Nuotr.: BasketNews.lt/D. Lukšta
Nuotr. BasketNews.lt/D. Lukšta

Rezultatyviausiai ir naudingiausiai Berlyno ALBA (7-15) gretose rungtyniavusiam Rokui Giedraičiui kelio į pergalę Vokietijos klubui nutiesti nepavyko.

10
23
3
6

Lietuvio ekipa ketvirtadienio vakarą Eurolygos mače namuose 70:74 (22:17, 19:16, 15:17, 14:24) nusileido Željko Obradovičiaus vadovaujamai Stambulo „Fenerbahče“ (10-12) komandai.

Giedraitis per 27 minutes pelnė 14 taškų (4/6 dvit., 2/4 trit.), atkovojo 4 ir perėmė vieną kamuolį, atliko du rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 3 pražangas, pats du kartus pažeidė taisykles bei surinko 18 naudingumo balų.

Nors antrajame kėlinyje ALBA buvo įgijusi net 11 taškų (37:26) pranašumą, lemiamas rugntynių pusė priklausė svečiams iš Turkijos.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 6 minutes ALBA pirmavo dviem taškais (60:58), tačiau Nikola Kaliničius pataikė dvitaškį ir išlygino rezultatą – 60:60. Martinas Hermannssonas atsakė tritaškiu, Kaliničius vėl pataikė dvitaškį, o Leo Wstermannas smeigė iš toli – „Fenerbahče“ jau pirmavo 65:63.

Likus minutei ir 32 sekundėms Westermannas pataikė dvi baudas, o Landry Nnoko atsakė dvitaškiu. Buvęs žalgirietis nepasidavė spaudimui ir smeigė tolimą metimą, taip išprovokuodamas ir taiklų Marcuso Erikssono tritaškį – „Fenerbahče“, likus 43 sekundėms, vis dar pirmavo 70:68.

Likus 23 sekundėms žodį dar kartą tarė Westermannas, kuris priėmė Nando De Colo perdavimą ir smeigė tolimą metimą, persvarą padidindamas iki 5 taškų – 73:68. Rungtynes užbaigė Derricko Williamso viena ir Hermannssono dvi baudos.

Westermannas itin efektyviai išnaudojo jam skiriamą laiką – per nepilnas 13 minučių pataikė 3 iš 3 tritaškių, 2 iš 2 baudų ir pelnė 11 taškų, atkovojo 5 kamuolius bei surinko 15 naudingumo balų.

„Fenerbahče“: Kostas Sloukas 16, Luigi Datome 15, Leo Westermannas 11 (3/3 trit.), Nando De Colo ir Janas Vesely po 10.

ALBA: Rokas Giedraitis 14 (4/6 dvit.), Landry Nnoko 11, Martinas Hermannssonas 10, Makai Masonas 9, Marcusas Erikssonas 8.