Nuotr.: BasketNews.lt/V.Mikaitis

Visi blogi dalykai kažkada baigiasi. Tragiška Kauno „Žalgirio“ (4-12) atkarpa Eurolygoje buvo sustabdyta iškovojant skambiausią sezono pergalę, išvykoje 98:75 (21:13, 22:22, 25:15, 30:23) įveikus Miuncheno „Bayern“ (6-10).

Fotogalerija

Taip nutrūko devynių iš eilės „Žalgirio“ pralaimėjimų serija.

Prieš tai strigę su pataikymu, šįkart kauniečiai spindėjo pozityviais statistiniais rodikliais. „Žalgiris“ pasiekė sezono rekordus realizuodamas 13 tritaškių (iš 28), atlikdamas 29 rezultatyvius perdavimus, suklysdamas vos 7 kartus ir surinkdamas 124 naudingumo balus. 98 pelnyti taškai – taip pat sezono rekordas.

Naudingiausiai kauniečių gretose žaidė Thomasas Walkupas, pelnęs 13 taškų ir atlikęs 11 rezultatyvių perdavimų (karjeros rekordas). Jis surinko 26 naudingumo balus ir taip sužaidė geriausias savo rungtynes Eurolygoje.

Thomasas parodė, kad galvoja ne apie save, o apie komandą, – po dvikovos sakė Šarūnas Jasikevičius. – Jis pirmoje rungtynių pusėje save išėmė iš mačo, greitai trečiajame kėlinyje gavo ir trečiąją pražangą, bet kai galvoji apie visumą, o ne apie save, tai rezultatai ateis.“

„Žalgiris“ paskutinę pergalę Eurolygoje buvo pasiekęs lapkričio 1 dieną Stambule, kai paskutinėmis sekundėmis palaužė „Fenerbahče“. Po to kauniečiai įkrito į giliausią duobę Jasikevičiaus eroje, nustūmusią juos į paskutinę turnyrinės lentelės vietą.

„Su ta serija atsirado spaudimas, – pripažino Walkupas. – Mes ne itin gerai atakavome krepšį, ne itin gerai gynėmės. Visa tai susidėjo į tam tikrą spaudimą. Puiku, kad šįvakar tai pralaužėme – gerai gynėmės, ir metimai pradėjo kristi. Kovojome vienas už kitą.“

13
26
11
3

Miunchene viskas nuo pirmos rungtynių minutės atrodė geriau. K.C. Riversas pataikė savo pirmą mestą tritaškį, Artūras Milaknis pakilo nuo suolo ir dar pirmajame kėlinyje suskraidino 3 tolimus metimus, o „Žalgiris“ per 10 pirmųjų dvikovos minučių realizavo 5 tritaškius.

Milaknis per visas rungtynes pataikė 5 tritaškius ir pelnė 19 taškų, taip būdamas per tašką nuo karjeros rezultatyvumo rekordo pakartojimo.

Riversas, prieš tai per penkerias rungtynes pataikęs vos 3 tritaškius iš 25, šį kartą realizavo 4 iš 6 ir pelnė 18 taškų.

„Žalgiris“ antrajame kėlinyje pabėgo per 15 taškų atstumą (30:15), tačiau šeimininkai prieš ilgąją pertrauką deficitą sumažino beveik perpus (35:43). Dar vienas „Žalgirio“ spurtas po ilgosios pertraukos tapo nokdaunu „Bayern“ komandai.

Zachas LeDay drebino krepšį dėjimais, Milaknis ir Riversas taikliai atakavo iš toli, o Walkupas perdavimais pjaustė varžovų gynybą ir kauniečiai spurtavo 20:3, taip įgydami triuškinamą pranašumą – 65:41.

„Žalgiris“ visiškai išjungė „Bayern“ centrą Gregą Monroe, kuris pirmuosius ir vienintelius taškus pelnė trečiojo kėlinio pabaigoje. Amerikietis atkovojo 7 kamuolius, tačiau pataikė tik 1 metimą iš 4 ir suklydo 5 sykius.

Didžiausią sezono pergalę „Žalgiris“ iškovojo nepaisant to, kad prieš šias rungtynes dėl čiurnos traumos neteko Jocko Landale'o. Australas prisijungė prie tokią pat traumą patyrusio Roko Jokubaičio ir po pėdos operacijos sveikstančio Mariaus Grigonio.

„Mano vaikinai! Didžiulė pergalė!“ – po dvikovos tviteryje emocijomis pasidalijo Landale'as.

„Bayern“: Danilo Barthelis 20, Paulas Zipseris 13, Pettero Koponenas ir Nihadas Djedovičius po 9.

„Žalgiris“: Artūras Milaknis (5/8 trit.) ir Zachas LeDay po 19, K.C. Riversas 18, Thomasas Walkupas 13 (11 rez. perd., 3 per. kam., 26 naud. balai), Nigelas Hayesas 12.

Jasikevičiaus komentaras:

Milaknio komentaras:

Ulanovo komentaras:

Walkupo komentaras:

Atrinkti (0) Visi (195)
Intriga kovoje dėl 17 vietos grįžta. Laukite tęsinio .
2019-12-29
-8
Kur galima irasa gauti? Patarkite prasau...