Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix
Nuotr. USA Today Sports – Scanpix

NBA pirmenybėse savo pozicijas tvirtinantis Luka Dončičius pirmasis šį sezoną pasiekė 10 trigubų dublių, bet toks slovėno rezultatas buvo apkartintas skaudžia nesėkme.

29
31
63%
5/8
71%
5/7

Iš 20-ies taškų deficito į 12-os taškų persvarą peršokusi Dalaso „Mavericks“ (22-13) savo aikštėje 120:123 (20:32, 24:25, 40:23, 19:23, 17:20) per pratęsimą krito prieš Šarlotės „Hornets“ (15-23).

Vienintelis daugiau nei 40 minučių „Mavs“ gretose žaidęs Dončičius per 43 minutes įmetė 39 taškus (9/17 dvitaškiai, 5/15 tritaškiai, 6/6 baudos), sugriebė 12 kamuolių, atliko 10 rezultatyvių perdavimų, 5 sykius suklydo ir 4 kartus prasižengė.

Ketvirtajame kėlinyje likus rungtyniauti kiek daugiau nei pusantros minutės, slovėnas pataikė dvitaškį ir tai buvo paskutinis šeimininkų taiklus metimas iš žaidimo per šį laiką Dalaso ekipai pirmaujant 103:97.

Kitoje atakoje Devonte Grahamas realizavo baudas, Dončičius suklydo ir tuo pasinaudojęs P.J. Washingtonas įkrovė iš viršaus – 101:103. Po minutės pertraukėlės Dončičius prametė, „Hornets“ gelbėtoju tapęs Terry Rozieras išlygino rezultatą ir „Mavs“ savo išpuoliui dar turėjo 19 sekundžių – 103:103.

Po pasitarimo kamuolys vėl atiteko Dončičiui, bet jaunajam europiečiui dar kartą nepavyko pataikyti ir veiksmas nusikėlė į pratęsimą.

Jame likus rungtyniauti minutę, karjeros rezultatyvumo rekordą pasiekęs Maximilianas Kleberas tritaškiu metu išlygino rezultatą – 114:114, bet neilgam, mat kitoje aikštės pusėje tuoj pat taikliu tolimu metimu atsakė Rozieras – 117:114.

Laikrodyje degant 11,3 sekundės, Dončičius įmetė du taškus ir neleido „Hornets“ pabėgti – 118:119. Visgi kritiniu metu šaltakraujiškumą pademonstravę Rozieras ir Grahamas sumetė keturias baudas iš tiek pat galimų, Dončičius metimas iš savos aikštės pusėje buvo netikslus ir Dalase triumfavo „Hornets“ – 123:120.

GM: 31

Vokietis Kleberas per 35 minutes sumetė 24 taškus (2/2 dvitaškiai, 6/12 tritaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 4 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Roziero sąskaitoje – 29 taškai (5/7 dvitaškiai, 5/8 tritaškiai, 4/6 baudos), 8 rezultatyvūs perdavimai ir 6 atkovoti kamuoliai. Grahamas įmetė 27 taškus ir išdalijo 13 rezultatyvių perdavimų, Bismackas Biyombo pelnė 11 taškų ir atkovojo 13 kamuolių.

„Mavericks“: Luka Dončičius 39 (14/32 metimai, 12 atk. kam., 10 rez. perd.), Maximilianas Kleberas 24 (6/12 trit.), Dorianas Finney-Smithas 15, Sethas Curry 12, Jose Barea ir Dwightas Powellas – po 11.

„Hornes“: Terry Rozieras 29 (5/8 trit., 8 rez. perd.), Devonte Grahamas 27 (2/8 trit.), P.J. Washingtonas 19, Milesas Bridgesas (11 atk. kam.) ir Bismackas Biyombo (13 atk. kam.) – po 11, Cody Zelleris 10.