Nuotr.: Artur Stabulnieks
Nuotr.: Artur Stabulnieks
Nuotr.: Artur Stabulnieks
Nuotr.: Artur Stabulnieks
Nuotr.: Artur Stabulnieks
Nuotr.: Artur Stabulnieks
Nuotr.: Artur Stabulnieks
Nuotr.: Artur Stabulnieks
Nuotr.: Artur Stabulnieks
Nuotr.: Artur Stabulnieks

Kauno „Žalgirio“ pasitarimas rūbinėje po devintosios iš eilės nesėkmės Eurolygoje užtruko ilgiau nei įprastai. Neįprasta buvo jau tai, kad treneriai ne iš karto, kaip daro išvykose, ėjo į rūbinę, o pirmiausia apsikalbėjo tarpusavyje savo darbo kambaryje ir tik po kelių minučių nuėjo pas krepšininkus.

Fotogalerija

Tas maždaug penkių minučių pokalbis buvo komandos vidaus reikalas, apie kurį niekas per daug detalių nepasakos, tačiau viena iš trenerio Šarūno Jasikevičiaus žinučių rūbinėje buvo ta, kad jis, jo štabas ir „Žalgirio“ klubas tiki visais žaidėjais. Niekas nesibado pirštais į kažkurį individą, o visi supranta esantys atsakingi dėl to, kad paskutinė pergalė Eurolygoje buvo prieš 50 dienų.

Galbūt treneris Jasikevičius žaidėjams to ir nepasakė, bet po kelių minučių bendraudamas su žurnalistais jis bene pirmą kartą nurašė šį sezoną pasakydamas, kad „galbūt šiais metais nepateiksime stebuklų.“

Galbūt žodis „nurašė“ yra per stiprus, tačiau pati trenerio mintis yra daugiau nei suprantama. Ko kito galima tikėtis, kai tavo rezultatas yra 3-12 ir nesugebama ne tik laimėti, bet ir sužaisti ilgesnės solidžios atkarpos?

Ko kito galima tikėtis, kai tavo geriausias žaidėjas yra iškritęs visai žiemai, o kiti stringa darydami tai, kas yra krepšinio esmė?

„Reikia jau kalbėti apie nepataikytus metimus, – prieš tai vis erzinęsis dėl klausimų apie tai, po mačo Mytiščiuose Jasikevičius pats prabilo apie taiklumą. – Dabar jau gruodžio mėnuo ir aš apie juos nekalbu, bet tai yra absoliutus košmaras. Meta geri metikai. Nepataikome. Aš netikiu jokiomis blogomis sėkmėmis ir karma. Laisvas turi pataikyti 40 procentų metimų arba daugiau. Mus metimai baudžia visą sezoną. Mes stengiamės, mėtome, darome kitokias treniruotes. Žinau, kad žaidėjai tikrai eina atskirai mėtyti, bet nepataikome.“

Rungtynių žaidėjas

Taškai
25
Naudingumas
29
Dvitaškiai
100%
4/4
Baudų metimai
100%
2/2

Pilkame Rusijos priemiestyje „Žalgirio“ taiklumas buvo juodas. Arba toks, prie kokio jau įpratome.

Pro šoną skriejo 16 iš 21 tritaškio ir tai buvo jau penktas kartas per šią pralaimėjimų seriją, kai taiklumas nesiekė ne tik 40, bet ir 30 procentų.

Tie metimai nebuvo kažkokie super sudėtingi, tačiau atsimušdavo į lanką taip kietai, kad belikdavo karčiai nusikeikti. Nigelas Hayesas, žmogus, pernai Europos taurėje tritaškius metęs 43 proc. taiklumu, vakar Rusijos sostinės priemiestyje prametė pirmus keturis tritaškius, o iš viso realizavo vieną iš šešių.

Jo sezono taiklumas smuko iki 28,6 proc.

Tai yra tragiški skaičiai, nes Hayesas neatrodo galintis ką nors pasiūlyti arčiau krepšio. Jeigu sezono pradžioje jis dar pasižymėjo kaip kuriantis žaidėjas ir savo aikštės matymu žavėjo skirstydamas kamuolį, tai dabar sunku suprasti, ar jis apskritai gali kažką nuveikti baudos aikštelėje. Vakar jis dvejojo ir atsidūręs po krepšiu, ir bandydamas žaisti vienas prieš vieną.

K.C. Riversas vakar taip pat pro šoną šveitė penkis tritaškius iš 6 ir jo penkerių rungtynių taiklumas yra baisesnis nei skulptūra vandentiekininkams, stovinti viename iš Mytiščių žiedų – 3/25 (12 proc.).

Žvelgiant iš šono, Riversas neatrodo esąs 100 proc. pasiruošęs fiziškai. Jis juda lėtai ir sunkiai, o ketvirtajame kėlinyje po spurto per visą aikštelę susiėmė už nugaros ir pasiprašė keitimo.

Artūras Milaknis dvikovoje su „Chimki“ išsimetė tris tritaškius ir pataikė vieną, kas nėra blogi skaičiai, tačiau kaip žaidęs ilgiausiai (30 min.) ir kurį laiką prižiūrėtas gynyboje visiškai pasyvaus Aleksejaus Švedo, tikėtumeisi, kad tų metimų galėjo būti daugiau.

Kita vertus, ieškoti priekabių galima prie bet kurio žaidėjo. Paulius Jankūnas puolime atrodo nebegalintis nieko pasiūlyti. Šį sezoną jis nė karto nepelnė dviženklio taškų skaičiaus, o per pastarąsias trejas rungtynes įmetė vos 2 taškus.

Lukas Lekavičius neblizga pataikymu iš toli (6/23, 26 proc.) ir per mažiau nei 19 minučių praranda po 1,6 kamuolio.

Edgaras Ulanovas ir Zachas LeDay tai sublyksi, tai lieka šešėlyje.

Didesni šviesuliai paskutiniu metu yra tik Thomasas Walkupas ir Jockas Landale’as, tačiau nė viena komanda nieko nepasieks turėdama tik kelis kažką nuveikiančius žaidėjus.

„Akivaizdu, kad nepakanka to, ką darome. Turime žengti žingsnį ir dirbti dar sunkiau“, – sakė Walkupas.

Dėl pastangų treniruotėse treneris Jasikevičius pabrėžė savo auklėtiniams priekaištų neturintis. Apie tai prieš kelias savaites buvo užsiminęs ir Landale’as, pastebėjęs, kad treniruotėse komanda atrodo ženkliai geriau nei rungtynėse.

Niekas negali prikišti „Žalgirio“ žaidėjams ir dėl to, kaip jie nusiteikę žengia į aikštę. Per šią devynerių rungtynių pralaimėjimų seriją nebuvo atvejo, kad kas nors žaistų nemotyvuotas ar iš anksto susitaikęs su pralaimėjimu.

„Ruošiamės ir taktiškai, ir fiziškai, esame pasiruošę rungtynėms. Visi vienas kitą palaikome, nėra jokių pykčių komandoje, to negali būti, – kalbėjo Jankūnas. – Mes visi pralaimime, ne kažkuris vienas žaidėjas. Taip, kad nusiteikimas yra, viskas gerai, visi eina, kovoja, bet kažkur viena klaida išryškėja tokiais momentais ir būna, kad ta klaida kainuoja maksimaliai: tai tritaškis, tai taškai su bauda, tai subauduojame Švedą, metantį tritaškį. Kai esi tokioje duobėje, kiekviena tokia klaida yra dvigubai skaudesnė, negu ji būtų tuomet, kai visi gerai jaučiasi, visi bėga, meta.“

Dvigubai sunkiau dabar žiūrėti ir į palei šoninę liniją besiplaikstantį Jasikevičių. Prieš kelias savaites jis pabrėžė nesikeisiantis, nes toks emocingas buvo ir kaip žaidėjas, ir dabar juo labiau kaip treneris.

Treneris Jasikevičius kartoja ir netikintis psichologija, nors pastarasis teiginys yra dar sunkiau suprantamas nei jo nenoras keistis.

Apie tai, kad blogos emocijos veikia komandą, vienais ar kitais žodžiais pasakys bet kuris „Žalgirio“ krepšininkas. Dėl to, kad psichologija yra svarbi sporto dalis, sutiks bene kiekvienas bet kurios sporto šakos treneris ar klubo vadovas.

Šaras tą kažkodėl neigia ir nenori apie tai kalbėti ir taip demonstruoja užsispyrimą, kuris veikiausiai yra ne vietoje ir ne laiku.

Ta psichologija prasideda nuo Jasikevičiaus kūno kalbos. Faktas, kad jo charizma ir emocionalumas yra tai, kas „Žalgirį“ iškėlė į paskutinių dvejų metų aukštumas, kad jo pasirodymai šalia šoninės linijos yra atskiras renginys, dėl kurio žmonės moka pinigus ir išperka visus bilietus į „Žalgirio“ areną likus savaitėms iki rungtynių.

Tačiau faktas yra ir tas, kad krepšininkai vienaip reaguoja į tą kūno kalbą, kai kabinasi į rungtynes, turi sėkmingas atkarpas ir laimi, ir visai kitaip, kai žaidimas nesiklijuoja taip, kaip dabar.

Jeigu iš vakarykščių rungtynių kas nors susuktų filmą vien su Jasikevičiaus pasirodymu palei šoninę liniją, tai nebūtų įkvepiančio lyderio pavyzdys. Blogos emocijos liejosi per kraštus, kiekvienas nepataikymas buvo sutinkamas kaip tragedija, kiekvienas puolime varžovų atkovotas kamuolys – kaip asmeninis įžeidimas.

Jeigu penki aikštėje esantys žaidėjai to pernelyg nemato, tai ant suolo sėdintys 7 vyrukai negali to praleisti pro akis. Ir čia yra psichologija. Kai pralaimintys ir pasitikėjimo savimi likučius baigiantys prarasti kariai mato ne uždegantį, o moralizuojantį ir dėl viso besikeikiantį generolą, jie tikrai negali be baimės nerti į mūšį. Pakrikusios pajėgos jokiame kare nebuvo įkvėptos lazdų kirčiais.

Šaras negali išbėgti į aikštę ir sumesti metimų už savo žaidėjus. Bet jis gali pabandyti pažiūrėti į save iš šono ir pagalvoti, ar kartais tas nematomas jo botagas nėra vieno kito pramesto metimo priežastis.

„Žalgiris“ sezoną bus priverstas baigti toks, koks yra. Stebuklų tikėtis neverta, galvų kapojimai nieko nepakeistų, kaltųjų ieškojimai čia irgi negelbės.

Likusi sezono dalis gali tapti bandymų poligonu kitam sezonui ir dabar įdomiausia bus stebėti tai, ar šiuose sunkiuose išbandymuose augs ne tik kariai, bet ir jų generolas.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (80)
Na paprasčiausia, reikia tik šiek tiek geriau tuos tritaškius mest. Keli % labai daug gali pakeist ir čia ne psichologija kalta, bet visgi metikai yra šiek tiek silpnesni nei atrodė...
2019-12-22
+11
Atsakyti
juokas pro ašaras
zalgerio SISTEMA! 😂😂😂😂😂
2019-12-22
-9
Atsakyti
2 metus fartilino
ir grizo i realybe ... nu negali pastoviai tik sektis. nuo prpogandos smegeneles uzteme buvo visai provincijai...nu tikslas pasiektas - pardave bilietus.
2019-12-22
-3
Atsakyti
Dilmah
žaliam snargliui laikas trauktis iš EL!kiek galima žeminti valstybę?
2019-12-22
-7
Atsakyti
asas
jus galvojat 17mln nuo 12mln labai jau skiriasi kuom nors? :D :D jeigu biudzetas nesieka 8mln tai ziauriai skiriasi su 10mln o toliau jau viskas..visi vienodi sudai jus nx zalgiris SUDAI!
2019-12-22
-5
Atsakyti
Eilinio Zalgirio propagandos suzaloto fano paveiks
1. Zaidejai patys kalti, jog neimeta, ir aplamai jie netempia Eurolygos lygio 2. Saras teisus, reikia laiko perprasti sistema. Juk ne treneris turi uz juos imesti 3. Sistema yra teisinga, nes pas mus mazas biudzetas, geru zaideju neprisipirksi. Mes tik taip galim laimeti, su sistema viskas gerai! 4. Du paskutinius metus patekom i atkrintamasias, su jokia kita sistema ir treneriu taip nebutu pavyke! 5. Kas is to, kad atleisim treneri, juk geresnio juk tikrai nera! Visiems kas dar neperskaito SARKAZMO tik noriu priminti, kas laimejo paskutinius metus Eurolygos marketinginius ir geriausios organizacijos apdovanojimus? Puikus darbas! Daugumos komentatoriu ir jaunuju zurnalistu straipsniai, butent ir persmelkti is anksto suformuota nuomone. Pabuskit, aveles!
2019-12-21
+10
Atsakyti
Aciu
Uz pergales pries Real ir Fener. (ir su cska suzaista lygiosiomis isvykoje), pries didiji nelieciama trejeta tikrai gerai suzaista.
2019-12-21
+3
Atsakyti
grybai
2019-12-21
-1
Atsakyti
PILIETIS
KODĖL TRENERIS JASIKEVIČIUS DAR NEATSTATYDINTAS ? TAI KĄ JIS NEPAKEIČIAMAS.
2019-12-21
-9
Atsakyti
Yep
Keisti i prastesni nera prasmes. + jei zaidimo kokybe vertinti pagal imestu/praleistu tasku santyki, tai jis 10-11 vieta butu. Nieko panasaus i tuos laikus, kaip pergaliu buta panasiai mazai, taciau nuo visu gaunama 10-20 ir daugiau, o pergales susirenkamos pries visokius lenkus ar prancuzus tik.
2019-12-21
+4
Atsakyti
Dainius
Man kartais kad Jonas nori vis Sara ir Žalgirį pamokyt, paauklet, bet kaip.sunku suprast kad Saras nereafuoja i tokias paatabas. Taip.gal jis paskaito tuos straipsnius. Bet pasakyk Jonai tuos komentarus per spaudos konferencija Sarui.... Paklabek su juo akis i aki o ne skalambyk per savo basketnews ..
2019-12-21
+6
Atsakyti
Laris
na pateisinant jasikeviciu siulau prisiminti kad nei micic nei pangos nei davies nebuvo super zaidejai iki saro. visi atejo is eurocup kur buvo savo klubu lyderiai lygiai kaip hayes, landale ir kompanija. is ju max ispaude jaska ir padare zaidejais. ir pastebekit fakta kad pvz pangos viso labo atsarginis kai isejo is zalgirio. tokie zaidejai kaip white ir motum cia buvo pajegus o iseje tiesiog sedi ant suolo.. tai ka padaro saras su zaidejais yra tikrai stipru todel reikia laukti. joks kitas atejes treneris cia nesicackins, prasys iskart uzaugintu zaideju uz milijonus ir nebandys cia kazko lauzti naudingo komandai. vienintelis su kuo sutinku kad z truksta izaidejo vietoj medkircio. tada manau viskas zenkliai keistusi. bet ne siemet, pataupykim kitam sezonui nes tuoj vel grisim 5 metus atgal.
2019-12-21
+3
Atsakyti
Netgi nesutikciau
Brandon Davis nebuvo savo klubo lyderis, tik vienas geresniu.
2019-12-21
-7
Atsakyti
vv
Žalgirio biudžetas nėra mažas, juk buvo lentelė - pagal pinigus stovi šalia PAO or OLY. Pažiūrėkim kokie žaidėjai pas juos lošia ir kokie pas mus
2019-12-21
+3
Atsakyti
Aha
Zalgirio biudzetas lenkia tik Asvel ir Zvezdos biudzetus. Tie keli milijonai, kuriais daugiau turi graiku klubai, ir daro visa skirtuma. Turetu Zalgiris kad ir kokiais dviem milijonais daugiau, butu ir pg kitas, ir centras rimtas, o cia juk ir yra komandos pagrindas. Beje, zinant, kiek mazdaug uzdirba graiku klubu zaidejai, tai labai abejotina, kad ju biudzetai is tikruju ir yra tokie, kokie skelbiami.
2019-12-21
-17
Atsakyti
Norite susirasti merginą vienai nakčiai? Sveiki atvykę - https://getmeets.com
2019-12-21
-1
Atsakyti
asas
Man juokinga kaip dabar puse gerbeju sako "tai px dabar leiskit lukosiuna jokubaiti dar kazka ten" bl kodel jus juos taip nuvertinat? galvojat jie ka nors pridarytu blogo jei zaistu kiekviena graju bent po 10min ar 15??? Kas nors pasikeistu? nukristu zalgiris zemiau 18vietos? Kiekvienoj komandoi kuri stovi auksciau uz zalgiri yra jaunu zaideju kurie losia 10-20min kiekviena graju ir nieko jie blogo nepridaro..truputi pasitikejimo ir leidimo klysti jauniems talentams..nes taip niekada jie ir neismoks zaisti kaip isterikas klykia ir sodina juos po 1 klaidos..arba isvis neisleidzia i aikste
2019-12-21
+2
Atsakyti
r
Neišmanėlio pastebėjimai apie akivaizdžias ir kainos/kokybės santykiu Žalgirio biudžetui realias buvusias komplektacijos alternatyvas ypač probleminėms pozicijoms. PG: liepos gale iš turkų vidutiniokų Banvit žali perėmė Alex Perez už 320k, tuo tarpu Oly neblogai lošęs Briante Weber tik rugpjūčio antroje pusėje susikontraktavo su niekam nežinoma prancūzų Metropolitans turbūt už kokius 2-3 kartus mažesnius pinigus. PF/SF: birželio viduryje žali pasirašė 340k kontraktą su Eurocupe lošusiu Galatasaray vidutinioku Nigel Hayes. Tuo metu jau buvo aišku, kad Knicks nutraukinėja kontraktą Troy Williams, kuris ką tik dabar, gruodžio viduryje pasirašė su gana neturtingais italais Pesaro. C/PF: su Oly nepasitvirtinusiu 2,02m Zach Leday Žalgiris pasirašė liepos gale už 550-600k. Tuo metu jau buvo laisvas pas Plazą Zenite VTB lygoje siautėjęs 2.08m Jalen Reynolds, kuris tik rugpjūčio gale susikontraktavo su kiniečiais turbūt už panašius pinigus. Faktas, kad Žalgiris savo labai susilpnėjusioje priekinėje linijoje kažkodėl pasiliko pastoviai traumuotą Birutį tuo pat metu vėl paskolindamas puikiai Neptūne lošusį G.Masiulį išvis atrodo kaip absurdas. Neprofesionalia nuomone akivaizdu, kad pagal fizinius duomenis PG Briante Weber >>>PG Alex Perez. SF/PF Troy Williams>>>PF/SF Nigel Hayes. C/PF Jalen Reynolds>>>Zach Leday. Masiulis>> Birutis. Visos keturios alternatyvos vasarą neišvengiamai turėjo papulti į Žalgirio skautingo akiratį. Neaišku, kodėl už didesnius ar panašius pinigus žali pasirinko akivaizdžiai silpnesnius žaidėjus. Gal alternatyvos buvo atmestos dėl eiliniams krepšinio žiūrėtojams nežinomų priežasčių, pvz. blogų charakterių. Bet pasirinktųjų žaidimas labai nesižiūri.
2019-12-21
-1
Atsakyti
vadas
o tu manai,kad Tomas Masiulis apsikestu,kaip ant jo sunaus klyktu...
2019-12-21
-6
Atsakyti
Karolis
Taip, šiemet nebus top8. Bet reikia kovoti, grįžti į pergalių kelią ir ruoštis kitam sezonui. Logiškiausia Jokubaičio, Lukošiūno ir Geben įtraukimas į rotaciją. Kiek laiko dar Roko trauma bus? Gaila, tikrai dabar būtų turėjęs progų parodyti save. Po sezono reikia paleisti Jankūną, Milaknį, Ulanovą. Pirmi du gal ir karjeras baigs. Su Jankūnu sutartis yra, bet gal verta sumokėti dalį ir išsiskirti gražiuoju. Žaidimas tikrai negerės, kam dar vietą užimti. O Edgarui pačiam naudinga aplinką pakeisti, atrodo sustojęs. Gal jau bus pasiruošę Velička, Masiulis tapti rotacijos žaidėjais. O gal Birutis, Uleckas?
2019-12-21
+8
Atsakyti
Yep
Bajeriai is serijos \'kas bahuras kas bahutas\' yra praeitis ir ne kokio lygio dar
2019-12-21
-8
Atsakyti
Visagalis
Teks patikėti ne tik karma, bet ir sistemą peržiūrėti. Rėk nerėkes ant žaidėjų, bet dabartinei sistemai jie niekaip nepaveža, reikia paprastesnės sistemos, kad galvos nebūtų tokios apkrautos ir tikrai atsiras pataikymas. Pagaliau pirmas rimtas kritinis+analitinis straipsnis!
2019-12-21
+5
Atsakyti
TDaY
luzeriu komanda grizo ten kur jiems ir yrprasta per paskutinius +-20 metu - DUGNA. Is ju tyciojasi metai is metu, zagina tiek Eurocupo komandos tiek adrijos lygos dugno komandos. Luzeriai buvo, yra ir bus. cia bereikia nei verkiti ir kaltu ieskoti. tokia realybe. is jartos i karta, patranku mesa ir tiek.
2019-12-21
-11
Atsakyti
VaidasKLP
Bet kuriuo atveju jie dulkina ir zagina is kartos i karta tavo raudona komandele, kurie pries juos yra luzeriai bei patranku mesa kiekviena sezona ir taip jau desimt metu.
2019-12-21
-9
Atsakyti
senis
Valkupas geras atakuojantis,ar ,,combo\'\', bet ne įžaidėjas, o kad pratesta sutartis, tai tik į naudą.pvz.Jaska sukūrė pats savę ir atiduoda visą sveikatą,jis nemiega,kaip kiti žaidėjai ir nepermeta kitam paso ,kai gali pats mesti.Reikia įžūlumo,drasos ir kartais improvizacijos. Mažiau klaidų,o metimai vieną kartą pradės kristi.SENI SIRGALIAI VISUOMET KARTU.
2019-12-21
+26
Atsakyti
Cha
Ra treneri lengviausia kaltint tai ka Saras sudurnejo per vasara is vieno geriausiu eurolygos treneriu tapo blogiausiu??Tai jau bl buvo sakyta,nepavyko sukomplektuot komandos,legionas nevykes ypac kai kurie be to lietuviai sensta efektyvumas mazeja,dingo Jankio pikenrolai,Milaknio tritaskiai ar Kobe i karjeros pabaiga buvo toks efektyvus kaip pries desimtmeti?O kuo maziau talento tuo saulelydis greiciau ateina
2019-12-21
+20
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 80

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.
Maskvos srities Chimki
Kauno Žalgiris
52%
30/58
Metimai iš žaidimo
43%
24/56
33
Atkovoti kamuoliai
25
18
Rezultatyvūs perdavimai
19
6
Perimti kamuoliai
10
2
Blokuoti metimai
2
100%
11/11
Baudų metimai
84%
21/25

Rungtynių žaidėjai

Alexey  Shved
25 PTS
7/15 FG
5/5 FT
Jock  Landale
24 PTS
7/11 FG
10/12 FT
Anthony  Gill
7 REB
5 DREB
2 OREB
Kauno Žalgiris
Keli žaidėjai
5 REB
Maskvos srities Chimki
Keli žaidėjai
5 AS
Thomas  Walkup
6 AS
1 TO
29 MIN
Stefan  Jovic
29 EFF
100% 2P%
83% 3P%
Jock  Landale
30 EFF
64% 2P%
- 3P%