Nuotr. BNS

Panevėžio „Lietkabelio“ (9-5) krepšininkai du kėlinius vargo su svečiais iš Šiaulių (4-10), tačiau trečiajame įjungė aukštesnę pavarą, užpylė varžovus tritaškiais ir šventinį laikotarpį pasitiks pergale – Nenado Čanako auklėtiniai Saulės miesto atstovus įveikė 88:70 (24:27, 16:20, 30:8, 18:15).

10
22
9
3

Esminis dvikovos lūžis įvyko iškart po pertraukos – iki jos atsilikę 40:47, trečiajame kėlinyje panevėžiečiai surengė neeilinį spurtą – vieną po kito tritaškius svečiams siuntė Tomas Dimša, sėkmingai atakas užbaiginėjo Željko Šakičius ir „Lietkabelis“ ne tik panaikino deficitą, tačiau ir spėjo išsiveržti į priekį (59:55).

Ir per likusią kėlinio dalį šiauliečiai puolime atrodė blankiai, o tuo naudojosi šeimininkai ir po paskutinę kėlinio sekundę pataikyto Martyno Sajaus dvitaškio ketvirtąjį kėlinį pasitiko jau praktiškai turėdami pergalę kišenėje (70:55).

Iš esmės mačo baigtį nulėmė ketvirtajame kėlinyje metimą iš po krepšio pataikęs T. Dimša – tada jo komandos pranašumas pirmą kartą pasiekė 20 taškų (80:60), o per likusį laiką šiauliečiai lemiamo spurto nebesurengė.

Tiesa, nugalėtojai šiame mače neišvengė ir nuostolių – bandydamas blokuoti varžovo metimą ketvirtajame kėlinyje nesėkmingai ant žemės nusileido Tomas Lekūnas. Jam kurį laiką dar greta aikštelės buvo suteikiama medicininė pagalba.

Laimėtojai puikiu taiklumu metė tolimus metimus – tikslą pasiekė 12 jų tritaškių iš 23 bandymų (52 proc.). Ryškiai šiame žaidimo aspekte pasižymėjo rezultatyviausias komandos žaidėjas Tomas Dimša – jis pataikė net 6 tolimus metimus ir taip pagerino savo asmeninį karjeros rekordą.

Po pertraukos panevėžiečiai pagerino ir dalinimąsi kamuoliu – jei po pirmųjų dviejų kėlinių panevėžiečiai pagal rezultatyvius perdavimus atsiliko 4:14, tai antroje dvikovos dalyje jie pradėjo sėkmingiau skirstyti perdavimus ir pagal šį žaidimo aspektą triumfavo 21:19.

Geriausias sezono rungtynes sužaidė „Lietkabelio“ aukštaūgis Gabrielius Maldūnas, surinkęs 10 taškų, sugriebęs 9 atšokusius kamuolius ir dvikovą baigęs su 22 naudingumo balais.

„Lietkabelis“: Tomas Dimša 23 (6/9 trit.), Željko Šakičius 17 (6 atk. kam., 3/5 trit.), Martynas Sajus (5 atk. kam.) ir Gabrielius Maldūnas (9 atk. kam., 5/5 dvit.) po 10, Vytenis Lipkevičius, Paulius Valinskas ir Olufemi Olujobi po 7.

„Šiauliai“: Benas Griciūnas 14 (4 atk. kam.), Evaldas Šaulys 13 (9/9 baud. met.), Rokas Gustys 12 (4 atk. kam.), Akeemas Wrightas 7.