Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS
Nuotr.: BNS

Panevėžio „Lietkabelis“ (11-6) tapo pirmąja komanda, išrašiusia pralaimėjimą absoliutiems Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) lyderiams.

Fotogalerija

Tomo Dimšos, Pauliaus Valinsko ir Željko Šakičiaus vedamas „Lietkabelis“ sekmadienio vakarą namuose 83:72 (23:22, 18:11, 23:19, 19:20) nugalėjo iki šių rungtynių nė sykio pralaimėjimo kartėlio nepajutusius Kauno „Žalgirio“ (16-1) krepšininkus.

Iki ketvirtojo kėlinio likus dviem su puse minutės Tomas Dimša pataikė itin sudėtingą tolimą metimą, kuris krepšininkui buvo jau penktasis, ir taip atstatė 9 taškų „Lietkabelio“ persvarą – 72:63.

Vytenis Lipkevičius dar pridėjo du baudos metimus, o „Žalgiris“ sumažino atsilikimą iki 7 taškų – 67:74.

Jei „Lietkabelio“ ataka vaisių nedavė, tai pražangą kitoje aikštės pusėje išprovokavęs Zachas LeDay pelnė du taškus baudų metimais ir sumažino deficitą iki 5 taškų – 69:74.

Likus 44,7 sekundėms rungtynių arbitrai po sąmyšio aikštelėje skyrė technines pražangas Artūrui Milakniui ir Šarūnui Jasikevičiui, tad Željko Šakičius realizavo vieną iš dviejų baudų metimų bei atstatė 6 taškų persvarą – 75:69.

Lipkevičius ir Valinskas likusius taškus pelnė baudų metimais, o „Lietkabelis“ dėjo tašką rungtynėse.

Iki tol „Lietkabelis“ mače taip pat dominavo.

Pirmajame kėlinyje 9 taškus pelniusio Šakičiaus ir 7 taškus varžovams atseikėjusio Valinsko vedamas „Lietkabelis“ per pirmąsias dešimt minučių neleido „Žalgiriui“ šeimininkauti bei po ketvirtadalio mačo pirmavo minimalia persvara – 23:22.

21
25
6
71%
5/7

Antrajame kėlinyje sužibęs ir per pirmąją rungtynių pusę 4 iš 5 tritaškių metimų pataikęs Dimša neleido „Žalgiriui“ priartėti – „Lietkabelis“ spurtavo 14:4, o po dvidešimties žaidimo minučių pirmavo jau 8 taškais – 41:33.

Jau gerokai įpusėjus trečiajam kėliniui po minutės pertraukėlės sugrįžęs Dimša pataikė sudėtinga floaterį kaire ranka, kitoje „Lietkabelio“ atakoje Šakičius pataikė greitą tolimą metimą, taip suteikdamas Panevėžio klubui rekordinį 12 taškų (58:46) pranašumą ir priversdamas Jasikevičių prašyti galimybės dar kartą pasitarti.

Dimša, Valinskas ir Šakičius kartu surinko net 62 taškus. Pastarasis pelnė 20 (4/5 dvit., 2/5 trit., 6/9 baud. met.), o Valinskas (5/9 dvit., 1/2 trit., 8/9 baud. met.) su Dimša (3/4 dvit., 5/7 trit.) – po 21 tašką.

Prie viso to Dimša dar atliko 6 rezultatyvius perdavimus, o Šakičius atkovojo 7 kamuolius.

„Lietkabelis“ pataikė dvigubai daugiau tritaškių (10 prieš 5) nei „Žalgiris ir geriau bendrai iš žaidimo atakavo geriau – jei Panevėžio klubas pataikė 44 proc. (26/59 met.) metimų, tai kauniečiai įmetė 40 proc. (25/62 met.) bandymų.

„Lietkabelis“: Tomas Dimša (5/7 trit., 6 rez. perd.) ir Paulius Valinskas po 21, Željko Šakičius 20 (7 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 9 (9 atk. kam.), Gabrielius Maldūnas 8.

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas ir Zachas LeDay po 12, Lukas Lekavičius 10, Nigelis Hayesas 9, Jockas Landale’as ir Edgaras Ulanovas po 8.

Trenerių komentarai:

Atrinkti (0) Visi (244)
krc
mes su xebryte kai losiam kasiuka jei kamnors nekrenta ta diena tai isvadinam milakniu
LKL
kazkada manau butu pirmas pralaimejimas kai dar laukia Rytas Neptunas kur klaipedoje nelengva
Saras
tik jaunimui duoda kai viskas aisku skirtumas apie 20 tasku o kai skirtumas 6 9 taskai neleis intrigoje
2020-01-06
+2
Aha
Man asmeniskai didziausia sio sezono ironija yra ta, kad Zalgiris aukojo ugi ir fiziskuma del geresnio pataikymo rinkdami zaidejus, bet turim turbut viena is klisiausiu komandu ever. Ir, aisku, didziausi laurai atitenka sprendimui paimti Pereza kaip pagrindini pg. Cia toks beveik Corey Becko lygio susimovimas. O jei i tema, tai sveikinimai Paneveziui, pelnyta pergale. Ir jei Dimsa taip ir toliau varys si sezona, gal ir visai verta pagalvot apie jo susigrazinima i Zalgiri. Kalnu nenuverstu, bet kodel nepabandzius. Zmogus, gaves dar viena sansa, manau, nertusi is kailio, stengdamasis uzsikabint. Kaip sake vienas mano megstamas veikejas is vieno tokio serialo apie teisininkus - zmogui is tikruju suteiki sansa tik tada, kai suteiki jam antra sansa.