Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: BasketNews.lt/D. Lukšta

Kauno „Žalgiris“ sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes bei savo aikštėje 104:80 nepasigailėjo Berlyno ALBA krepšininkų.

Fotogalerija

Šarūno Jasikevičiaus kariauna fantastiškai pataikė tolimus metimus – 14 iš 27 bandymų (51,9 proc.).

Rezultatyviausiai šeimininkų gretose žaidęs K.C. Riversas per 18 minučių pelnė 17 taškų, pataikęs 5 tritaškius iš 7 bandymų ir surinkęs 17 naudingumo balų.

Karjeros rungtynes Eurolygoje sužaidęs Rokas Jokubaitis per 22 minutes įmetė 11 taškų, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, tiek pat sykių suklydo ir surinko 12 naudingumo balų.

BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino žalgiriečių pasirodymą rezultatyviausiose sezono rungtynėse.

K.C. Riversas – 10 balų
18 min., 17 tšk. (1/1 dvit., 5/7 trit.), 1 rez. perd., 17 naud. balų.

Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta

Amerikietis pasirodė pirmojo kėlinio pabaigoje, tačiau būtent jo solo pasirodymas uždarė rungtynes dar antrajame kėlinyje. Riversas tik pasirodęs aikštėje smeigė tritaškį, tuomet pataikė sudėtingą dvitaškį paskutinę atakos sekundę, o vėliau pridėjo dar du tolimus metimus ir komandas po jų jau skyrė 22 taškai. Pastaruosius tris mačus Eurolygoje K.C. demonstruoja įspūdingą pataikymą - 10 tritaškių iš 17 bandymų (58,8 proc.).

Nigelas Hayesas – 10 balų
16 min., 12 tšk. (3/4 dvit., 1/1 trit., 3/3 baud.), 7 atk. kam., 19 naud. balų.

Nigelas gynyboje buvo solidus visą sezoną, tačiau pastaruoju metu amerikietis žaidžia puikią atkarpą ir puolime. Mačą su ALBA puolėjas pradėjo starto penkete ir su savo žaidimo skaitymu abejose aikštės pusėse itin prisidėjo prie to, jog „Žalgiris“ jau pirmomis minutėmis atitrūktų į priekį. Reikia tikėtis, jog Hayesas išlaikys tokį stabilumą puolime, nes tai yra dar vienas, taip reikiamas, kauniečių ginklas prie varžovų krepšio.

Edgaras Ulanovas – 9,5 balo
18 min., 14 tšk. (1/3 dvit., 3/4 trit., 3/3 baud.), 4 atk. kam., 4 rez. perd., 3 išpr. praž., 18 naud. balų.

Dar vienas krepšininkas „Žalgiryje“, puolime žaidžiantis solidžią atkarpą. Rungtynėse Atėnuose, abiejuose mačuose su „Šiauliais“ ir triuškinamoje pergalėje prieš ALBA Ulanovas buvo tarp rezultatyviausių žalgiriečių. Šioje dvikovoje puolėjas buvo pakeistas po dviejų minučių, tačiau, išklausęs Jasikevičiaus pastabų, greitai grįžo ant parketo. Kaip ir mače Šiauliuose, Ulanovas buvo pavojingas ant perimetro, o tai ypač palengvino krepšininko žaidimą, kurį sykį varžovai net ir neleistinai sustabdė, metant tritaškį.

Paulius Jankūnas – 9 balai
17 min., 10 tšk. (2/3 dvit., 1/2 trit., 3/4 baud.), 5 atk. kam., 3 išpr. praž., 14 naud. balų.

Kapitonas sužaidė rezultatyviausias bei naudingiausias rungtynes šį sezoną, o ketvirtajame kėlinyje pataikė ir antrąjį savo tritaškį Eurolygoje 2019-2020 m. sezone. Kapitonas gudriai provokavo varžovų pražangas bei ne sykį vertė piktintis Sikmą, kurį Jankūnas tiesioginėje dvikovoje pranoko.

Rokas Jokubaitis – 8 balai
22 min., 11 tšk. (1/4 dvit., 3/4 trit.), 2 atk. kam., 4 rez. perd., 4 kld., 4 išpr. praž., 12 naud. balų.

Tai, kaip Rokas žaidė pirmoje mačo dalyje, būtų verta aukščiausio įvertinimo – nesutrikimas prieš iškart kibesnę varžovų gynybą, išėjus jaunam krepšininkui, situacijų skaitymas, trys tolimi metimai ir iškelta ranka į viršų po vieno iš jų, absoliučiai susprogdinusi „Žalgirio“ areną. Dvikovoje su ALBA Jokubaitis pelnė pirmuosius taškus šio sezono Eurolygoje, tačiau, žiūrint į krepšininko užtikrintumą aikštėje, buvo galima galvoti, jog jis – stabilus rotacijos žaidėjas. Po pertraukos įžaidėjas turėjo klaidelių, tačiau tai yra sunkiai išvengiama, būnant tokio amžiaus bei taip triuškinant oponentus. Toks mačas ne tik jaunajam krepšininkui, bet ir treneriui turėtų suteikti pasitikėjimo ateityje, duodant auklėtiniui daugiau žaidimo laiko Eurolygoje.

Zachas LeDay – 8 balai
20 min., 8 tšk. (4/7 dvit., 0/1 baud.), 5 atk. kam., 2 rez. perd., 12 naud. balų.

Pirmoje mačo dalyje amerikietis po savuoju krepšiu porą sykių neatsitvėrė savo tiesioginių oponentų, tačiau puolime rinkosi gerus sprendimus bei laiku nusimesdavo kamuolį. Krepšininkas dvikovą pradėjo savo firminiu puskabliu, kuris neatrodo pats patogiausias metimas, tačiau, kai jį meta LeDay, „Žalgirio“ sirgaliai gali būti beveik užtikrinti, jog šis metimas įkris.

Jockas Landale'as – 6,5 balo
20 min., 12 tšk. (5/10 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud.), 7 atk. kam., 9 naud. balai.

Nuotr. BasketNews.lt/D. Lukšta

12
19
7
100%
3/3

Prakeiksmas – nutrauktas. Jockas surinko dviženklį taškų skaičių ir „Žalgiris“ laimėjo, o tai padaryti prireikė net 12 rungtynių Eurolygoje. Australas mačo pradžioje iškrito iš dominuojančių šeimininkų ekipos konteksto, kuriam sunkiai sekėsi užbaigti atakas ir atsakyti fiziškumu, tačiau po pertraukos krepšininkas reabilitavosi bei užtikrintai užbaigdavo atakas.

Thomasas Walkupas – 6 balai
16 min., 4 tšk. (2/3 dvit., 0/2 trit.), 6 atk. kam., 7 rez. perd., 1 kld., 10 naud. balų.

Gynyboje krepšininkas patikimai stabdė varžovų perimetro krepšininkus, tačiau rungtynių pradžioje turėjo problemų organizuojant puolimą, kai ne kartą buvo perlaikytas kamuolys. Amerikietis rungtynėse pasižymėjo ir įspūdingu metimu paskutinę atakos sekundę, kai įsibegėjęs pataikė super sudėtingą metimą.

Lukas Lekavičius – 5 balai
16 min., 4 tšk. (2/6 dvit.), 4 rez. perd., 1 naud. balas.

Tai buvo tokios rungtynės, kur „Žalgiriui“ neprireikė solidesnio Lekavičiaus pasirodymo. Pastaruoju metu įspūdingą sportinę formą demonstravęs įžaidėjas dvikovoje nepataikė sau įprastų metimų, bet, kai taip pataiko komandos draugai, Lukui beliko pasislinkti į pagalbininko vaidmenį.

Artūras Milaknis – 4 balai
23 min., 4 tšk. (2/2 dvit., 0/3 trit.), 2 per. kam., 3 naud. balai.

Milakniui kaip ir Lekavičiui nepavyko įmesti metimų, kuriuos dažniausiai jis realizuoja. Gynyboje porą kartų krepšininkas nesustabdė Giedraičio, tačiau puolime jau ne pirmą kartą pademonstravo gudrumą, kai „Žalgiriui“ išsimetinėjant iš už galinės linijos, įkirto į baudos aikštelę ir pelnė lengvus taškus iš po krepšio. Taip pat veteranas solidžiai užbaigė ataką metimu iš vidutinio nuotolio, kai, iš pradžių, pagąsdino varžovą, esą, atakuos iš toli.

Karolis Lukošiūnas ir Martinas Gebenas pasirodė aikštėje, kai rungtynių likimas buvo aiškus, tačiau abu savo pavardes rungtynių protokole įrašė. Lukošiūnas šias rungtynės turėtų prisiminti ilgai – snaiperis tritaškiu pelnė savo pirmuosius taškus Eurolygoje.