Nuotr.: V. Kuralavičius
Nuotr. V. Kuralavičius

2011 metai. 16-metis Erikas Kubilius debiutuoja LKL komandoje „Palangoje“, o varžovų aikštės pusėje žaidžia Sonny Weemsas ir Ty Lawsonas.

Šį sezoną pelnomi taškai

43%
82,8
Pelno taškų: 82,8
Taiklumas: 43,2%
Vieta lygoje: 7
Geriausias pasiekimas: 107
Blogiausias pasiekimas: 56
Daugiausia pelno: Mantas Ruikis

2015 metų pavasaris. NKL komandų treneriai geriausiu jaunuoju krepšininku išrenka 20-metį Eriką Kubilių. Rinkimuose jis aplenkia Paulių Valinską ir Martyną Varną.

2015 metų ruduo. Klaipėdos „Neptūnas“ Erikui Kubiliui pasiūlo dvejų metų kontraktą, tačiau jis pasirašyti sutarties neskuba. Vėliau patiria traumą.

2018 metų spalis. Erikas Kubilius KMT turnyre į Utenos „Juventus“ krepšį įmeta 27 taškus, surenka 35 naudingumo balus ir pasvajoja apie žingsnį į LKL.

2019 metų pradžia. Po vienų NKL rungtynių 23-ejų Erikas Kubilius grįžta į namus ir netrukus apsisprendžia – jam krepšinio gana.

2020 metų sausio 16-oji. 24-erių Erikas Kubilius debiutuoja NKL rungtynėse kaip vyriausiasis treneris.

Traumos, privedusios link karjeros pabaigos

Kubilius yra vienas jauniausių LKL debiutantų. Nors nepateko į šalies šešiolikmečių rinktinę, jis stipriausios šalies lygos duris pravėrė dar būdamas 16 metų. Tuomet dvejus metus „Palangoje“ jaunasis krepšininkas žaidė tik epizodiškai.

2012-2013 metų sezone tuomet septyniolikos metų Kubilius LKL pelnydavo po 1,8 taško. Pavasarį jam sukako 18 metų ir vasarą jis buvo pakviestas į savo kartos rinktinę, kurioje žaidė ir Domantas Sabonis

Tą vasarą krepšininkas patyrė rimtą traumą – jam lūžo čiurna. „Nuo tada man viskas ir prasidėjo“, – sakė puolėjas.

2014-2015 metais su „Palanga“ dvidešimtmetis puolėjas NKL vidutiniškai pelnė po 12 taškų, atkovojo po 5,2 ir perėmė po 1,5 kamuolio, atliko po 2,8 rezultatyvaus perdavimo ir aikštę palikdavo su 12,8 naudingumo balo. Tai jam leido laimėti geriausio jaunojo žaidėjo apdovanojimą.

Erikas Kubilius

Erikas  Kubilius
Komanda:
Pozicija: SG, SF
Amžius: 24
Ūgis: 193 cm
Svoris: 94 kg
Gimimo vieta: Palanga, Lietuva

Vasarą atletas žaidė 20-mečių rinktinėje ir per 16 minučių pelnydavo po 4 taškus ir sugriebdavo po 2,2 kamuolio.

Po to 20-metis Kubilius sulaukė kvietimo iš gimtosios Palangos persikelti į vos už 30 km esančios Klaipėdos ekipą „Nafta-Uni-Akvaservis“.

„Netrukus, galbūt po mėnesio, mane paėmė į „Neptūno“ pagrindinę komandą. Buvau su jais pradėjęs sportuoti, man siūlė dvejų metų kontraktą, bet jo taip ir nepasirašiau – nusprendžiau sulaukti sezono pabaigos. Ir tuomet patyriau kelio traumą – stresinį lūžį, buvo įplyšę kryžminiai kelio raiščiai, taip pat ir meniskas. Praleidau laiko be krepšinio ir po tos traumos buvo labai sunku psichologiškai sugrįžti į aikštę“, – pasakojo krepšininkas.

Pasilikęs „Naftos-Uni-Akvaservis“ ekipoje, Kubilius kitais metais sužaidė sezoną NKL, kuriame rinko po 10 naudingumo balų. Ekipa turnyre užėmė antrąją vietą, kai po įspūdingos finalo serijos nusileido Marijampolės „Sūduvai-Mantingai“.

Nuotr. K.Bakūnas

Tai buvo sezonas, kai Kubilius pirmą kartą pradėjo justi klubo skausmus, taip pat kankinosi ir su keliu. Jis praleido rungtynes tik finalo serijoje, o to priežastis buvo užpuolusi angina, tačiau visą sezoną žaidė kęsdamas skausmus.

Net ir skausmai nestabdė šio aukštai kylančio krepšininko. Tuomet jis buvo pripažintas efektingiausiu lygos žaidėju. Niekas nežinojo, kad 22-ejų Kubiliaus galvoje jau atsirasdavo pirmosios mintys apie karjeros pabaigą. Bet netrukus buvo priimtas kitoks sprendimas.

2017 metų vasarą atletiško sudėjimo krepšininkas išvyko sportuoti į JAV, kur buvo susitaręs su vietos treneriais.

„Nuvykęs į JAV vėl pradėjau justi kelio skausmus. Pagalvojau, kad aš čia atvažiavau dėl sporto, tai turiu atkentėti. Su treneriais jau buvau susitaręs. Dėl to ėmiau gerti tabletes nuo skausmo. Treniruotės prasidėdavo 7 val. ryte, tai aš atsikeliu, dieną pradedu su tablete, sportuoju, grįžtu, o tuomet – vėl tabletė.

Taip kelis metus ir gyvenau ant tablečių, kaip koks narkomanas. Net mašinoje visada turėdavau tablečių. Anksčiau būdavo net taip, kad ilgiau pasėdėjus mašinoje turėdavau išlipti ir pajudėti, arba važiuojant autobusu atsistoti. Klubas taip užsispausdavo, kad į kelį eidavo skausmas“, – pasakojo 193 cm ūgio Kubilius.

2017-2018 metams jis pasirašė sutartį su „Telšiais“, bet jau trečiose rungtynėse grįžo kelio ir klubo problemos. Dvikovoje su Molėtų „Ežerūnu“ jis vienu metu kiek stipriau atsispyrė, bet kelyje pajuto dūrį, suklupo ant parketo ir jau netrukus paliko aikštę. Į Telšių klubo rikiuotę jis grįžo beveik po trijų mėnesių.

2018-2019 metų sezonas, kurį Kubilius praleido Klaipėdos „Neptūno“ dublerių komandoje „Neptūne-Akvaservis“, krepšininkui buvo lemtingas.

Su fizinio rengimo treneriu Laurynu Gendvilu Kubilius savo kojas bandė kuo geriau paruošti sezonui. Jis tokį ir išsikėlė asmeninį tikslą – sezoną baigti be traumų.

Sezono pradžioje įvykusi dvikova su Utenos „Juventus“, kai jis pelnė 27 taškus ir surinko 35 naudingumo balus, suteikė daug optimizmo.

Nuotr. bcklaipeda.lt

Bet atėjo gruodžio vidurys ir pažįstamos problemos sugrįžo. Du mėnesius krepšininkas žaidė kęsdamas skausmus.

„Ateinu į treniruotę ir kaip koks senukas turėdavau labai ilgai apšilti, kol galėdavau bėgioti ir šokti nejusdamas skausmo. Be apšilimo negalėjau nė pritūpti – durdavo kelį, klubą. Buvo labai sudėtinga“, – pasisakė Kubilius.

2019 metų vasario 1-osios vakaras jį privertė apsigalvoti.

Apsisprendimas

„Dešinio klubo skausmus jaučiau 3-4 metus. Vasario 1-ąją sužaidėme rungtynes su „Sūduva-Mantinga“, grįžau namo ir priguliau. Po 15 minučių užsimaniau į tualetą ir atsistojęs supratau, kad vos paeinu, – pasakojo Kubilius. – Iškart susirašiau su fizinio rengimo treneriu, kuris su mano problema buvo gerai susipažinęs. Pasakiau, kad jaučiu didžiulį skausmą, vos pavaikštau. 

Kitą dieną nusprendėme, kad reikia važiuoti tirtis į Kauną, apsilankyti pas mediką, kuris daro operacijas. Jis nustatė, kad man yra plyšusi klubo sąnarinė lūpa ir reikės operacijos. Atlikus magnetinį tyrimą paaiškėjo, kad mano abu klubai yra taip pat pažeisti.

Reikėjo šlifuoti kaulą, taip pat buvo nutrūkusi kremzlė. Paties sąnario keisti nereikėjo, bet dėl sužeidimų ir atsirasdavo skausmas.

Iki paskutinių rungtynių du mėnesius viską darėme, stengėmės, prisižiūrėjome klubą, bet nepavyko taip, kaip norėjau. Kai man padarė operaciją, chirurgas sakė, kad viskas buvo taip įsitempę, jog kol priėjo iki pat kaulo, sulaužė net tris įrankius. Visas raumenynas buvo taip užspaustas, taip uždarytas, kad iki kaulo buvo sunku prieiti.

Išoperavo vieną klubą, o jeigu norėčiau žaisti, tai reikėtų ir kitą operuoti. Vieno klubo reabilitacija užtrunka pusmetį. Iškart abiem klubams operacijos negalima daryti, todėl bent metus būčiau išbraukęs iš karjeros.

Nusprendžiau visai nebežaisti. Jeigu būčiau pasiekęs aukštesnį lygį, tuomet būčiau operavęs ir antrą bei žaidęs toliau. Kadangi rungtyniavau tik NKL, nusprendžiau, kad neverta daugiau draskytis. Nebenoriu dar vienos operacijos.

Jeigu nesužaidžiu nė vieno pilno sezono, tai kas būtų toliau, jeigu būčiau patekęs į aukštesnį lygį? Būtų dar didesni krūviai. Nusprendžiau ir viskas. Nebesiruošiau sezonui, tik atlikau reabilitaciją ir visą vasarą net neliečiau kamuolio. Buvau apsisprendęs.

Keista buvo, labai. Tiek laiko praleista krepšinio aikštelėje. Viskas sukdavosi aplink krepšinį, tad buvo sudėtinga. Ką darysi, gyvenimas juda į priekį. Nenorėčiau dėl to dabar labai liūdėti. Aplinkiniai buvo nustebę, bet tėvai labai palaikė. Sakė, kad jeigu nebegali, jeigu kūnas nebeleidžia, tai sveikata yra pirmoje vietoje. 

Taip ir apsisprendžiau. Nenorėjau situacijos, kad sukakus 40 metų negalėčiau normaliai vaikščioti.“

Naujas etapas

Pradėjęs naują etapą, Kubilius nusprendė baigti mokslus. Jis po mokyklos buvo įstojęs į universitetą, tačiau mokslų taip ir nepradėjo. Rudenį jis ėmė mokytis Klaipėdos universiteto vadybos studijų.

Palangiškis įsivaizdavo, kaip dabar mokysis, o po studijų dirbs tradicinį darbą nuo 8 iki 17 valandos, tačiau tuomet sulaukė netikėto skambučio, dėl kurio jo planai gali ir pasikeisti.

Kol dar žaidė, jis neabejojo, kad po karjeros pabaigos treneriu nebus, tačiau gavęs buvusio savo trenerio Alberto Vilimo skambutį, apsisprendė per kelias dienas.

NKL žaidžiančios „Gargždų“ ekipos trenerio asistentas. Tokiomis pareigomis Kubilius pratęsė savo septintąjį sezoną lygoje iš eilės.

Jis buvo atsakingas už krepšininkų apšilimą, tačiau svarbiausiomis jo funkcijomis tapo skautingas. Buvęs krepšininkas karpė varžovų komandų rungtynių epizodus, rodė derinius, taip pat pristatydavo ir „Gargždų“ komandos klaidas.

Darbas jam patiko ir nebuvo itin sunkus, kadangi daug metų NKL žaidęs Kubilius gerai žinojo lygos trenerius ir komandų krepšininkus.

Visgi kasdien dalyvaujant komandos treniruotėse, Kubilius neatsispyrė pagundai dar sykį pabandyti išbėgti į aikštę. „Gargždai“ jį matė ketvirtoje pozicijoje, o pats vėl krepšininku tapęs atletas nenorėjo skubėti pasirašyti sutarties.

Kurį laiką paskyręs pasiruošimui, jis lapkričio 7-ąją grįžo į krepšinį, o per savaitę sužaidė trejas rungtynes ir pelnė po 8,3 taško. Pergalingoje dvikovoje su „Jonava“ jis atliko tris dėjimus:

Visgi nuo sugrįžimo praėjo savaitė ir žaidėjas grįžo prie anksčiau priimto sprendimo.

„Iš meilės krepšiniui grįžau žaisti, nors buvau apsisprendęs ir puikiai žinojau savo kūną. Žinojau, kad nebegaliu, bet vis tiek grįžau tam, kad įsitikinčiau, ar tikrai nebegaliu. Be to, kasdien matydavau, kaip dirba komanda. Nebuvau net pasiruošęs, savaitę rimčiau pasportavau ir žaidžiau. Neoperuotas klubas pradėjo skaudėti. Atvažiavau į trečiąsias rungtynes Molėtuose ir iškart pajutau, kad koja kitaip jaučiasi. Bėgiojau, vis kliuvinėjau. Tragedija buvo. Nekilo ta koja, buvo silpnumas.

Po to iškart pasakiau, kad dabar viskas, tikrai nebereikia.

Aišku, būna, kad dar užeina nostalgija. Pamatau kokį savo senesnį vaizdo įrašą su epizodais, tai įsijungiu ir net gaila pasidaro. Pažiūriu minutę ir išjungiu lauk, nes tik nervai paima. Stengiuosi net nežiūrėti tų vaizdo įrašų“, – kalbėjo Kubilius.

Vyriausiasis treneris

„Gargždai“ prieš sezoną išsikėlė tikslą patekti tarp aštuonių stipriausių komandų, tačiau to nepasiekė, todėl komanda nusprendė išsiskirti su vyriausiuoju treneriu Albertu Vilimu.

Tada Kubilius sulaukė dar vieno skambučio dėl darbo pasiūlymo.

„Paskambino ir paklausė, ar pasiruošęs. Sakau, kad pasiruošęs, – akimirksniu dėl vyriausiojo trenerio pareigų apsisprendė 24-erių Kubilius. – Likus dienai iki rungtynių, nuvažiavau nusipirkti krepšinio braižymo lentos. Net susimąsčiau, iš kur reikėtų pirkti lentą, pradėjau ieškoti internete, bet komandos draugai patarė, kurioje parduotuvėje rasti.“

Kubiliaus debiutas vyriausiojo trenerio poste laukė rungtynėse su Molėtų „Ežerūnu“. Prieš mačą dabar jau treneris turėjo nemažai galvos skausmų ne tik dėl žaidimo, bet ir dėl to, kad ekipai negalėjo padėti pagrindinis įžaidėjas Deividas Anužis bei pagrindinis vidurio puolėjas Laurynas Mikalauskas.

„Visą naktį nemiegojau, atrodo, viską turėjau apgalvoti. Turėjome vieną treniruotę, kuomet jau buvau pagrindinis treneris. Iškart pradėjau žiūrėti, kaip viską daryti. Visą naktį galvojau, kad reikia kažkaip laimėti šias rungtynes, nors ir žaisime be dviejų svarbių krepšininkų. Jaudulio daug, nes atsakomybė didžiulė. Dabar suprantu, kodėl treneris sakydavo, kad naktį neužmiega“, – teigė Kubilius.

„Gargždai“ jau po dviejų kėlinių pirmavo 18 taškų persvara, o rungtynes laimėjo 22 taškais. Rungtynės tokios, kad vyriausiajam „Gargždų“ treneriui prireikė tik vienos pertraukėlės.

Po mačo pirmasis trenerį pasveikino vienas labiausiai patyrusių „Gargždų“ krepšininkų Mantas Ruikis. Jis ir prieš rungtynes vis padrąsindavo Kubilių bei neleisdavo jam ant suolo paskęsti savo mintyse.

Nuotr. R.Butkevičius

„Gargždai“, skelbdami apie permainas, pažymėjo, kad Kubilių vyriausiuoju treneriu paskiria laikinai. Visgi jis pats tikisi sezoną baigti su šia komanda, net jeigu reikėtų grįžti prie asistento pareigų.

„Aš gana gerai suprantu krepšinį. Aišku, esu jaunas, neturiu jokios patirties, bet esu matęs gerų trenerių. Dirbau ir su Dainiumi Adomaičiu, ir Kaziu Maksvyčiu, ir Ryčiu Vaišvila. Tikrai su gerais treneriais. Kažką esu iš jų pasiėmęs. Aišku, aš nebuvau viduje, nemačiau, kaip jie bendravo tarpusavyje, kaip ruošdavosi rungtynėms, bet matydavau, kaip mus paruošia. Manau, kad įsisavinau tą informaciją ir stengsiuosi tai perduoti žaidėjams. Bandysiu kažką panašaus pritaikyti „Gargžduose“, – numatė Kubilius.

Prieš pusmetį jis sulaukė labai netikėto skambučio dėl trenerio asistento darbo, tačiau įsibėgėjus sezonui norėtų tuo vienu sezonu neapsiriboti. Bent tol, kol baigs mokslus.

„Gyvenimas parodys. Prieš sezoną nė negalvojau, kad būsiu asistentas, o dabar jau paskyrė ir vyriausiuoju treneriu. Ir kitais metais norėčiau kažkur padirbėti asistentu. Nemanau, kad kažkur dirbsiu jau pagrindiniu. 

Norėčiau patobulėti, viską sužinoti. Tuos trejus metus, kuomet studijuosiu, noriu treniruoti. Reikės pažiūrėti ir į tai, kaip seksis su įgytu diplomu. Po studijų gal būsiu kitokios nuomonės ir norėsiu ne dirbti darbą nuo 8 iki 17 val., bet tęsti trenerio darbą“, – į ateitį žvelgė Kubilius.


Rodyti komentarus
Atrinkti (0) Visi (9)
cepocap
https://badoo.red - nuostabi pažinčių svetainė skirta tik suaugusiems, norintiems susirasti partnerį, norintiems pasimylėti
2020-01-25
+5
Atsakyti
djgaffer
Istorija,verta dėmesio.Parodo,kad po tokių traumų gali net sunkiai vaikščiot baigus karjerą.Dažnai skundžiamasi,jog žvaigždės gauna milžiniškus pinigus,bet kaip jie savo kūną aukoja,dažnai nutylima.Kubiliui linkiu eiti link savo tikslo,jaunas dar,imlus naujovėms,tai gal ir treneriu taps neblogu.Arba kitoje srityje save realizuos.
2020-01-24
+29
Atsakyti
wtf?
NKL treneriais jau belekas gali dirbti, kai zaidzia veteranai ir patys vadovauja paradui... Kur kokios taisykles del treneriu? Paskui suluosina jaunima jei toki ugdo ir smugdo Lietuvos krepsinio lyga. Buvo geras talentas, bet gal pirma baik mokslus ir ismok kazka ;)
2020-01-24
+1
Atsakyti
Blagadariniskas
fizrukuj mokslu nereikia
2020-01-24
-1
Atsakyti
Kritikas
gerai kildavo
2020-01-24
+23
Atsakyti
Evikas
gaila,kad nepaejo kaip krepsininkui karjera. LKL prie geresniu galejo buti
2020-01-24
+16
Atsakyti
Ceska
nu nezinau galetu Zalgiris paiimt dar, vis gal kokio nematomo darbo padarytu
2020-01-24
+7
Atsakyti
Qrwa
minusas tas kad jis yra is isvaizdos labai panasus i ta netikeli kulę ar ulę. Kazkaip panasiai vadina ji ten eurolygos koju skuduro sistemines komandeles patrijotai.
2020-01-24
-7
Atsakyti
Ačiū, kad prenešėte apie nekultūringą, pažeidžiantį įstatymus, reklamuojantį ar kurstantį nelegaliems veiksmams komentarą.

Komentuoti
Vardas:      
  Liko simbolių:     Iš viso komentarų: 9

„BasketNews.lt“ pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.

Erikas Kubilius

Erikas  Kubilius
Erikas  Kubilius
MIN: 15.18
PTS: 8.33 (62.5%)
REB: 1.67
AS: 0.67
ST: 0.67
BS: 0
TO: 0.33
GM: 3