40 taškų pelnęs Bookeris įsirašė į „Suns“ klubo istoriją Nuotr.: AP - Scanpix
Exumas sužaidė karjeros rungtynes Nuotr.: AP - Scanpix
Riversas dalina patarimus savo auklėtiniams Nuotr.: Reuters - Scanpix
Whiteside'as sužaidė puikų mačą prieš buvusį klubą Nuotr.: AP - Scanpix
Morrisas ir George'as žibėjo savo komandose Nuotr.: Reuters - Scanpix

Puikus Jono Valančiūno tritaškių taiklumas, 20 blokų, 47 taškai per kėlinį ir įspūdingai namie žaidžianti Majamio „Heat“ – visa tai ir daugiau – sausio 6-osios NBA pulse.

Sausio 6-osios NBA pulsas

BLOKAI. Los Andželo „Lakers“ mače su Detroito „Pistons“ atliko net 20 blokų ir užfiksavo antrą geriausią rezultatą klubo istorijoje. 1992 metais ekipa, susitikus su Denverio klubu, blokavo 21 metimą.

Anthony Davisas, JaVale’as McGee ir Dwightas Howardas blokavo bent po 5 metimus, o tai tik ketvirtas kartas NBA istorijoje, kai rungtynėse trys komandos draugai blokuoja po tiek metimų.

Labiausiai varžovus baudė Anthony Davisas, blokavęs net 8 metimus. Jo rekordas – 10 blokų.

GERIAUSIAS. Devinas Bookeris septintąjį kartą karjeroje pelnė bent 40 taškų ir atliko bent 5 rezultatyvius perdavimus, o pagal tokias rungtynes jis Finikso „Suns“ istorijos puslapiuose yra nepralenkiamas. Praėjusią naktį krepšininkas akistatoje su Memfio „Grizzlies“ surinko 40 taškų (12/15 dvit., 1/5 trit., 13/14 baudos) bei atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Bookeris taip pat šeštą kartą iš eilės pelnė bent 30 taškų ir pagal tai klubo istorijoje pirmoje vietoje susilygo su Charlesu Barkley ir Charlie Scottu. Bookeris šį sezoną vidutiniškai meta po 26 taškus, o per paskutinę šešių mačų seriją – po 34,8.

TRIJULĖ. Los Andželo „Clippers“ gretose pirmą kartą klubo istorijoje trys krepšininkai pelnė bent po 30 taškų, o jų vedama ekipa namuose 135:132 įveikė Niujorko „Knicks“. Nuo suolo pakilę Montrezlas Harrellas ir Lou Williamsas surinko atitinkamai 34 ir 32 taškus, o starto penkete rungtynes pradėjęs Paulas George’as – 32. Kartu jie pelnė 98 iš 135 klubo taškų.

Gimimo vieta: Utena, Lietuva

Tai – pirmasis kartas NBA istorijoje, kai du nuo suolo pakilę komandos draugai surinko bent po 30 taškų.

KĖLINYS. „Clippers“ antrajame kėlinyje surinko net 47 taškus ir varžovus pranoko 23 taškais. Tai buvo ketvirtas rezultatyviausias šio sezono kėlinys. Per jį Williamsas pelnė 18 taškų, o Harrellis pridėjo 14 taškų.

TRITAŠKIAI. „Knicks“ puolėjas, 30-ies 206 cm ūgio Marcusas Morrisas, susitikime su Los Andželo „Clippers“ pataikė net 6 tritaškius iš 7 (85,7 proc.), taip pat 7 dvitaškius iš 12 ir 6 baudas iš 10, taip pelnydamas 38 taškus ir užfiksuodamas karjeros rekordą.

Morrisas šį sezoną pataiko net 46,9 proc. tritaškių (90 iš 192). Jis iš toli atakuoja taikliau nei iš dvitaškio zonos (41,7 proc.). Šį sezoną už Morrisą tritaškius taikliau pataiko vienintelis George’as Hillas (50 proc., 50/100).

VALANČIŪNO ŠOU. Memfio „Grizzlies“ centras Jonas Valančiūnas sužaidė puikias rungtynes. Kovoje su Finikso „Suns“ jis per 27 minutes įmetė 30 taškų (9/12 dvit., 3/4 trit., 3/5 baudos), atkovojo 8 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 2 metimus.

Dar iki ilgosios pertraukos Valančiūnas pataikė tris tritaškius iš keturių ir jau turėjo 20 taškų. „Grizzlies“ svečiuose 121:114 įveikė Finikso „Suns“.

Lietuvis savo tritaškių taiklumą kilstelėjo iki 46,9 proc. Nors dėl mažo tritaškių metimų skaičiaus Valančiūno procentas tarp geriausių krepšininkų neskaičiuojamas, tačiau jeigu jis ten atsirastų, tuomet JV su Marcusu Morrisu susilygintų antroje vietoje.

Valančiūnas šį sezoną pataikė 23 tritaškius iš 49. Iki šio sezono jo rekordas buvo 14 taiklių tritaškių.

DRAGIČIAUS PASIRODYMAS. Kol kitas slovėnas Luka Dončičius fiksuoja neeilinius pasirodymus, vieną tokį pasiekė ir jo tautietis iš Majamio „Heat“ Goranas Dragičius. Jis pelnė 29 taškus (4/7 dvit., 7/10 trit.) ir sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes, taip pat atkovojo 3 kamuolius ir atliko 13 rezultatyvių perdavimų, o „Heat“ namie 122:111 įveikė Portlando „Trail Blazers“. Šį sezoną 33-ejų Dragičius vidutiniškai pelno po 15,9 taško ir atlieka po 5 rezultatyvius perdavimus.

WHITESIDE’O SUGRĮŽIMAS. Nuo 2014 iki 2019 metų Majamio „Heat“ komandoje žaidęs Hassanas Whiteside’as sugrįžo į buvusios komandos namus. „Blazers“ centras per 32 minutes įmetė 21 tašką (9/12 dvit., 3/3 baudos), atkovojo 18 kamuolių ir blokavo 2 metimus. Kaskart gavęs kamuolį jis buvo nušvilpiamas.

„Pradžioje jaučiausi keistai, bet dabar „Heat“ komandoje yra daug vyrukų, su kuriais nežaidžiau, liko tik keli krepšininkai“, – apie žaidimą prieš buvusį klubą pasisakė Whiteside’as.

Šį sezoną 30-ies metų 213 cm ūgio vidurio puolėjas vidutiniškai pelno po 15,8 taško bei sugriebia po 13,7 kamuolio (4 vieta NBA).

PERGALĖS NAMUOSE. Majamio „Heat“ savo aikštėje laimėjo 17 rungtynių ir patyrė tik 1 nesėkmę, taip demonstruodama geriausią rezultatą NBA. Praėjusį sezoną „Heat“ namuose per 41 susitikimą iškovojo dviem pergalėmis daugiau – 19.

PANAIKINO. Be Karlo-Anthony Townso dešimtąsias rungtynes iš eilės žaidusi Minesotos „Timberwolves“ trečiajame kėlinyje pirmavo 25 taškų persvara (92:67), bet Klivlando „Cavaliers“ spurtavo 30:4 ir persvėrė rezultatą 97:96. Į tai „Timberwolves“ atsakė atkarpa 18:2 ir šventė pergalę.

Nugalėtojų gretose Gorgui Diengas surengė universalų pasirodymą: pelnė 22 taškus (4/5 dvit., 4/5 trit., 2/2 baudos), atkovojo 13 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 4 metimus.

TRIGUBAS DUBLIS. LeBronas Jamesas surinko 90-ąjį karjeros ir 9-ąjį sezono trigubą dublį. Jis mūšyje su Detroito „Pistons“ įmetė 21 tašką, atkovojo 14 kamuolių ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų.