Nuotr.: USA Today – Scanpix

Victoro Oladipo ir Kyrie Irvingo sugrįžimai, pagarba Kobe Bryantui, susistumdymas, Damiano Lillardo pirmasis karjeros trigubas dublis – visa tai ir daugiau – sausio 30-osios NBA pulse.

Sausio 30-osios NBA pulsas

JAUTRUS SUGRĮŽIMAS. Indianos „Pacers“ lyderis Victoras Oladipo dėl traumos be krepšinio praleido daugiau nei metus, o ketvirtadienio naktį sugrįžęs ant parketo sunkiai tramdė emocijas.

Prieš rungtynes Oladipo šypsojosi ir mojavo fanams, apsivilkęs Kobe Bryanto marškinėliais, tačiau po dvikovos, kuriose tritaškiu išplėšė pratęsimą, nesulaikė ašarų bei išreiškė užuojautą tragiškai žuvusiai NBA legendai.

„Aš tiesiog atakavau, tai skirta Kobe ir visiems kitiems, kurie buvo sraigtasparnyje“, – su ašaromis akyse sakė gynėjas.

Oladipo ant parketo išbuvo 21 minutę ir pelnė 9 taškus bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus, o „Pacers“ per pratęsimą 115:106 įveikė Čikagos „Bulls“.

JAUTRUS SUGRĮŽIMAS II. Artimai su Bryantu bendravęs Kyrie Irvingas prieš pat ankstesnes rungtynes sužinojo tragišką žinią ir staigiai paliko Niiujorko areną. Ketvirtadienį krepšininkas grįžo ant parketo, tačiau po mačo sunkiai galėjo rinkti žodžius.

„Negaliu susikaupti ir norėti žaisti krepšinį, – su ašaromis akyse kalbėjo Irvingas. – Tai sudaužė mano širdį ir vis dar yra labai sunku. Mūsų santykiai buvo daugiau gilesni nei tik krepšinis. Bandau daryti geriausia, ką galiu.“

Bruklino „Nets“ gynėjas mače su Detroito „Pistons“ per 33 minutes pelnė 20 taškų ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus, o jo ekipa šventė pergalę 125:115.

AISTROS. Jono Valančiūno Memfio „Grizzlies“ be didesnio vargo 127:106 sutriuškino Niujorko „Knicks“, tačiau paskutinę mačo minutę tarp krepšininkų įsiplieskė konfliktas.

Valančiūno komandos draugas Jae Crowderis perėmė kamuolį ir atliko tritaškį, o „Knicks“ krepšininkas Elfridas Paytonas tuo metu Crowderį parvertė ant parketo. Iki mačo pabaigos buvo likusios 48,1 sek.

Nuo parketo pakilęs Crowderis puolė aiškintis santykių, o į susistumdymą įsivėlė ir Valančiūnas. Crowderis, Marcusas Morrisas ir Paytonas buvo išvaryti iš aikštės.

ATSIPRAŠYMAS. Po rungtynių Morrisas pavadino Crovwerio žaidimo stilių „turinčiu moteriškų bruožų“, tačiau dėl šio išsireiškimo po kiek laiko atsiprašė tviteryje.

„Atsiprašau už išsireiškimą „moteriški bruožai“, – rašė Morrisas. – Jaučiu didelę pagarbą moterims ir tikrai nenorėjau įžeisti jų bei niekada neturėjau tokio tikslo. Dar kartą atsiprašau už savo komentarą.“

DVIGUBI LIETUVIAI. Abi lietuvių atstovaujamos ekipos iškovojo pergales, o Valančiūnas ir Domantas Sabonis surinko po dvigubą dublį.

JV pelnė 12 taškų ir atkovojo 13 kamuolių, o tai buvo jo 23-asis dvigubas dublis šį sezoną.

Tuo metu Sabonis surinko 15 taškų ir 11 atkovotų kamuolių. Aukštaūgiui tai buvo jau 37-asis dvigubas dublis per 45 pasirodymus.

PIRMASIS. Damianas Lillardas mače su Hjustono „Rockets“ surinko pirmąjį karjeros trigubą dublį – 36 taškai, 10 atkovotų kamuolių ir 11 rezultatyvių perdavimų.

Lillardas šeštą kartą paeiliui pasiekė 30 pelnytų taškų ribą, o tai yra naujas klubo rekordas.

Gynėjo vedama Portlando „Trail Blazers“ namuose 125:112 parklupdė Teksaso ekipą, kurią į priekį tempė 39 taškus įmetęs, 10 kamuolių atkovojęs ir 6 rezultatyvius perdavimus atlikęs Russellas Westbrookas.

REABILITAVOSI. Prieš porą dienų DeMaras DeRozanas prametė lemiamą baudos metimą mače su „Bulls“, tačiau šiąnakt su kaupu reabilitavosi.

San Antonijaus „Spurs“ lyderis sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes, įmetęs 38 taškus, pataikęs 11 dvitaškių iš 19 bei 16 baudos metimų iš 19.

Tokio gynėjo pasirodymo vedami „Spurs“ krepšininkai namuose 127:120 įveikė Jutos „Jazz“.

DeRozanas šiose rungtynėse peržengė 16 tūkst. pelnytų taškų ribą per karjerą NBA.

NAUJOKO BLYKSNIS. Oklahomos „Thunder“ pirmametis Lugentzas Dortas sužaidė karjeros rungtynes.

20-metis gynėjas per 27 minutes pelnė 23 taškus bei atkovojo 2 kamuolius, pataikęs 5 tritaškius.

Kanadietis šį sezoną vidutiniškai per 20 minučių pelno po 6,2 taško ir atkovojo po 1,2 kamuolio.