Nuotr.: AP - Scanpix
Nuotr.: AFP - Scanpix
Nuotr.: - Scanpix

Pergales nulėmę Derrickas Rose'as ir Carmelo Anthony, Kento Bazemore'o ir Bobby Portiso išvarymai, įspūdingi Sekou Doumbouya ir Jaretto Alleno dėjimai, šiurpi Anthony Daviso trauma – visa tai ir daugiau – sausio 8-osios NBA pulse.

Sausio 8-osios NBA pulsas

SUTVARKĖ REIKALUS. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje Klivlando „Cavaliers“ bandant smogti, Detroito „Pistons“ ekipos gretose iniciatyvos ėmėsi Derrickas Rose‘as. Įžaidėjas per paskutiniąsias puspenktos minutės surinko septynis taškus, iš kurių du – likus žaisti 26,1 sekundės, rezultatyviais perdavimais prisidėjo prie dar penkių taškų ir „Pistons“ Klivlande finišavo pergalingai 115:113.

Nuo suolo pakilęs Rose‘as per 31 minutę iš viso įmetė 24 taškus (7/16 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 4/4 baudos), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 kamuolius, 4 sykius suklydo ir 2 kartus prasižengė.

PASIBLAŠKĖ. Šešerių išvykos rungtynių seriją uždariusi Detroito „Pistons“ per 10 dienų pabuvojo keturiose skirtingose laiko juostose. Dwane‘o Casey auklėtiniai žaidė su abiem Los Andželo ekipomis, „Golden State Warriors“, Jutos „Jazz“, San Antonijaus „Spurs“ ir „Cavaliers“. Rose‘o vedama komanda šią seriją užbaigė santykiu 2-4.

Paskutinį kartą „Pistons“ tokia kelionė per keturias skirtingas laiko juostas teko 1979 metų gruodžio 5-16 dienomis.

ŽVĖRIŠKAI. Detroito „Pistons“ ekipos pergale buvo vainikuota ir įspūdingu naujoko Sekou Doumbouya dėjimu. Laisvas ties tritaškiu likęs 19-metis prancūzas įsibėgėjo į Klivlando „Cavaliers“ baudos aikštelę, kur jam kelią mėgino pastoti Tristanas Thompsonas, tačiau galiausiai jo pastangos išprovokuoti pražangą puolime buvo sumenkintos fantastišku praėjusių metų 15-o NBA šaukimo epizodu.

SENASIS MELO. Toronto „Raptors“ krepšininkams sudvigubinus gynybą prieš Damianą Lillardą, Portlando „Trail Blazers“ gretose kritiniu metu išstojo legendinis Carmelo Anthony. Likus rungtyniauti 3,3 sek. sekundės, 35-erių veteranas smeigė vidutinį metimą iš kiek tolėliau nei baudų metimų linija ir „Trail Blazers“ 101:99 triumfavo NBA čempionų, Toronto „Raptors“ žaidėjų tvirtovėje.

„Tai – didžiulis pliūpsnis mums pasitikėjimo savimi prasme, labai svarbus postūmis morališkai“, – po dvikovos kalbėjo Carmelo, per 36 minutes sumetęs 28 taškus (5/9 dvitaškiai, 5/8 tritaškiai, 3/3 baudos) ir atkovojęs 7 kamuolius.

Tai buvo 17-asis Anthony metimas, suteikęs jo komandai pranašumą per paskutiniąsias penkias rungtynių sekundes, nuo 2003-2004 metų sezono. Šis rezultatas – geriausias NBA lygoje, už jo esantys krepšininkai atsilieka keturiais metimais.

IŠVARĖ. Trečiajame ketvirtyje likus žaisti tris minutes, Portlando „Trail Blazers“ prarado startiniame penkete žaidusį Kentą Bazemore‘ą. 30-metis puolėjas atliko prasiveržimą į kairią pusę, o prieš jį gynėsi Mattas Thomasas, kaip išgalėdamas rankomis apsunkinęs varžovo bandymą atakuoti krepšį. Bazemore‘ui prametus, krepšininkas ėmė apeliuoti į teisėjo pasyvumą ir staigiai užsidirbo dvi technines pražangas, kurios virto diskvalifikacine nuobauda.

„Tiesiog likau nusivylęs ir tai išreiškiau“, - sakė „Trail Blazers“ atstovas.

Bazemore‘as per 26 minutes pasižymėjo 7 taškais, pataikydamas iš žaidimo 3 iš 10 metimų, atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius.

PAULO VAKARĖLIS. Įtempčiausiu rungtynių metu užsikūręs Chrisas Paulas per ketvirtąjį kėlinį ir pratęsimą surinko 20 iš 28 savo taškų ir nutiesė Oklahomos „Thunder“ ekipai kelią į pergalę Brukline 111:103 prieš vietos „Nets“.

Joe Harrisui pratęsimo pradžioje išlyginus rezultatą 103:103, „Nets“ per likusias keturias minutes nepelnė nė taško, svečiai surinko dar aštuonis ir sėkmingai uždarė rungtynes.

Strigę Bruklino komandos vedliai Harrisas įmetė vos 3 metimus iš 13 (9 taškai), Spenceris Dinwiddie – 6 iš 21 (14 taškų), Carisas LeVertas – 7 iš 16 (20 taškų), Taureanas Prince‘as – 8 iš 15 (21 taškas).

SUGNIUŽDĖ. Šoklusis Jarrettas Allenas įrėmino „į plakatą“ jį nublokuoti mėginusį Mike‘ą Muscalą. Prasiveržimą palei galinę liniją atlikęs latvis Rodions Kurucs atliko perdavimą į baudos aikštelę įkirtusiam Allenui, kuris nė nedvejodamas ryžosi dėjimui, taip sutriuškindamas Oklahomos „Thunder“ puolėjo viltis apsiginti.

UŽSIVEDĖ. Įsibėgėjusi Jono Valančiūno atstovaujama Memfio „Grizzlies“ pamažu ima pranokti daugelio lūkesčius. Viena jauniausių NBA komandų, kuriai buvo piešiamas persiformavimo ir galimybių jaunimui suteikimo sezonas, praėjusią naktį namie 119:112 nugalėjo Minesotos „Timberwolves“ ir laimėjo trečiąkart paeiliui.

Apskritai, „Grizzlies“ ekipai tai buvo 10-oji pergalė per paskutiniąsias 16 rungtynių. Tokia atkarpa Memfio komandai leido išsilyginti pergalių ir pralaimėjimų santykiu 16-22 su Portlando „Trail Blazers“. Šias abi komandas dabar nuo vietą atkrintamosiose varžybose garantuojančios aštuntosios pozicijos skiria pergalė, tačiau šioje vietoje esanti San Antonijaus „Spurs“ (15-20) yra sužaidusi trejomis rungtynėmis mažiau.

Blankiai pasirodęs Valančiūnas per 22 minutes iš žaidimo pataikė 1 metimą iš 6, realizavo abi baudas, įsirašė 4 taškus, atkovojo 7 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

PERLAUŽĖ. Trečiajame ketvirtyje likus žaisti puspenktos minutės, Sakramento „Kings“ ekipa atsilikinėjo triuškinamu deficitu (62:83), tačiau Luke‘o Waltono auklėtiniai nenuleido rankų ir pademonstravo geležinį charakterį. Svečiai Finikse tada spurtavo net 29:9 ir po Nemanja Bjelicos dėjimo ketvirtojo kėlino pradžioje jau buvo priekyje 92:91.

Galiausiai „Kings“ lemiamą ketvirtį laimėjo 36:16 ir Arizonos sostinėje triumfavo 114:103.

TEKO ŽAISTI. Dar labiau sutrumpėjus Sakramento „Kings“ rotacijai po Richauno Holmeso iškritimo iš rotacijos, Waltonui neliko nieko kito, kaip tik mesti į aikštę pastarąsias savaites maištajauntį ir mainų viešai reikalavusį Dewayne‘ą Dedmoną.

Paskutinį kartą aikštėje pasirodęs gruodžio 27-ąją ir tai tik minutei, 30-metis puolėjas šį kartą pakilęs nuo suolo rungtyniavo daugiausiai šį sezoną ir aikštėje praleido 30 minučių, pelnė 12 taškų bei atkovojo 10 kamuolių.

Pastarąjį tarpsezonį į Sakramentą atvykęs Dedmonas su „Kings“ pasirašė trejų metų ir 40 mln. JAV dolerių sutartį, bet iki šių rungtynių fiksavo vos 4,8 taško ir 3,8 atkovoto kamuolio vidurkius. Tokia situacija neapsikentęs aukštaūgis ėmė reikšti nepasitenkinimą ne tik komandos viduje, bet ir viešai, kas jam kainavo 50 tūkst. JAV dolerių už atvirą prašymą jį iškeisti.

SKAUSMINGAI. Jubiliejinę – 30-ąją – Los Andželo „Lakers“ komandos pergalę apkartino lyderio Anthony Daviso netektis. Mėgindamas sustabdyti Niujorko „Knicks“ aukštaūgį Juliusą Randle‘ą, centras šiurpiai krito ant nugaros ir susitrenkė virš uodegikaulio esantį kryžkaulį. Kurį laiką ant parketo pragulėjęs Davisas iš skausmo ranka daužė į parketą, paskui su aplinkių pagalba pakilo nuo grindinio ir lėtu žingsniu patraukė į rūbinę.

Pasak krepšininko agento Richo Paulo, rentgeno tyrimas buvo neigiamas, bet krepšininkas vis tiek nebegrįžo į aikštę, mat juto paūmėjusius skausmus.

Davisas, už kurį „Lakers“ per mainus paaukojo jaunųjų krepšininkų branduolį, šį sezoną Los Andžele vidutiniškai pelno po 27,7 taško ir atkovoja po 9,5 kamuolio.

Be jo likusi „Lakers“ savo aikštėje 117:87 susitvarkė su „Knicks“.

IŠVARĖ II. Niujorko „Knicks“ dar pirmoje dvikovos dalyje prarado Bobby Portisą, kuris be ceremonijų smūgiu į galvą nuskynė greitą ataką dėjimu užbaigti mėginusį Kentaviousą Caldwellą-Pope‘ą. Po smūgio nuo „Lakers“ atleto galvos nulėkė raištis, o pats krepšininkas parkrito ant parketo bei vėliau patraukė tiesiai į rūbinę.

Laimei, žaidėjui nieko rimto nenutiko ir jis po ilgosios pertraukos pelnė 8 iš 15 savo taškų.