Ispanijos pirmenybių finalo serijoje triumfavo Madrido „Real“ krepšininkai. Sekmadienį (06.26) lemiamajame susitikime Vitorijoje „Real“ palaužė „Tau Ceramica“ krepšininkus 70:69 (23:15, 18:24, 15:12, 14:18) ir laimėjo seriją iki trijų pergalių 3-2.

„Tai skaudžiausia nesėkmė per mano karjerą“, – po rungtynių pareiškė „Tau Ceramica“ strategas Duško Ivanovičius.

Prasidėjus paskutinei minutei Vitorijos klubas pirmavo 69:61. Tačiau „Tau Ceramica“ prarado kelis kamuolius, o tokių klaidų patyrę „Real“ žaidėjai neatleido.

Likus žaisti 13 sekundžių dar dviejų taškų pranašumą turėjo „Tau Ceramica“ (69:67), likus 6 sekundėms tritaškį pataikė 36 metų krepšinio veteranas Alberto Herrerosas. Tolimas metimas sugrąžino „Real“ į Ispanijos pirmenybių sostą po penkerių metų pertraukos.

Nors Juanas Manuelis Calderonas dvitaškiu dar bandė išplėšti pergalę Vitorijos ekipai, „Tau Ceramica“ gynėjo metimą blokavo Antonis Fotsis.

„Tikiu, kad nusipelnėme pergalės. Tiesiog mums reikėjo eikvoti laiką ir varžovams jo nebūtų užtekę. Baigėsi sezonas, per kurį buvome verti iškovoti titulą“, – sakė  D.Ivanovičius.

Naudingiausiu finalo serijos žaidėju pripažintas „Real“ lyderis Louisas Bullockas.  Jis finaliniame mače pelnė 11 taškų.

„Sveikinu abi komandas, kadangi serijos pabaiga yra geriausia, kokios tik galėjome tikėtis, – teigė L.Bullockas. – Mums šiek tiek pasisekė, tačiau žaisdami tikėjome, jog galime iškovoti trofėjų“.

Arvydas Macijauskas baskams per 28 minutes pelnė 24 taškus (4/5 dvitaškių, 3/6 tritaškių, 7/8 baudų), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė vieną kamuolį, tačiau suklydo 3 kartus ir 4 sykius pažeidė taisykles.

„Tau Ceramica“: Arvydas Macijauskas 24 taškai, Luisas Scola 15 (6 atkovoti kamuoliai), Travisas Hansenas 11, Kornelis Davidas 8, Sergi Vidalis 5.

„Real“: Justinas Hamiltonas 20, Axelas Hervelle 12 (6 atk. kam.), Louisas Bullockas 11, Mickaelis Gelabale 9.

Madrido „Real“ komanda yra daugkartinė Ispanijos pirmenybių čempionė. Tai jau yra 29-as Ispanijos lygos aukso apdovanojimas.

2005-06-27 17:10
tau tampa sidabrine komanda ;] du sidabros medelai per metus.:)
2005-06-27 16:41
bet hererosas :D parode kad dar senukas palost gali :D ir nuzude savo trajaku
2005-06-27 16:29
Nu aisq po tokio pralaimejimo tik prisigert iki graibymo :D Ne aisq chia bajeris, bet jau pralaimeti tokioj situacijoj tai sugebeti reikia. Paprascewsiai kamuoli reikia laikyti nes per minute 3 nepilnos atakos gaunasi, o chia Realas vienas 4 atakas padare :). Nors kaip pralaimeti laimetas varzybas puikiai gali parodyti Zalgiris...
2005-06-27 09:52
8 tasku skirtumas likus minutei, 2 taskai likus 13 sek., ir dar sugebeti pralaimeti 1 tsk...