Nuotr.:

2019 m. gruodžio 28-30 d. Kaune įvyko kasmetinis tarptautinis XII vaikų krepšinio turnyras „Xiaomi Christmas Cup 2019“ Kauno rajono mero taurei laimėti. Turnyras, kaip ir kiekvienais metais, sulaukė milžiniško susidomėjimo bei pritraukė įvairių šalių atstovų.

Keturiose amžiaus grupėse: 2004, 2006, 2008 ir 2009 m. g. berniukų, šiemet varžėsi 40 komandų iš 11 šalių. Turnyre susitiko  komandos iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Moldovos, Suomijos, Slovėnijos ir Čekijos.

„Tornado“ KM dalijasi interviu su tarptautinio vaikų krepšinio turnyro „Xiaomi Christmas Cup 2019“ organizatoriumi, mokyklos direktoriumi Dainiumi Čiuprinsku:

– Kodėl šis turnyras yra istorinis?
– Turnyrą organizavome jau dvyliktąjį kartą, tačiau tokio masiškumo iki šiol dar nebuvome sulaukę. Renginyje dalyvavo beveik 600 dalyvių – t.y. 40 komandų iš 11 Europos šalių. Turnyras jau įgijęs gilias tradicijas ir yra vienas žymiausių ne tik Lietuvoje bet ir šiame Europos regione.

–Kaip pavyksta pritraukti tiek daug dalyvių?
– Tai yra ilgas visų buvusių turnyrų darbo vaisius. Kiekvieną atvykstančią komandą visada stengiamės priimti taip, kaip norėtumėme, kad būtų priimtos ir mūsų komandos, kai nuvyksta į užsienyje vykstančius turnyrus. Sudarome geriausias gyvenimo, maitinimo ir žaidimo sąlygas, rungtynėse dirba tik profesionalūs savo srities specialistai. Renginys tikrai turi didelį pasisekimą, tad šiemet net teko apriboti norinčių dalyvauti komandų tiek iš Lietuvos, tiek iš Europos šalių skaičių. Džiaugiamės, kad „Christmas Cup“ įgauna didelį populiarumą visame šiame Europos regione, o tai įrodo, jog komandos iš Slovėnijos, Rusijos, Ukrainos ir net Moldovos jau eilę metų ilgiau nei parą vyksta pas mus, kad galėtų sudalyvauti šiame turnyre.

– Kokio lygio ekipos atvyksta į šį turnyrą?
– Turnyro vardą įrodo tai, kad jame dalyvauja ir Lietuvos nacionalinė rinktinė, žaisdama metais vyresnių vaikinų grupėje. Taip pat sulaukiame stipriausių komandų, tokių kaip CSKA ir Maskvos „Trinta“ iš Rusijos, Baltarusijos čempionų Minsko „Tsmoki“, Baltarusijos rinktinės pagrindu sudarytos RGUOR ekipos, taip pat Latvijos čempionų bei prizininkų Rygos DSN ir „SC Marupe“ ekipų, Ukrainos prizininkų Kijevo „Sdushor -16 Vovchenyata“ bei stipriausių Lietuvos komandų. Kol kas neapsiribojame vien pajėgiausiomis ekipomis ir dėl krepšinio šalių įvairovės turnyre dalyvauti kviečiame visus.

– Kaip pavyksta suorganizuoti tokio masto turnyrą turint mažus administravimo išteklius?
– Prie renginio prisideda visa „Tornado“ krepšinio mokyklos bendruomenė, rėmėjai – Xiaomi Lietuva ir UAB „Amadeira“ bei Kauno rajono savivaldybė, suteikdama puikias sporto bazes bei apdovanojimus nugalėtojams. Turnyre dalyvauja visi – treneriai ir vaikų tėveliai. Kiekvienas padeda kaip gali – kas fotografuoja rungtynes, kas padeda nuvežti komandas į rungtynes, kas padeda palaikyti tvarką salėse. Esame labai dėkingi visiems už didžiulę pagalbą. Be visuotinės meilės krepšiniui ir šios pagalbos nepavyktų suorganizuoti tokio masto turnyro.

– Kas šiemet nustebino labiausiai?
– Užsienio komandų lygis, kuris dažnai nustelbė Lietuvių komandų lygį. 2006 m. g. vaikinų amžiaus grupėje tarp keturių finalininkų buvo tik viena Lietuvių komanda, o 2008 m. dėl aukso medalių kovojo dvi rusų komandos. Iki šiol retai būdavo, kad Lietuviai užleistų pirmąją vietą užsieniečiams.

– Kokią naudą duoda šis turnyras?
– Į turnyrą susirenka stiprios ekipos, tad tiek vaikai, tiek treneriai gauna krūvą gero lygio rungtynių, pamato kitokias krepšinio sistemas, užmezga tarpusavio ryšius, pabendrauja ir pasidalija gerąja patirtimi. Žiūrint bendrai, Kauno regione apsigyvena daugiau nei 600 renginio dalyvių. Vaikus atlydi tėvai, draugai ir artimieji, jie gyvena, maitinasi ir puikiai leidžia laiką Kauno  regione.

Kokia ateities planai?
Kaip ir po kiekvieno turnyro, pavargus norisi apsiriboti mažesnių komandų skaičiumi, bet gavus daug komandų padėkų ir noro dalyvauti jau kitame turnyre stengsimės nemažinti apsukų, profesionalumo ir darysime viską, kad kiekybė nenugalėtų kokybės.


Rodyti komentarus
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 0

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.