Nuotr.: AP – Scanpix
Nuotr. AP – Scanpix

Driokstelėjęs Jonas Valančiūnas užfiksavo galingą dvigubą dublį bei padėjo Memfio „Grizzlies“ (18-22) komandai pratęsti puikią atkarpą NBA lygoje.

31
46
19
80%
12/15

Lietuvos rinktinės centras sumetė 31 tašką, o „Grizzlies“ namie 122:102 (27:26, 33:33, 35:17, 27:26) užtikrintai nugalėjo „Golden State Warriors“ (9-32) ir pasiekė penktąją pergalę paeiliui.

Dvikovą starto penkete pradėjęs Valančiūnas pataikė 12 iš 15 dvitaškių, 1 iš 2 tritaškių ir 4 iš 5 baudų.

27-erių uteniškis atkovojo 19 kamuolių ir užfiksavo naują sezono rekordą. Surinkęs 46 naudingumo balus, JV pagerino geriausią karjeros pasiekimą. Jis taip pat dukart blokavo varžovų metimus.

„Nebuvo vien taip, kad žaidėme deriniais ant manęs ar ant kažkurio kito žaidėjo, – po dvikovos kalbėjo Valančiūnas. – Mes tiesiog dalijamės kamuoliu, rungtyniaujame išvien ir stengiamės rasti atsilaisvinusį žaidėją. Kamuolys šį vakarą keliavo į mano rankas.“

Per paskutiniąsias devynerias rungtynes Memfio ekipa laimėjo septynissyk. Vakarų konferencijos „Grizzlies“ žengia aštunta, viena pergale lenkdama laipteliu žemiau esančią San Antonijaus „Spurs“ (17-21).

Tiesa, Greggo Popovichiaus kariauna yra sužaidusi dvejomis rungtynėmis mažiau.

Po pirmosios susitikimo dalies „Grizzlies“ pirmavo vienu tašku – 60:59, tačiau tada trečiąjį ketvirtį laimėjo dvigubai (35:17) ir perėmė iniciatyvą į savo rankas (95:76).

Iki ilgosios pertraukos Valančiūnas surinko 14 taškų ir 11 atkovotų kamuolių, o vien per trečiąjį kėlinį įmetė net 15 taškų bei patraukus atsarginių suolo link sirgalių buvo apdovanotas stovimomis ovacijomis.

„Dalijamasis kamuoliu sukuria pranašumus prieš kitą komandą, – pažymėjo Valančiūnas. – Vienas malonumas rungtyniauti šitaip, ieškant atsilaisvinusio komandos draugo ir siekiant kurti progas kitiems.“

Paskutiniąsias šešerias rungtynes dėl peties sumušimo praleidusi „Warriors“ žvaigždė D'Angelo Russellas į rikiuotę grįžo galingu pasirodymu.

Jis per 35 minutes įmetė 34 taškus (7/15 dvitaškiai, 5/9 tritaškiai, 5/6 baudos), sugriebė 7 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Grizzlies“ naujokas Ja Morantas rungtyniavo trigubo dublio ritmu: pelnė 11 taškų (3/10 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 2/2 baudos), išdalijo 10 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 7 kamuolius.

Oklando komandai tai buvo aštuntasis pralaimėjimas iš eilės ir 32-as per 41 turą.

„Grizzlies“: Jonas Valančiūnas 31 (19 atk. kam.), Jarenas Jacksonas 21, Ja Morantas (3/10 dvit., 10 rez. perd., 7 atk. kam.), Graysonas Allenas (3/3 trit.) ir Tyusas Jonesas – po 11, De'Anthony Meltonas 10.

„Warriors“: D'Angelo Russellas 34 (5/9 trit.), Alecas Burksas (3/10 dvit.) ir Jordanas Poole'as (4/9 trit.) – po 13, Omari Spellmanas 12, Ericas Paschallis 10 (5 atk. kam., 5 rez. perd., 5 per. kam.).

Atrinkti (0) Visi (18)
krc
svarbeuse ira uz do mi no teee
2020-01-13
-3
Oho,čia jau rimtas Jono pasirodymas.Pastaruoju metu galingai mūsiškis žaidžia,bet šitos rungtynės buvo visiškas dominavimas.Parodė,kas būtų,jei dažniau per Joną žaistų.GSW priekio praktiškai neturi,bet tai nesumažina Jono pasirodymo.Puikiai savo progom pasinaudojo ir užfiksavo įspūdingus skaičius.