Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: BasketNews.lt/D. Lukšta

Įprastai situacija yra priešinga. Kauno „Žalgiris“ dominuoja LKL pirmenybėse, kur renka triženklius taškų skaičius, užtikrintai pataiko iš toli ir dar riboja žaidėjų minutes aikštelėje. Dažniausiai tai būna rungtynės, kuriose viskas tampa aišku dar iki ilgosios pertraukos, jeigu ne prieš išmetant ginčo kamuolį.

Fotogalerija

Kai ateidavo Eurolyga, „Žalgiris“ virsdavo kita komanda – sunkiai pataikančia, renkančia vieną pralaimėjimą po kito, mažai besišypsančia ir retai besimėgaujančia tuo, kas dedasi ant parketo.

Nežinia, kas nutiko per paskutines 6 dienas, bet scenarijus per šį laikotarpį buvo visiškai kitoks. Sekmadienį ir antradienį „Žalgiris“ strigo žaisdamas su „Šiaulių“ komanda, kartą jai pralaimėdamas. Tai buvo pirmasis pralaimėjimas nacionalinėse pirmenybėse namie šį sezoną.

„Žalgiris“ buvo apstumdomas po krepšiu ir nusileido varžovams, kurie staiga atrodė ne kaip LKL, o Eurolygos lygio komanda.

O kai atėjo penktadienis, Euolygos rungtynių metas, „Žalgiris“ atrodė taip, tarsi čia būtų LKL rungtynės. Nuo pirmosios minutės dominavę aikštėje, kauniečiai dar iki ilgosios pertraukos turėjo 29 taškų persvarą, tritaškius bėrė kaip žirnius į sieną, jaunasis Rokas Jokubaitis gavo daugiau žaidimo laiko nei per visą sezoną iki tol kartu sudėjus, o treneris Šarūnas Jasikevičius palei aikštelę kaifavo taip, tarsi būtų mėgstamos grupės koncerte.

Užsikūręs „Žalgiris“ pirmoje mačo pusėje pataikė 6 tritaškius iš eilės, o iki ilgosios pertraukos jų realizavo septynis – tai daugiau, nei per trečdalį šio sezono Eurolygos rungtynių.

Toną tokiam pataikymui uždavė K.C. Riversas, pakilęs nuo suolo pirmojo kėlinio pabaigoje ir sumetęs tris tolimus metimus iš eilės.

12
19
7
75%
3/4

„Pasitikėjimas, pasitikėjimas, pasitikėjimas, – tris esminius dalykus, kurie lemia pataikymą, po dvikovos vardijo Riversas. – Krepšinio pagrindas yra pasitikėjimas. Jeigu paklausi bet ko, kas žaidžia krepšinį, tai pasitikėjimas yra esminis dalykas. Šį vakarą visi buvo pasitikintys, atmosfera buvo nuostabi, ir visi tuo maitinosi.“

Vienas žmogus, besimaitinęs gera Riverso atkarpa, buvo Jokubaitis. Pirmojo kėlinio pabaigoje pakilęs nuo suolo, jis liko aikštėje ir antrajame ketvirtyje, kuriame kilnojo žiūrovus iš kėdžių.

Pataikęs pirmą tritaškį, jis pelnė pirmuosius taškus šio sezono Eurolygoje, ir iškėlė į viršų tris pirštus. Realizavęs antrąjį, prieš pat savo komandos atsarginių suolą, jis vėl, bėgdamas į gynybą, kėlė tris pirštus į dangų ir nematė, kad jam pavijimui treneris Jasikevičius nusiuntė piktą rankos mostą. Esą, baik tuos cirkus ir grįžk ramiai į gynybą.

„Kai jis taip pataiko... Aišku, po to žmogui truputį susisuka protas, pradeda rodyti pirštais į tribūnas ir jau žiūri, kad kvėpavimo nėra truputį, – po rungtynių kalbėjo Jasikevičius. – Bet okey, imame. Viską imame ir, manau, kad jam tai – fantastiškos rungtynės.“

Įsidrąsinęs 19-metis prieš pat antrojo kėlinio pabaigą savo trenerį jau siuntė į euforiją.

Iš pradžių Jockas Landale’as kantriai baudos aikštelėje išmaudė oponentą ir pelnė du taškus iš po krepšio, taip priversdamas Jasikevičių iš džiaugsmo sugniaužti du aukštai iškeltus kumščius.

Vos spėjo pasidžiaugti šiuo epizodu, netrukus Šaras akimis jau lydėjo Jokubaičio švystelėtą tritaškį. Jaunasis gynėjas kamuolį gavo iš Riverso, kai šis jį perėmė ALBA žaidėjams pradedant ataką.

Be jokios dvejonės švystelėjęs metimą antrą atakos sekundę, Jokubaitis pataikė, o Šaras palei šoninę liniją net atsilošė purtydamas kumščius iš laimės.

„Kai linksminamės, tai naudinga visiems: ir tiems, kas žaidžia, ir tiems, kas sėdi ant suolo, – kalbėjo Riversas. – Šiandien buvo tokios rungtynės, tačiau turime būti kuklūs, nusileisti ant žemės ir tiesiog pasisemti iš to energijos.“

Jokubaitis iš viso pelnė 11 taškų ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus, taip sužaisdamas geriausias savo trumpos Eurolygos karjeros rungtynes.

„Pirmoje pusėje jaučiausi labai super, antroje gal kiek perdegiau. Negaliu sakyti, kad atsipalaidavau, bet išėjo taip, kad padariau klaidų iš detalių pusės. Treneris turėjo priekaištų“, – prisipažino Jokubaitis.

Tie priekaištai nublanko įspūdingos pergalės fone. „Žalgiris“ po ilgosios pertraukos toliau darė, ką norėjo, ir tai geriausiai atspindi Pauliaus Jankūno ir Edgaro Ulanovo atkarpos.

„Žalgrio“ kapitonas per 17 minučių pelnė 10 taškų, taip lygiai po metų pertraukos surengdamas pirmą dviženklį pasirodymą Eurolygoje (2019 metų sausio 24 d. jis įmetė 14 taškų į Milano „AX Armani Exchange“ krepšį).

Jankūnas į krepšį ir siuntė tritaškį, ir įveikė varžovą vienas prieš vieną, demonstruodamas greitas kojas lyg tai būtų 2010-ieji, o ne 2020-ieji.

14 taškų, 4 atkovotus kamuolius ir 4 rezultatyvius perdavimus surinkęs Ulanovas sužaidė vienas geriausių savo sezono rungtynių, o tikslą pasiekė 3 iš keturių jo tritaškių. Net kai vienintelį kartą iš toli prametė, jo komandos draugai atsikovojo kamuolį puolime ir netrukus toje pat vietoje Ulanovą rado vėl. Šis nedvejojęs šovė dar kartą ir kamuolys skrodė tinklelį – 94:57.

Tai buvo didžiausia persvara rungtynėse, lygi didžiausiam visų laikų „Žalgirio“ laimėjimui Eurolygoje. Jasikevičius tuomet, iki mačo pabaigos likus žaisti 7 minutes ir 5 sekundes, išleido į aikštę iki tol nežaidusius Martiną Gebeną ir Karolį Lukošiūną.

Tos 7 minutės nebuvo pačios kokybiškiausios ir treneris Jasikevičius prisipažino, kad stebėti ant parketo lakstančius jauniausius komandos žaidėjus buvo sunku. Visgi pranašumas sumenko tiek, kad vis tiek liko solidus, o pagrindiniai žaidėjai buvo pailsinti prieš sekmadienio dvikovą su Vilniaus „Rytu“.

Tik Artūras Milaknis (23 min.) ir Jokubaitis (22) žaidė ilgiau nei 20 minučių ir visi išsidalijo laiką taip, tarsi tai būtų LKL rungtynės.

Tarsi LKL rungtynėse galėjo pasijusti ir Lukošiūnas. 22 metų „Žalgirio“ snaiperis dar nebuvo pelnęs taškų Eurolygoje, tačiau atsidarė su fejerverkais.

Tritaškiu jis galėjo pasižymėti komandai pirmaujant 97:70, tačiau metimas skriejo pro šalį. Po to gynėjas prie savęs pritraukė du varžovus ir nusimetė po krepšiu kertančiam Gebenui, kuris pasižymėjo dviem taškais.

Galiausiai Lukošiūnas gavo dar vieną šansą šauti iš toli ir bandymas buvo sėkmingas, taip ne tik pirmą kartą pasižymint pačiam, bet ir pelnant šimtąjį komandos tašką. Tai reškia tik viena – sušių pirkimą visai komandai.

„Vis pakliūnu rungtynių pabaigoje, reikės į skolą eiti“, – po dvikovos šypsojosi snaiperis.

Jam tai – antras kartas šį sezoną, kai pasižymėjo įmesdamas šimtąjį komandos tašką. Pirmas toks atvejis buvo LKL dvikovoje su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“.

Net jeigu mače su ALBA viskas jau buvo aišku, tos 7 minutės Eurolygoje jam greičiausiai davė daugiau nei analogiškos atkarpos LKL.

„Pirmavome dideliu skirtumu, tačiau jauduliukas vis tiek yra, aukšto lygio varžovai. Išėjimas žaisti prie tiek žiūrovų tikrai prideda, – aiškino Lukošiūnas. – Gavau tuos laisvus metimus, mečiau. Kaip LKL žaidžiu, taip ir Eurolygoje – kiek šansų gaunu, tiek gaunu. Aišku, smagu įmesti, norisi. Atlikau kelis perdavimus, nusimečiau, dariau tai, ką reikia.“

„Žalgiris“ sumetė 14 tritaškių ir taip pasiekė sezono rekordą, pelnė 104 taškus ir buvo per tris taškus nuo absoliutaus klubo rezultatyvumo rekordo Eurolygoje pakartojimo, laimėjo didžiausia persvara šį sezoną.

Bet svarbiau už visa tai yra pergalė ir pats žaidimas.

„Koks skirtumas tie rekordai? Suskaičiuosime juos, kai baigsis sezonas. Ne dėl rekordų žaidžiame, – kalbėjo 33 metų veteranas. – Džiugu, kad žiauriai gerai pataikėme. Niekada nežaisime dėl rekordų. Duok dieve, kad nebūtų nei rekordų, nei antirekordų.“

Atrinkti (0) Visi (7)
Žaidėjai sakyčiau pradėjo įsisavinti sistemą ir pasitikėti Šaru.Sunkiu metu sezone kartais net atrodydavo,kad žaidėjai treneriu netiki,patys savim.Bet kai Šaras toliau laikėsi savo,nieko nutarė nekeist,tikėjo žaidėjais,tada ir patys krepšininkai pradėjo pasitikėti.Rankos atsirišo ir tikėkimės tas pakilimas tęsis toliau.
2020-01-25
+11
Lkl
tai saras ir sako kad ziurima pro krastus na bet iki 14 pergaliu laimejom uztikrintai 15 vos istraukem ant lietkabelio ir pasimovem