Nuotr.: AP – Scanpix
Nuotr. AP – Scanpix

Antrąją pergalę paeiliui Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) iškovojo Memfio „Grizzlies“ (22-24) komanda su Jonu Valančiūnu priešakyje.

23
18
8
64%
7/11

Lietuvio bendražygis Ja Morantas ketvirtajame ketvirtyje sumetė 14 iš 23 savo taškų bei „Grizzlies“ savo aikštėje 114:109 (30:18, 26:27, 25:33, 33:31) apgynė tvirtovę prieš Finikso „Suns“ (19-27) žaidėjus.

27-erių Valančiūnas per 25 minutes realizavo 5 iš 5 dvitaškių, 2 iš 2 baudų, iš viso pelnė 12 taškų, sugriebė 7 kamuolius, 3 kartus suklydo ir 5 sykius prasižengė.

NBA gedint tragiškos Kobe Bryanto mirties, abi komandos rungtynes pradėjo nuo Los Andželo „Lakers“ legendos pagerbimo.

Po laimėto ginčo „Grizzlies“ nepuolė pirmosios atakos metu ir sudegino visas 24 sekundes, tuo metu „Suns“ antrojo išpuolio metu pažeidė aštuonių sekundžių taisyklę kamuolį laikydama savo aikštės pusėje.

Sukrėsti sirgaliai arenoje skandavo „Kobe! Kobe!“.

8 ir 24 – numeriai, kurie puošė Bryanto marškinėlius didingos karjeros metu.

Devinui Bookeriui pataikius baudas, likus žaisti pusantros minutės, rezultatas buvo lygus 106:106.

Kitoje atakoje Morantas įmetė dvitaškį, Ricky Rubio – vieną baudą iš dviejų Brandonas Clarke'as įkrovė iš viršaus ir „Grizzlies“ įgijo 3 taškų persvarą (110:107).

Po minutės pertraukėlės pražangą išprovokavęs Bookeris pataikė baudas, neleistinai sustabdytas Morantas taip pat neklydo nuo šios atžymos (112:109).

Tada Kelly Oubre pažeidė taisykles puolime, Kyle'as Andersonas varžovo pražangą pavertė dviem taškais ir padėjo taškų susitikime (114:109).

„Grizzlies“: Ja Morantas 23 (8/18 metimai), Jarenas Jacksonas ir Dillonas Brooksas – po 20, Jonas Valančiūnas 12 (7 atk. kam.), De'Anthony Meltonas ir Brandonas Clarke'as – po 10.

„Suns“: Devinas Bookeris 36 (5/11 trit.), Kelly Oubre 27 (9 atk. kam.), Deandre Aytonas 17 (17/19 dvit., 15 atk. kam.).