Rusijos mieste Podolske pasibaigė tarptautinės jaunių žaidynės. Lietuvos jaunučių (iki 16 m.) vaikinų rinktinė šiose varžybose užėmė antrąją vietą.

Finale Lietuvos rinktinė pralaimėjo Rusijos jaunučiams 71:76 (18:16, 20:18, 12:21, 21:21).

Abi rinktinės demonstravo aukšto lygio krepšinį. Gerai pradėję rungtynes lietuviai išsiveržė į priekį, o įpusėjus rungtynėms Lietuvos rinktinė pirmavo 38:34.

Po didžiosios pertraukos rusai pagerino savo žaidimą ir persvėrė rezultatą savo naudai – 55:50. Ketvirtajame kėlinuke lietuviai pasivijo varžovus, persvėrė rezultatą ir 34-tą rungtynių minutę Lietuvos pranašumas siekė 8 taškus. Visgi susitikimo pabaigą geriau sužaidė turnyro šeimininkai, kurie ir nugalėjo.

Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai rungtyniavo Žygimantas Janavičius – 17 taškų, Mantas Pukinskas – 15, Adas Juškevičius – 11.

Rusijos komanda tapo žaidynių nugalėtoja, o Lietuvos rinktinė užėmė antrą vietą. Rungtynėse dėl trečios vietos Ukraina po pratęsimo 77:74 (14:17, 18:11, 19:16, 15:22, 11:8) nugalėjo Gruziją.

Merginų rinktinė liko šešta

Lietuvos jaunučių (iki 16 m.) merginų rinktinė Podolske (Rusija) vykusiose tarptautinėse jaunių žaidynėse užėmė šeštąją vietą tarp dvylikos komandų.

Pralaimėjimas grupės rungtynėse Kinijos rinktinei rezultatu 51:57 užtvėrė mūsų jaunosioms krepšininkėms kelią kovoti dėl nugalėtojų vardo. Užėmusios savo grupėje antrą vietą, lietuvės toliau kovojo dėl 5-9 vietų.

Penktadienį (06.24) Lietuvos rinktinė rezultatu 82:59 nugalėjo Baltarusijos komandą. Nesėkmingai lietuvaitėms susiklostė kitos rungtynės su Moldova. Grupės turnyre nugalėjusios varžoves 52:50, šeštadienį (06.25) lietuvės pralaimėjo 50:77. Šiandien (06.26) Lietuva nugalėjo Estija 73:70 ir galutinėje turnyro lentelėje užėmė šeštą vietą.

Prieš grįžtant į Lietuva jaunučių rinktinė pirmadienį dar sužais draugiškas rungtynes su Kinijos komanda.

2005-06-26 18:32