Nuotr.: AP - Scanpix
Nuotr. AP - Scanpix

Indianos „Pacers“ (28-15) aukštaūgis Domantas Sabonis tapo pirmuoju Lietuvos krepšininku istorijoje, kuriam Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) pavyko užfiksuoti trigubą dublį.

22
30
15
10

Istorine naktimi 23-ejų aukštaūgiui tapo rungtynės Denveryje, kur lietuvio vedama „Pacers“ 115:107 (15:21, 29:29, 30:31, 41:26) palaužė vietos „Nuggets“ (29-13) ir iškovojo 5-ąją pergalę paeiliui.

211 cm ūgio Sabonis aikštėje praleido 41 minutę ir per ją pelnė 22 taškus (9/14 dvit., 1/2 trit., 1/3 baud.), atkovojo 15 kamuolių, atliko 10 rezultatyvių perdavimų, suklydo 5 kartus bei 4 sykius prasižengė.

„Pacers“ puolėjas rungtynėse Denveryje ne tik tapo pirmuoju krepšininku Lietuvos istorijoje, kuriam NBA pavyko surinkti trigubą dublį, bet ir pagerino asmeninį rezultatyvių perdavimų rekordą. Iki šio mačo geriausias Sabonio pasiekimas buvo 9 rezultatyvūs perdavimai, kuriuos aukštaūgis atliko taip pat mače prieš „Nuggets“ sausio 3-iąją.

Istorinį pasiekimą sukūręs lietuvis taip pat pasirūpino, jog šventės nesugadintų galutinis komandos rezultatas, nors prieš lemiamą ketvirtį „Pacers“ turėjo 7 taškų deficitą – 74:81.

Rezultatą svečiai išlygino likus 7 minutėms, kai Dougas McDermottas pelnė 5 taškus paeiliui (91:91) ir mačo likimas sprendėsi rungtynių pabaigoje.

Likus 5 minutėms iki susitikimo pabaigos, Sabonis išlygino rezultatą (95:95), o vėliau lietuvio dar trys pelnyti dvitaškiai bei McDermotto tritaškis suteikė svečiams 5 taškų pranašumą – 104:99.

Willui Bartonui dar prieš prasidedant paskutinei minutei buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki trijų taškų (104:107), tačiau Malcolmo Brogdono keturi taškai paeiliui galutinai išsprendė rungtynių likimą – 111:105.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavęs McDermottas pelnė 24 taškus (3/3 dvit., 6/7 trit.), iš kurių 18 buvo pelnyti lemiamame ketvirtyje, o be Sabonio po 22 taip pat pridėjo ir Malcolmas Brogdonas (6/13 dvit., 2/4 trit., 4/4 baud.) bei T.J. Warrenas (7/12 dvit., 0/1 trit., 8/8 baud.).

Šeimininkų gretose išsiskyrė Nikola Jokičius. Serbas per 32 minutes įmetė 30 taškų (8/12 dvit., 2/4 trit., 8/12 baud.), atkovojo 10 ir perėmė 3 kamuolius bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Nuggets“: Nikola Jokičius 30 (8/12 dvit., 8/12 baud., 10 atk. kam.), Willas Bartonas (7/13 dvit.) ir Jeraimi Grantas (6/8 dvit.) po 16, Masonas Plumlee 13, Michaelis Porteris 10 (8 atk. kam.).

„Pacers“: Dougas McDermottas 24 (6/7 trit.), Domantas Sabonis (9/14 dvit., 15 atk. kam., 10 rez. perd.), T.J. Warrenas (7/12 dvit., 8/8 baud.) ir Malcolmas Brogdonas (8 rez. perd.) po 22, Justinas Holiday 14.