Nuotr.: AP-Scanpix

Įspūdingi Giannio Antetokounmpo ir Kawhi Leonardo pasirodymai, nustebinęs Devino Bookerio išvarymas ir „Grizzlies“ pergalių receptas – visa tai ir daugiau – sausio 15-osios NBA pulse.

Sausio 15-osios NBA pulsas

REZULTATYVUMAS. Jamesas Hardenas penktąjį kartą iš eilės prieš Memfio „Grizzlies“ įmetė bent 40 taškų. Hjustono „Rockets“ snaiperis tapo pirmuoju NBA žaidėju, kuriam pavyko prieš vieną komandą užfiksuoti tokią ilgą seriją. Prieš tai daugiausiai tokių rungtynių buvo sužaidęs Adrianas Dantley, kuris 1981-1982 m. ir 1982-1983 m. Denverio „Nuggets“ ekipai po keturis kartus iš eilės atseikėdavo bent po 40 taškų.

Hardenas praėjusią naktį per 39 minutes pelnė 41 tašką (8/18 dvit., 5/19 trit., 10/11 baudos), atkovojo 6 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus, bet „Rockets“ Memfyje suklupo 110:121.

PERGALIŲ RECEPTAS. Tuomet, kai Memfio „Grizzlies“ gynėjas Dillonas Brooksas pelno 20 taškų, komanda šį sezoną laimėjo visas 12 rungtynių. Mače su „Rockets“ Brooksas per 31 minutę surinko 24 taškus (2/7 dvit., 6/10 trit., 2/2 baudos). Šį sezoną krepšininkas įmeta po 15,1 taško.

PIRMASIS. Memfio „Grizzlies“ jaunoji žvaigždė Ja Morantas tapo pirmuoju naujoku NBA istorijoje, kuriam pavyko rungtynėse pelnyti 25 taškus, atlikti bent 8 rezultatyvius perdavimus ir iš žaidimo atakuoti bent 90 proc. taiklumu.

20-metis 190 cm ūgio įžaidėjas per 37 minutes surinko 26 taškus (10/11 metimai) ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

KETVIRTIS. Trae Youngas ketvirtajame kėlinyje pelnė 21 iš savo 36 taškų, Atlantos „Hawks“ ketvirtį laimėjo 39:27 ir susitikime su Finikso „Suns“ triumfavo 123:110.

Snaiperis pataikė 6 dvitaškius iš 13, 5 tritaškius iš 12 ir 9 baudas iš 11 bei pridėjo 10 rezultatyvių perdavimų.

„Kad ir kokį metimą jis pasirenka, jis atrodo geras. Trae pataikė du tritaškius iš 9 metrų. Kai pataiko taip, prieš jį apsiginti tampa itin sunku“, – apie Youngą kalbėjo komandos draugas Kevinas Huerteris.

Pats 21-erių 201 cm ūgio Huerteris žaidė puikiai – pelnė 23 taškus (4/9 dvit., 4/5 trit., 3/4 baudos), o su 15 atkovotų kamuolių ir 8 rezultatyviais perdavimais pasiekė asmeninius rekordus.

IŠVARYTAS. Devinas Bookeris iki mačo pabaigos likus pusantros minutės prasiveržė link krepšio ir į jį įkrovė, o nusileidęs ant parketo nužvelgė varžovą ir jam ištarė kelis žodžius. Už tai Bookeriui buvo skirta techninė pražanga, kuri jau buvo antroji, todėl krepšininkas turėjo palikti rungtynes. Tuomet „Suns“ atsiliko 108:117.

„Aš pasakiau, kad galiu taip sužaisti kiekvieną kartą, o teisėjas tai traktavo kaip varžovo įžeidimą, nors tai buvo paprasti žodžiai“, – sakė Bookeris. Jis per 34 minutes surinko 39 taškus (10/19 dvit., 2/4 trit., 13/13 baudos).

PERGALIŲ SERIJA. Jutos „Jazz“ laimėjo jau dešimtąjį kartą iš eilės, kai išvykoje 118:107 susitvarkė su Bruklino „Nets“. Jutos klubas pastarąjį kartą suklupo gruodžio 24-ąją. Šiuo metu tai yra ilgiausia laimėjimų serija NBA. Los Andželo „Lakers“ laimėjo devynis sykius iš eilės, o Memfio „Grizzlies“ nepralaimi šešeriose rungtynėse.

Joe Inglesas nugalėtojams pelnė 27 taškus (6/8 trit.) ir pakartojo savo asmeninį rekordą, o Rudy Gobertas pridėjo 22 taškus ir 18 atkovotų kamuolių. Tai buvo penkioliktoji „Jazz“ pergalė per 16 rungtynių.

Kitas rungtynes „Jazz“ žais su Naujojo Orleano „Pelicans“, o šiame mače yra numatytas Ziono Williamsono debiutas NBA.

NEIŠGELBĖJO. Kyrie Irvingas pasirodė puikiai, bet to „Nets“ komandai neužteko. Antrąjį mačą sugrįžus po traumos žaidęs gynėjas per 32 minutes įmetė 32 taškus (9/14 dvit., 3/5 trit., 5/6 baudos), atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius, o su 11 rezultatyvių perdavimų pasiekė savo geriausią sezono rezultatą.

IŠNAUDOJO LAIKĄ. Giannis Antetokounmpo pergale pasibaigusiame susitikime su Niujorko „Knicks“ per 21 minutę spėjo pelnyti 37 taškus (9/12 dvit., 3/5 trit., 10/12 baudos), atkovoti 9 kamuolius ir atlikti 4 rezultatyvius perdavimus. Per 21 minutę jo +/- rodiklis buvo +42.

Tai tik trečiasis kartas nuo 1985-1986 metų sezono, kai žaidėjas, aikštėje praleidęs mažiau nei 22 minutes, įmeta bent 37 taškus. Paulas George’as tai padarė šį sezoną, o prieš tai tuo pasižymėjo Quintinas Dailey 1986 metais.

TAŠKŲ LIETUS. Los Andželo „Clippers“ puolėjas Kawhi Leonardas vos per tris kėlinius sugebėjo į Klivlando „Cavaliers“ krepšį sumesti 43 taškus (8/12 dvit., 6/10 trit., 9/10 baudos) ir taip užfiksuoti savo sezono rekordą. Trečiajame kėlinyje Leonardas įmetė 4 tritaškius ir pasiekė asmeninį rekordą NBA.

Tai tik antrasis kartas nuo 1996 metų, kuomet „Clippers“ žaidėjas per tris kėlinius surinko 40 taškų. Lou Williamsas tai padarė 2018 metais mače su „Golden State Warriors“.

IDEALUS. Dalaso „Mavericks“ 28-erių 210 cm ūgio vidurio puolėjas Dwightas Powellas sužaidė išskirtines rungtynes nepramesdamas nė vieno metimo. „Mavericks“ 124:97 sutriuškino „Golden State Warriors“, o aukštaūgis per 24 minutes pataikė 8 dvitaškius iš 8, 1 tritaškį iš 1 bandymo ir abu baudų metimus bei surinko 21 tašką.

NETAIKLUS. Skirtingai nei komandas draugas Powellas, Luka Dončičius šįkart nebuvo itin taiklus. Jis solidžiu procentu pataikė dvitaškius (6/10), tačiau iš tritaškio zonos įmetė tik 2 metimus iš 9, o nuo baudų metimų linijos – 2 iš 8.