Nuotr.: AP – Scanpix
Nuotr.: USA Today – Scanpix

Trae Youngo įspūdingas pasirodymas, vėl sirgalių nemalonės sulaukęs Kyle'as Lowry, Vince'o Carterio pasiekimas, skirtingos nuotaikos dėl „Visų žvaigždžių“ rungtynių sudėčių – visa tai ir daugiau – sausio 31-osios NBA pulse.

Sausio 31-osios NBA pulsas

Istorija. Trae Youngas pergalingame mače su Filadelfijos „76ers“ tapo pirmuoju žaidėju per pastaruosius 20 sezonų, kuriam per pirmąją rungtynių pusę pavyko pelnyti bent 25 taškus ir atlikti bent 10 rezultatyvių perdavimų. Po dviejų kėlinių įžaidėjas turėjo 29 taškus ir 11 rezultatyvių perdavimų.

Krepšininkas jau po pirmojo ketvirčio buvo surinkęs penktąjį dvigubą dublį iš eilės – savo sąskaitoje turėjo 14 taškų ir 10 rezultatyvių perdavimų.

Youngas taip pat tapo tik antruoju krepšininku NBA istorijoje, kuris per penkerių rungtynių atkarpą sugebėjo užfiksuoti 30 taškų ir 15 rezultatyvių perdavimų statistiką. Prieš tai tuo 1972 metais pasižymėjo Nate’as Archibaldas.

Rungtynes Youngas baigė su 18 rezultatyvių perdavimų ir pasiekė savo rekordą. Prieš tai jis daugiausiai komandos draugams buvo asistavęs 17 sykių. Krepšininkas taip pat surinko 39 taškus.

APLENKĖ. Vince’as Carteris NBA sužaidė jau 1,523 rungtynes ir pagal šį rodiklį aplenkė Dalaso „Mavericks“ legendą Dirką Nowitzki bei istoriniuose metraščiuose pakilo į trečiąją vietą. Carteris prie „Hawks“ pergalės prieš „76ers“ pridėjo 14 taškų.

REKORDAS. Filadelfijos „76ers“ 24-erių 198 cm ūgio gynėjas Shake’as Miltonas daugiau nei dvigubai pagerino savo įmestų taškų rekordą NBA. Iki praėjusios nakties jis daugiausiai buvo pelnęs 13 taškų, o kovoje su „Hawks“ į varžovų krepšį įmetė 27 taškus (2/3 dvit., 5/9 trit., 8/10 baudos). Savo rekordą jis buvo pagerinęs jau po dviejų kėlinių, kuomet turėjo 16 taškų.

SERIJA. Toronto „Raptors“ laimėjo devintąjį mačą iš eilės ir pagal pergalių seriją pasivijo lydere buvusią Milvokio „Bucks“ ekipą. Nicko Nurse’o auklėtiniai nepralaimi nuo sausio 13-osios, o dėl tokių rezultatų pakilo į antrąją vietą Rytų konferencijoje.

SIRGALIUS. Kyle’as Lowry išsaugojo kamuolį krisdamas ant sirgalių, o vienas iš Klivlando „Cavaliers“ aistruolių „Raptors“ įžaidėją stumtelėjo į nugarą. Prieš septynis mėnesius Lowry buvo atsidūręs panašioje situacijoje – įžaidėją stumtelėjo „Golden State Warriors“ fanas, kuris tuomet buvo išprašytas iš rungtynių.

„Mane pastūmė sirgalius, o tai – jau antrasis kartas. Jeigu tai įvyks dar kartą, nežinau, ar sugebėsiu save kontroliuoti. Tokie žiūrovai neturėtų būti rungtynėse“, – kalbėjo Lowry.

Lowry pastūmęs fanas praėjusį sezoną:

SKIRTUMAS. Vašingtono „Wizards“ praėjusiose dvejose rungtynėse buvo praleidę 303 taškus (vid. 151,5), tačiau praėjusią naktį geriau padirbėjo gynyboje ir Šarlotės „Hornets“ ekipai leido įmesti tik 107 taškus, patys pelnydami 121 tašką ir laimėdami susitikimą. „Wizards“ šį sezoną varžovams leidžia įmesti vidutiniškai po 121 tašką. Tai – blogiausias rezultatas NBA.

NEPATENKINTAS. Po 28,7 taško šį sezoną pelnantis Bradley Bealas nepateko į NBA „Visų žvaigždžių“ savaitgalio pagrindines rungtynes bei dėl to išreiškė nusivylimą.

„Esu truputį susierzinęs. Tai nepagarba man, bet tikrieji žmonės žino, kad aš esu „Visų žvaigždžių“ žaidėjas. Tiesiog ir toliau kausiuosi aikštėje. Pasistengsiu savo komandą atvesti į atkrintamąsias“, – sakė Bealas, kuris pagal rezultatyvumą Rytų konferencijoje yra trečias.

Praėjusią naktį atletas pelnė 34 taškus, atkovojo 9 kamuolius ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus bei labiausiai prisidėjo prie „Wizards“ pergalės.

ŽINIA. Bostono „Celtics“ puolėjas Jaysonas Tatumas prieš rungtynes su „Golden State Warriors“ atliekant apšilimą sužinojo, kad pateko į NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynes.

„Norėjau verkti. Galiu vėliau iš tiesų apsiverkti. „Visų žvaigždžių“ rungtynes stebiu nuo tada, kai pradėjau domėtis krepšiniu. Turėjau tikslą vieną dieną patekti į šį mačą. Tai pavyko įgyvendinti 21-erių metų… Tai ypatingas jausmas“, – kalbėjo Tatumas.

Puolėjas tapo antru jauniausiu „Celtics“ krepšininku, patekusiu į „Visų žvaigždžių“ rungtynes. Jam dabar yra 21-eri metai ir 333 dienos, o jaunesnis iš klubo į šį mačą prasibrovė tik Antoine’as Walkeris, tai padaręs būdamas 153 dienomis jaunesnis.

VEDLYS. Nikola Jokičius pelnė 28 taškus, 6 iš jų – per paskutines dvi minutes, pridėjo 10 rezultatyvių perdavimų ir pasirūpino Denverio „Nuggets“ pergale namuose 106:100 prieš Jutos „Jazz“.

Trečiajame kėlinyje likus 4 minutėms Denverio ekipa atsiliko 61:70, bet tuomet ketvirtį baigė spurtu 15:0. Ketvirtajame kėlinyje „Nuggets“ savo gerą atkarpą pratęsė iki spurto 27:1.

UŽGESĘS LYDERIS. Donovanas Mitchellas su 24,6 taško vidurkiu yra rezultatyviausias šio sezono Jutos „Jazz“ krepšininkas, bet jis dvikovoje su „Nuggets“ pirmuosius savo taškus įmetė iki susitikimo pabaigos likus 4 minutėms ir 5 sekundėms. 23-ejų gynėjas iš žaidimo pataikė 1 metimą iš 12 ir surinko 4 taškus.

NUKRITO. „Jazz“ (32-16) pralaimėjo trečiąjį kartą iš eilės ir Vakarų konferencijoje nukrito į ketvirtąją vietą, į priekį praleisdama Los Andželo „Clippers“ (33-15) ir „Nuggets“ (33-15).

NETAIKLUS. Užsikirto ir dar viena NBA žvaigždė – Paulas George’as įmetė du metimus iš 10 ir pelnė 8 taškus, o jo atstovaujama „Clippers“ be Kawhi Leonardo namie 103:124 nusileido Sakramento „Kings“.

George’as šį sezoną vidutiniškai pelno po 22,9 taško. Jis pirmąjį kartą nuo 2015 metų, kuomet buvo traumuotas, nežais „Visų žvaigždžių“ rungtynėse.