Nuotr.: PA Pictures – Scanpix
Nuotr. PA Pictures – Scanpix

Praėjusio sezono Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionai kalėdiniame lygos mače turėjo pripažinti skaudų pralaimėjimą.

30
32
83%
5/6
6

Toronto „Raptors“ (21-10) krepšininkai trečiadienio vakarą namuose 102:118 (19:28, 28:27, 22:33, 33:30) nusileido Bostono „Celtics“ (21-7) komandai, nutraukusiai klaikią pralaimėjimų Kanados didmiestyje seriją.

Bostono ekipa Toronte nebuvo laimėjusi nuo 2015-ųjų metų ir tai buvo pirmoji jų pergalė Kanadoje po ketverių metų pertraukos.

Tai taip pat buvo ketvirtoji „Celtics“ pergalė iš eilės ir antroji „Raptors“ nesėkmė paeiliui.

Trečiajame kėlinyje „Celtics“ pataikė 7 tolimus metimus ir taip savo pranašumą išaugino nuo 8 taškų (55:47), turėtų po pirmosios rungtynių pusės, iki 19 – 88:69.

Nors lemiamame ketvirtyje „Raptors“ varžovus pranoko, deficitas buvo per didelis, kad iki rungtynių pabaigos jį pavyktų panaikinti, todėl „Celtics“ šventė pergalę.

Kadangi praėjusiais metais „Raptors“ stipriausioje pasaulio lygoje triumfavo, tai buvo pirmasis kartas organizacijos istorijoje, kai NBA Kalėdos buvo švenčiamos Toronte.

„Celtics“ į pergalė vedė Jaylenas Brownas, kuris per 35 minutes pelnė 30 taškų (5/6 dvit., 5/7 trit., 5/6 baud. met.), atkovojo 6 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Po trijų kėlinių Brownas jau buvo pataikęs 9 iš 10 metimų iš žaidimo, iš kurių ir visus 4 tritaškius, bei surinkęs 27 taškus.

Brownui gerai talkino Kemba Walkeris, kuris 32 minutes įmetė 22 taškus (3/6 dvit., 5/10 trit., 1/2 baud. met.) ir 4 sykius rezultatyviai perdavė komandos draugams.

5 tritaškius pataikęs Walkeris buvo arti individualaus tolimų metimų rekordo Kalėdų dieną. Iki šiol geriausias kalėdinėse rungtynėse užfiksuotas individualus pasirodymas buvo 6 tritaškiai.

„Raptors“: Fredas VanVleetas 27 (6 rez. perd.), Chrisas Boucher 24 (3/4 trit.), Kyle'as Lowry 14 (3/7 trit., 8 rez. perd.), Serge'as Ibaka 12 (8 atk. kam.).

„Celtics“: Jaylenas Brownas 30 (5/7 trit., 6 atk. kam.), Kemba Walkeris 22 (5/10 trit.), Gordonas Haywardas 14 (6 rez. perd.), Danielis Theisas 13 (6 atk. kam.), Enesas Kanteris 12 (11 atk. kam.).