norime matyti". kad \'\'tai ne toks zalgirio veidas". juk buvo taip kalbama, kuriama tokia vizija (migla avinams), kad mes galime nugaleti bet ka, kad i išvykas jau ne taip, kaip seniau paturistaut, bet kautis ir laimeti vykstame :DDD išgaravo viskas? jau uztenka namie \'"pasikauti" ? :DDDDDDD uztenka arenoje emocijos, gero laiko, pramogos? :DDDD svarbu sold outai :DDD viskas griuvo. jau dabar primena tuos treneriukas, kurie dziaugiasi europoje U16 ir panasiai kokia 6 vieta :DDDD greitai ambicingajai primadonai buvo prikirpti sparnai, jau dziaugiasi pakovojimais, va barsai nemazai sumetem, ai ten cska imete paskutini metima, bet man jis neidomu :DDDD tai ir lenteles dugnas neidomu :DDD klounada tęsiasi. jis neturi savigarbos garbingai pripazinti klaidas, tiek komplektacijoje pasirenkat zaidejus, tiek zaidejus tas kontroliavimas juos smugdo. kiek? 4, 5 , 6 menesius ? juk zaidejams tai per dideli pančiai, per didelis diskomfortas. net neabejoju, kad primadonai pasitraukus - žaidėjai kaip ant sparnu imtu judeti, lakstytu, trumpos atakos, ugnele. net neabejoju. dabar jie kenčia. o del larkino - tai jis buvo taupomas. jau vien tai - kad i starto penketa neleido, rode, kad nevertina varzovo kaip itin gresmingo. jie turejo ilga sunku streak - galu gale su feneriu 2 grajai per trumpa laika, o ir is karto dviguba savaite. tai kaune pataupe larkina. bus dar rungtynes rimtesnes jiems . o dziaugtis tais jo 6 taškeliais, kad va mes ji uzdareme, tai cia kaip dziaugtis triuškinama pergale pries senegala.
2019-12-18
Jonas
tokia tiesa. bet reikia but geru erodu toliau sneket tokius sudus po kiekvienu varzybu ieskot pasiteisimu, ar sakyt kad viskas neblogai, kai zaidimas tragiskas kelis menesius. ir dar minet ta " faina" atmosfera... zaidzia ir naudojasi tais bukais fanais, graudu kad yra dar tikinciu situo falsyvu snukeliu. nors viskas matosi aikstelej kaip juoda ant balto...visiskas dugnas.... bet einama toliau ir tikrinama kauno kaimieciu bukumas....nes ZAIDIMO nereikia, uztenka ALAUS IR DIEVO pasaku !!!
2019-12-18
-8
Gilo
Kazkas vasara cia aiskino kad tik tikri krepsinio spec supranta kodel Woltersas buvo pakeistas Luku.. Sutinku kad nei tas nebuvo izaidejas bet Lukas.. Nu o su Perez nepavyko istraukt laimingo bilieto ir uz ispirka parduot
2019-12-18
+7
sdd
Tai kad is esmes Lekavicius yra mazesne,silpniau sudeta,su dar maziau izaidejo igudziu ir zymiai silpnesne gynyba Wolters kopija..abu zaidzia panasiai wolter pernai 20 min lukas siemet 20min...pernai wolters per pirmas 14 rungtyniu 7 macuose atliko 6 ir daugiau assistu,Lekavicius si sezona per 14 macu vos 2 kartus atliko 5 assistus..na bet jasikeviciui ir micicius netiko
2019-12-18
+7
alioalio
Manau zalgirio sukis turetu buti:Nekenti krepsinio?Nori pamatyti kaip profesionalus krepsininkai neiimeta net 70 tasku?nori pamatyti tikra antikrepsini??apsilankyk zalgirio rungtynese
2019-12-18
+4
As
Tai kam žiūri debile blin, žiūrėk flinstaunus ir nereikės rasyneti nesamoniu🙈🙈🙈
2019-12-18
Wilkas
ka cia nusikalba saras, dar po kekvieno pralaimejimo taip sakyk,kad pralaumejimas yra kitoks. bet koks skirtumas efesas blogai zaide o mes gerai bet kadangi neturim izaidejo ir apir tai nera kalbama viesai.
2019-12-18
+3
kaip Saras megsta sakyt, Efesas "praejo pro rungtynes" - butu buve idomu pamatyt Atamana rekianti 14 su puse minutes rubinej uz toki zaidima. Bet, aisku, naratyvas apie nesusikaupusius favoritus, kurie "vis tiek zinai kad laimes", podcastuose eina tik tada, kai Zalgiris isnesa kaili LKL..
2019-12-18
-3
Pralaimėta,tačiau tikrai nėra to nusivylimo,kaip po Valensijos.Nemažai teigiamų dalykų buvo,daug kur Žalgiris lenkė varžovus,net Larkiną pavyko sustabdyti.Sėkmė tiesa vėl ne mūsų pusėje,tačiau komanda daug kovingumo parodė.To linkiu Maskvoje,gal ten pagaliau pavykrg tas nesėkmes nutraukti.
2019-12-18
+12
Tu rimtai?
Larkina, pavyko sustabdyt? Pats visai nelose, ir buvo taupomas. Paskutines 3-4 minutes paziurek, pats imete svarbu prasiverzima, imete asista Pleissui, praktiskai uzdare varzybas gale, kai to labiausiai reikejo. Tai cia skaitosi sustabde?