Nuotr.: USA Today Sports – Scanpix
Nuotr. USA Today Sports – Scanpix

Įspūdingą pasirodymą surengęs Marcusas Smartas į Finikso „Suns“ (18-24) krepšį pataikė 11 tritaškių ir surinkęs 37 taškus fiksavo karjeros rekordus, tačiau varžovai šiam gynėjui turėjo savų atsakymų.

39
43
93%
14/15
69%
11/16

Per žingsnį nuo trigubo dublio buvęs Devinas Bookeris pelnė 39 taškus ir „Suns“ į pergalę „TD Garden“ arenoje 123:119 (26:20, 34:31, 27:25, 36:43) prieš be Kemba Walkerio besivertusią Bostono „Celtics“ (27-14).

Liepsnojęs Smartas savų žiūrovų akivaizdoje smaginosi iš toli realizuodamas 50 proc. metimų iš toli (11 iš 22). Jis taip pat per 33 minutes dar atliko 8 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 5 ir perėmė 4 kamuolius.

25-erių gynėjas tapo 11-u žaidėju NBA istorijoje, kuriam pavyko per vienerias rungtynes įmesti 11 tritaškių.

Bookeris pataikė 11 iš 16 dvitaškių, 1 iš 4 tritaškių, 14 iš 15 baudų, sugriebė 10 kamuolių ir išdalijo 9 rezultatyvius perdavimus.

Prieš trejus metus „Suns“ žvaigždė „TD Garden“ arenoje siautėjo surinkęs 70 taškų.

„Suns“ gretose 6 iš 8 tolimų šūvių realizavo Mikalas Bridgesas, surinkęs 26 taškus.

Rungtynių pabaigoje įsibėgėjus baudų metimų maratonui, keturias baudas iš eilės realizavęs Bookeris, likus žaisti 24,7 sekundės, padidino svečių persvarą iki 120:114.

Kitoje atakoje po Smarto netaiklaus tolimo metimo Jaysonas Tatumas pelnė du taškus, pražanga sustabdytas DeAndre Aytonas realizavo vieną baudą ir Tatumas iš karto atsakė tritaškiu, taip sumažindamas „Celtics“ atsilikimą iki minimalaus – 119:121.

Po minutės pertraukėlės pražangą išprovokavęs Bookeris neklydo prie baudų metimų linijos ir realizavo abu metimus (123:119), Smarto metimas iš toli tikslo nepasiekė ir „TD Garden“ arenoje šeimininkai krito prieš svečius iš Arizonos.

Daugiausia pataiko: Devin Booker

2018 metų pirmasis NBA šaukimas Aytonas per 36 minutes pelnė 26 taškus (8/22 dvitaškiai, 10/11 baudos) ir sugriebė 15 kamuolių.

Walkeris nepadėjo „Celtics“ dėl kelio skausmų.

„Celtics“: Marcusas Smartas 37 (11/22 trit.), Jaysonas Tatumas 26 (10 atk. kam.), Gordonas Haywardas 22 (8/20 metimai), Danielis Theisas 12.

„Suns“: Devinas Bookeris 39 (10 atk. kam., 9 rez. perd.), DeAndre Aytonas (8/22 dvit., 15 atk. kam.) ir Mikalas Bridgesas (6/8 trit.) – po 26, Dario Šaričius 13 (11 atk. kam., 5 rez. perd.).