Nuotr.: Artur Stabulnieks

„Po vakar dienos rungtynių nerandu sau vietos“, – prisipažino Rimas Kurtinaitis, įpusėjus interviu sesijai „Chimki“ krepšinio centre Maskvos priemiestyje.

Po to neeilinio pralaimėjimo nebuvo praėjusios nė 20 valandų, kai Kurtinaitis ir jo komanda jau rengėsi penktadienio mačui su Kauno „Žalgiriu“.

Trečiadienį Pirėjuje „Chimki“, prasidėjus paskutinei ketvirtojo kėlinio minutei, pirmavo 96:87, tačiau praleido tris varžovų tritaškius paeiliui ir ekipos persikėlė į pratęsimą, o jame graikai įrodė savo pranašumą 13:2.

Tai buvo neeilinis pralaimėjimas – pirmas toks Eurolygos istorijoje. Kurtinaitis prisiminė, kad panašiai buvo tik laimėjęs, kai 1986 metais pasaulio čempionato pusfinalyje su Jugoslavijos nacionaline komanda Sovietų Sąjungos rinktinė per paskutinę minutę panaikino 9 taškų deficitą ir laimėjo per pratęsimą.

„Gaila, kad turėjome laimėti rungtynes ir negalėjome jų nuvesti iki galo, – į vakarykštę Eurolygos dvikovą žvelgė Kurtinaitis. – Ketvirtame kėlinyje pavyko perlaužti, viską turėjome savo rankose, turėjome paskutinę minutę 9 taškus ir nesugebėjome išsaugoti rezultato. Taip atsitinka.

Aišku, labai gaila, nes tai buvo reikalinga pergalė. Bet ką padarysi, sezonas tęsiasi, reikia grįžti į teigiamas emocijas ir žiūrėti, kaip žaisti su „Žalgiriu“.

Tokią nesėkmę pamiršti sunku ir įprastomis sąlygomis, o šįkart sąlygos – neeilinės. „Chimki“ pralaimėjo Graikijoje, tada iš karto naktį skrido atgal į Rusiją ir namus pasiekė tik 7 valandą ryto.

Popiet, tarp 14 ir 15 valandos, žaidėjai jau rinkosi „Chimki“ krepšinio centre, kad peržiūrėtų būsimųjų varžovų, „Žalgirio“, žaidimo epizodus.

Kol „Chimki“ arenos koridoriuose aidėjo Vladimiro Putino balsas (Maskvoje Rusijos prezidentas surengė tradicinę metinę spaudos konferenciją ir jos transliaciją per televizorių stebėjo apsaugininkas), „Chimki“ žaidėjai užtruko su savo vaizdo peržiūra, o po to atėjo atlikti lengvos treniruotės. Krepšinio elementų joje buvo mažai – vos 20-25 minutės, o visa kita – atstatomieji pratimai organizmui.

Tuo pat metu Kaune „Žalgiris“, turėjęs viena diena daugiau poilsio, baiginėjo savo treniruotę ir ruošėsi skrydžiui į Maskvą.

Kurtinaitis pastebėjo, kad šios dvi komandos šią savaitę turi nelygias sąlygas.

„Nežinau, kodėl taip viskas vyksta, – apie tai, kad jų penktadienio varžovas žaidė antradienį, kai „Chimki“ – trečiadienį, kalbėjo Kurtinaitis. – Nežinau priežasčių, kodėl ta pati pora, „Žalgiris“ su „Anadolu Efes“ žaidžia anksčiau, o mes ir CSKA – vėliau ir dabar CSKA važiuoja pas „Efes“, o mes žaidžiame su „Žalgiriu“. Aišku, žaidėjus tam ruoši, nes tai Eurolyga ir turime žaisti. Bet energijos atžvilgiu „Žalgiris“ yra geresnėje situacijoje. Nors dar apie nuovargį skųstis yra anksti, dar tik sezono pradžia.“

Kurtinaičiui ir visam Lietuvos krepšiniui tai – neeilinė situacija. Dar niekada nėra buvę tokio atvejo, kad tą pačią savaitę vieno lietuvio treniruojamas klubas žaistų su dviem kitų lietuvių treniruojamomis ekipomis.

„Chimki“ treneris sako besidžiaugiantis dėl tokios situacijos, tačiau tuo pačiu įžvelgė ir kuriozinį aspektą.

„Smagu žaisti prieš trenerius (iš Lietuvos), bet nesmagu, kai tie treneriai laimi prieš tave, kaip vakar, – šyptelėjo Kurtinaitis. – Kažkokių sentimentų nereiškiame. Trenerių darbas gal kaip gladiatorių: kartu valgo, geria, bet žino, kad rytoj reikės eiti kovoti dėl mirties.

Mes, Eurolygos treneriai, vasarą susitinkame Barselonoje, aptariame daug dalykų, darome savo banketus, vakarieniaujame, pietaujame, bet žinome, kad kiekvienas pralaimėjimas gali kiekvieną pastumti į darbo netekimą. Supranti, kad toks darbas – jeigu laimėsi prieš kitą komandą, tą trenerį gali atleisti. Laimės prieš tave – tave pakeis. O visi esame draugai. Niekur čia nedingsime, pasirinkome tokį gyvenimą, turime su tuo taikytis.“

Nuotr. Õhtuleht – Scanpix
Kurtinaičio situacija „Chimki“ komandoje šiuo metu yra gana panaši į Šarūno Jasikevičiaus ir „Žalgirio“. Kauniečiai pralaimėjo pastarąsias aštuonerias rungtynes, o „Chimki“ – penkerias iš šešerių.

Kurtinaitis savo kolegos darbe trūkumų ne tik nemato, bet ir nesiruošia ieškoti.

„Aš manau, kad „Žalgiris“ žaidžia gerai. Šarūnas iš jų išgauna maksimumą, atsidavimą. Techniniai momentai, neįmetimai baudos ar tritaškio, tai – individualus klausimas, – sakė Kurtinaitis. – „Žalgiris“ vis tiek diena anksčiau ar diena vėliau žais taip, kaip jie visada žaidė. Nes nuo stiliaus jie nenukrypsta. Svarbiausia visada iš žaidėjų išgauti maksimumą. Išgauti tai yra didelis pasiekimas ir „Žalgiris“ visada taip žaidžia.“

Visgi „Chimki“ komandos treneris leido suprasti, kad jo žaidimo stilius – kitoks nei Jasikevičiaus.

„Jie Eurolygoje pralaiminėja mažiausiu skirtumu. Nors nežinia, kas geriau. Gal kartais geriau pralaimėti 20 taškų, o kitą kartą – laimėti 17 taškų, – kalbėjo strategas. – Aš laikausi tokios lengvesnės filosofijos. Mes nekomplektavome gerai gynybinės komandos. Man geriau laimėti 97:95, negu pralaimėti 50:51 ir žaisti tą lėtą, kontroliuojantį krepšinį. Mūsų stilius yra kitoks: mes daug atakuojame, tuo pačiu suteikiame varžovams turėti daug atakų, dėl to rezultatas kyla. Iš to nedarome daug problemų.

Pamenu gerbiamas sporto universiteto rektorius Stonkus rašė: laimi ta komanda, kuri įmeta vienu tašku daugiau. Nebuvo parašyta, kad praleidžia vienu tašku mažiau. Ir mes tos filosofijos laikomės.“

„Chimki“ Eurolygoje vidutiniškai pelno po 87,7 taško ir pagal šį rodiklį yra antra, kai „Žalgiris“ su 74,4 taško vidurkiu – penkioliktas. Analogiška situacija ir pagal praleistu taškus – „Chimki“ varžovams leidžia įmesti vid. 88,6 taško ir tai yra antras blogiausias rodiklis, o „Žalgiris“ – 77,1 taško ir tai yra ketvirtas geriausias rodiklis.

„Chimki“ ir Kurtinaitis visgi turi ginklą, kokio neturi „Žalgiris“ – aiškiai išreikštą lyderį. Aleksejus Švedas vakar Pirėjuje įmetė 36 taškus ir Eurolygos rezultatyviausių žaidėjų rikiuotėje pakilo į pirmąją vietą (vid. 21,1 taško).

Tuo metu „Žalgiris“ yra priverstas žaisti be traumuoto Mariaus Grigonio, kuris, pasak „Chimki“ stratego,yra išskirtinis komandos žaidėjas.

„Grigonis labai svarbus žaidėjus, nes jiems gale, sakyčiau, trūksta lyderio, kuris galėtų rinkti taškus. Grigonis tą gerai daro prasiverždamas, tritaškiais metimais, – aiškino Kurtinaitis. – Mes skirstome žaidėjus, kad vienas pataiko tritaškius, kitas pataiko svarbius tritaškius. Grigonis būtent toks žaidėjas, kuris gale rungtynių būdavo svarbiausias „Žalgiryje“. Aišku, šita netektis yra sunki.“

Penktadienį „Chimki“ – „Žalgirio“ rungtynės startuos 19 val. Lietuvos laiku.

Atrinkti (0) Visi (11)
Xxx
Super miklovai, kaip visada, aciu, BRAVO! UZ NUOSTABU KREPSINIO PRASMINGA ZURNALIZMA KELIU BOKALA. IR UZ TAVE BICIULI.
2019-12-20
+10
Jonas
su Rimu viskaa gerai, sudo nemala, sneka kaip yra. tik gaila kad komandoj nr.2 po Svedo. butu tikrai kieta komanda.
2019-12-19
+12
Kurtinaičio interviu visada vienas malonumas skaityti,vis kokį perliuką numeta.Šį kartą apie gladiatorius gerai pasakė.Ir aplamai smagu,kad domisi Žalgirio reikalais,ne veltui pats buvęs žalgirietis.Teisybę pasakė,kad Žalgiriui trūksta lyderio lemiamom akimirkom ir aišku pataikymas neblizga švelniai tariant.Kurčio interviu tikrai verta paskaityti.