Ūgių skirtumas tarp Kemba Walkerio ir Tacko Fallo Nuotr.: AP-Scanpix
Įspūdingoje Jameso Hardeno ir Trae Youngo dvikovoje – „Rockets“ triumfas Nuotr.: AFP-Scanpix
Luka Dončičiaus reakcija po pralaimėjimo „Nuggets“ Nuotr.: USA Today Sports-Scanpix
Jokičiaus metimas mačo pabaigoje padovanojo pergalę „Nuggets“ klubui Nuotr.: USA TODAY Sports-Scanpix
Nuotr.: AP-Scanpix

Galingas Domanto Sabonio pasirodymas, pirmą kartą išvarytas Kemba Walkeris, oro bučinys, trigubų dublių istorinės rungtynės, alaus skardinė aikštėje ir Igno Brazdeikio gimtadienis – visa tai ir daugiau – sausio 9-osios NBA pulse.

Sausio 9-osios NBA pulsas

ISTORIJA. NBA istorijoje pirmąjį kartą rungtynėse du krepšininkai surinko po trigubą dublį pelnius bent 40 taškų.

Jamesas Hardenas įmetė 41 tašką, 10 atkovotų kamuolių ir 10 rezultatyvių perdavimų. Tai – penkioliktasis jo karjeros trigubas dublis įmetus 40 taškų. NBA istorijoje tai – antras geriausias rezultatas.

Tuo metu Atlantos „Hawks“ ekipoje Trae Youngas surinko pirmąjį savo trigubą dublį įmetus ir 40 taškų. Snaiperis pelnė 42 taškus, sugriebė 13 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Rungtynes Atlantoje 122:115 laimėjo „Rockets“.

TAIKLUMAS. Jamesas Hardenas iš žaidimo pataikė tik 26,5 proc. metimų, o tai – blogiausias rezultatas NBA nuo 1954-1955 metų sezono tarp žaidėjų, įmetusių 40 taškų. Vienintelis kitas atvejis, kai žaidėjas perkopė 40 taškų ir neatakavo 30 proc. taiklumu, buvo užfiksuotas praėjusių metų gruodžio 3-ąją, kai tas pats Hardenas pelnė 50 taškų, o jo taiklumas siekė 29,7 proc.

Praėjusią naktį gynėjas pataikė 5 dvitaškius iš 14 (36 proc.) ir 4 tritaškius iš 20 (20 proc.). Hardeno taikiklis užsikirto antroje mačo pusėje, kuomet jis pataikė 2 metimus iš 18.

PAGYRIMAS. Gynybiniais sugebėjimais garsėjantis „Rockets“ centras Clintas Capela sužaidė puikias rungtynes, kai prie „Rockets“ pergalės pridėjo 22 taškus (9/14 dvit., 4/4 baudos) ir 22 atkovotus kamuolius.

„Jis taip žaidžia kiekvieną vakarą, be to, visada ginasi prieš geriausią varžovų krepšininką“, – apie komandos draugą sakė Jamesas Hardenas.

REZULTATYVUS. Giannis Antetokounmpo 20-ąjį kartą šį sezoną pelnė bent 30 taškų ir pagal tokias rungtynes NBA nusileidžia tik Hardenui (26). Graikas akistatoje su „Golden State Warriors“ surinko 30 taškų (9/14 dvit., 1/7 trit., 9/13 baudos) bei sugriebė 12 kamuolių. Su 30,1 taško vidurkiu Antetokounmpo NBA užima antrąją vietą. Hardenas pelno po 38,5 taško.

Po rungtynių su „Warriors“ Giannis savo sportbačius atidavė jauniesiems gerbėjams, o vienas iš jų dėl to pravirko.

ORO BUČINYS. „Heat“ ir „Pacers“ dvikovoje virė aistros tarp T.J. Warreno ir Jimmy Butlerio. Iš pradžių Warrenas prasižengė prieš Butlerį, o po to kilo žodinis konfliktas, kurį nuramino tik likę žaidėjai.

Vėliau Warrenas gerai pasirodė gynyboje, kai išprovokavo Butlerio pražangą puolime, tačiau netrukus pats nukentėjo – dėl emocijų teisėjai „Pacers“ gynėją išvarė iš rungtynių. Butleris jį palydėjo oro bučiniu.

„Manau, jam (Warrenui) sunku, nes aš prieš jį gintis galiu, o jis prieš mane – ne. Kaip ir sakiau, kai kuriose situacijose reikia žiūrėti į tai, ką sakai. Yra tam tikri dalykai, kurių nesakai būdamas vyru.

Jis turės pamatyti mane kitą kartą, nes tai, ką jis pasakė, buvo tikrai nepagarbu. Viskas gerai, nes aš su juo dar susitiksiu ir aš nieko nebijau“, – sakė Butleris.

TECHNINĖS PRAŽANGOS. Kemba Walkeris mače su San Antonijaus „Spurs“ gavo dvi technines pražangas iš eilės ir pirmą kartą nuo vidurinės laikų buvo išvarytas iš rungtynių. Jis NBA žaidžia devynerius metus.

Tokiu teisėjų sprendimu nepatenkintas „Celtics“ fanas ant parketo švystelėjo alaus skardinę, kuri nukrito šalia „Spurs“ atsarginių žaidėjų suolelio. Sirgalius buvo sulaikytas.

„Po rungtynių Popui pasakiau, kad labai atsiprašau dėl to, ką „Spurs“ turėjo patirti. Tikiuosi, kad tas asmuo daugiau į NBA rungtynes nebus įleistas“, – po mačo sakė „Celtics“ treneris Bradas Stevensas.

SOLIDUS STARTAS. Toronto „Raptors“ naujokas, 22-ejų 193 cm ūgio Terence’as Davisas, pirmą kartą pateko į starto penketą ir trenerio Nicko Nurse’o nenuvylė. Jis mače su Šarlotės „Hornets“ per 37 minutes įmetė 23 taškus (4/8 dvit., 4/8 trit., 3/3 baudos), atkovojo 11 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir perėmė vieną kamuolį.

2019 metais atletas nebuvo pašauktas NBA naujokų biržoje, tačiau juo patikėjo „Raptors“. Šį sezoną jis pelno po 7,6 taško, atkovoja po 3,2 kamuolio bei atlieka po 1,9 rezultatyvaus perdavimo.

„Raptors“ per pratęsimą laimėjo 112:110, nors vertėsi be Fredo VanVleeto, Pascalio Siakamo, Marco Gasolio, Dewano Hernandezo ir Normano Powello.

DVIGUBI DUBLIAI. Domantas Sabonis praėjusią naktį siautė mače su Majamio „Heat“, kuomet pelnė 27 taškus (10/13 dvit., 7/8 baudos), atkovojo 14 kamuolių ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Tai buvo 30-asis Sabonio dvigubas dublis šį sezoną per 36-erias rungtynes. Tai – greičiausiai tokia pasiekta riba „Pacers“ klubo istorijoje.

Šį sezoną už Sabonį daugiau dvigubų dublių turi tik Giannis Antetokounmpo ir Andre Drummondas. Abu jie surinko po 31 dvigubą dublį. Sabonis yra trečias, o 4-5 vietose yra po 28 dvigubus dublius surinkę LeBronas Jamesas ir Hassanas Whiteside’as.

ĮSIVAŽIAVO. Nikola Jokičius po dviejų kėlinių turėjo tik 7 taškus, tačiau tai jam nesutrukdė sužaisti puikių rungtynių. Po ilgosios pertraukos serbas pelnė 26 taškus, vien trečiajame kėlinyje – 21, o iki rungtynių pabaigos likus 7,9 sek. įmetė pergalingą metimą bei nulėmė Denverio „Nuggets“ triumfą 107:106 prieš Dalaso „Mavericks“.

Iš viso Jokičius per 31 minutę atseikėjo 33 taškus (9/14 dvit., 4/6 trit., 5/8 baudos), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, sugriebė 6 ir perėmė 1 kamuolį bei blokavo vieną metimą.

„Per ilgąją pertrauką jam nesakiau, kad turi antroje pusėje surinkti 26 taškus. Sakiau, kad tęstų savo darbą, nes jis pirmoje mačo pusėje susikūrė gerus metimus. Pasakiau, kad ir toliau žaisime per jį“, – apie pokalbį per ilgąją pertrauką sakė „Nuggets“ treneris Mike’as Malone’as.

NETOLI. Brandonas Ingramas buvo arti savo pirmojo karjeros trigubo dublio. Naujojo Orleano „Pelicans“ vedlys pergalingame susitikime su Čikagos „Bulls“ įmetė 29 taškus, atkovojo 8 kamuolius bei atliko 11 rezultatyvių perdavimų.

GIMTADIENIS. Ignas Brazdeikis gimtadienio dieną sulaukė progos pasirodyti aikštėje. Niujorko „Knicks“ ekipai atstovaujantis lietuvis per 5 minutes pelnė 3 taškus (1/1 dvit., 0/1 trit., 1/1 baudos) ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus, bet „Knicks“ išvykoje 104:128 nusileido Jutos „Jazz“ ekipai.