Nuotr.: ITAR-TASS – Scanpix
Nuotr. ITAR-TASS – Scanpix

Turėtą pranašumą lemiamo ketvirčio pradžioje iššvaisčiusi Valensijos „Valencia“ (10-10) iškovojo antrąją pergalę paeiliui stipriausioje Senojo žemyno lygoje.

11
23
2
5

Ispanijos klubas penktadienio vakarą išvykoje 86:81 (20:16, 26:26, 17:9, 23:30) nugalėjo Sankt Peterburgo „Zenit“ (6-14) krepšininkus ir pergalinga nata užbaigė maksimaliai išnaudotą dvigubą Eurolygos savaitę.

„Valencia“ klubas iškovojo jau ketvirtąją pergalę per pastaruosius penkis mačus. Tuo metu „Zenit“ šis pralaimėjimas nutraukė iki šiol turėtą dviejų laimėjimų seriją.

24-ąją rungtynių minutę „Valencia“ pirmavo 5 taškais (49:44), tačiau tuomet spurtavo 14:7 ir kėlinio pabaigoje turėjo jau 12 taškų persvarą – 63:51.

Visgi „Zenit“ greitai atrado jėgų atsakui – vos prasidėjus lemiamam ketvirčiui Sankt Peterburgo komanda spurtavo 23:11, o Jevgenijaus Voronovo tritaškis, likus kiek daugiau nei 4 minutėms, išlygino rezultatą (74:74).

„Valencia“ iškart atsakė atkarpa 5:0, o Andrew Albicy dvitaškis Ispanijos klubo pranašumą apkirpo iki 3 taškų (79:76). Per likusį laiką Valensijos ekipa surinko du taškus, „Zenit“ įmetė 5 ir to pakako, kad svečiai švęstų pergalę.

Itin naudingai laiką aikštelėje išnaudojo Brockas Motumas, kuris per 16 minučių pelnė 12 taškų (4/4 dvit., 1/2 trit., 1/1 baud. met.), atkovojo du kamuolius, atliko du rezultatyvius perdavimus ir surinko 14 naudingumo balų.

„Zenit“: Andrew Albicy 18 (4 rez. perd.), Andrejus Zubkovas 13, Jevgenijus Voronovas 10, Vladislavas Truškinas 9, Coltonas Iversonas 8 (7 atk. kam.).

„Valencia“: Vanja Marinkovičius 14, Brockas Motumas 12, Maurice'as Ndouras (5 atk. kam.) ir Aaronas Doornekampas po 11, Alberto Abalde, Jordanas Lloydas ir Samas Van Rossomas po 9.