Nuotr.: USA Today Sports-Scanpix
Nuotr.: AP-Scanpix
Nuotr.: AFP-Scanpix

Los Andželo „Staples Center“ arenoje šiąnakt netrūko praktiškai nieko. Emocingas atsisveikinimas su Kobe Bryantu, įspūdingi individualūs pasirodymai ir atkrintamųjų atmosferą turėjusios rungtynės.

Fotogalerija

Kaip bebūtų, „Lakers“ (36-11) aukščiausiu akordu šio vakaro uždaryti nesugebėjo. Franko Vogelio auklėtiniai 119:127 (36:38, 26:22, 34:43, 23:24) turėjo pripažinti Portlando „Trail Blazers“ (22-27) krepšininkų pranašumą.

Damianas Lillardas nugalėtojams pelnė 48 taškus (10/18 dvit., 7/12 trit., 7/8 baudos), atliko 10 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 9 ir perėmė 2 kamuolius bei sykį suklydo.

Tuo metu Anthony Davisas surinko 37 taškus (11/17 dvit., 3/5 trit., 6/8 baudos), sugriebė 15 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, blokavo 5 metimus bei 3 sykius suklydo.

LeBronas Jamesas pridėjo 22 taškus (6/14 dvit., 3/8 trit., 1/4 baudos), atliko 10 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 8 kamuolius, blokavo metimą bei 5 sykius suklydo.

Atrodė, jog mačo lūžis įvyko trečiajame kėlinyje, kurio metu Lillardas surinko 23 taškus. „Blazers“ lyderis smeigė tritaškį, Calebas Swaniganas pridėjo dvitaškį ir svečiai įgijo 8 taškų persvarą (98:90). Vis tik Davisas smeigė tritaškį su pražanga ir vėl priartino šeimininkus – 94:98.

Kaip bebūtų, Gary Trentas surinko keturis taškus paeiliui ir „Blazers“ ketvirtąjį kėlinį pasitiko turėdami 7 taškų pranašumą (103:96). Lemiamo ketvirčio pradžioje Trentas pelnė dar du taškus, savo dvitaškį pridėjo C.J. McCollumas ir svečiai susikrovė 12 taškų persvarą – 108:96.

Vis dėlto Kyle‘as Kuzma ir Kentaviousas Caldwellas-Pope‘as pataikė po dvitaškį LeBronas Jamesas surinko 4 taškus paeiliui ir likus kiek mažiau nei 8 minutėms, „Lakers“ deficitas sumenko iki 3 taškų – 105:108.

48
53
58%
7/12
88%
7/8

Iki mačo pabaigos likus 2 minutėms, „Blazers“ pirmavo 119:114. Tuomet Hassanas Whiteside‘as pataikė puskablį, Lillardas pridėjo dvitaškį, o likus 52,3 sekundės, Whiteside‘as pelnė dar du taškus ir mačo baigtis tapo aiški – 125:117.

„Lakers“: Anthony Davisas 37 (11/17 dvit., 15 atk. kam., 5 blk.), LeBronas Jamesas 22 (6/14 dvit., 3/8 trit., 10 rez. perd., 8 atk. kam.), Kyle‘as Kuzma 17 (6/9 dvit., 15 atk. kam.), Avery Bradley 10.

„Trail Blazers“: Damianas Lillardas 48 (10/18 dvit., 7/12 trit., 10 rez. perd., 9 atk. kam.), Hassanas Whiteside‘as 30 (13/14 dvit., 13 atk. kam., 5 blk.), C.J. McCollumas 19 (6/13 dvit., 2/9 trit.), Gary Trentas 10.

Vis tik gražiausia mačo dalis buvo dar prieš pat rungtynes, kuomet vyko Anapilin iškeliavusio Bryanto ir dar 8 aukų pagerbimas.

Parketo viduryje buvo pastatyti du, 8 ir 24 numeriu paženklinti, gėlių vainikai. JAV atlikėjas Usheris atliko „Amazing Grace“ kūrinį, pasirodymą violončele surengė ir Benas Hongas. Tuo pačiu metu buvo galima girdėti ir paties Bryanto monologą.

Didžiąją dalį ceremonijos „Staples Centre“ arena buvo pritemdyta, išskyrus jos vidurį. Neretai buvo galima išgirsti ir „Kobe“ arba „MVP“ skanduotes, o dar didesnė minia buvo susirinkusi lauke, šalia „Staples Centre“.

Arenoje buvo surengta ir simbolinė tylos minutė. Visi susirinkę žiūrovai nuščiuvo 24,2 sekundės. 0,2 sekundės buvo skirtos Bryanto dukrai Giannai, kuri vilkėjo antruoju numeriu pažymėtus marškinėlius. Po šios dalies sekė gausūs žiūrovų aplodismentai ir „Kobe“ skanduotės.

Šiose rungtynėse dvi laisvos taip pat buvo neužimtos – jose buvo padėti Kobes ir Giannos marškinėliai. Tose pačiose vietose, kur jie kartu sėdėjo gruodžio 30-osios rungtynėse su Dalaso „Mavericks“.

Emocionalią kalbą išsakė ir dabartinis „Lakers“ lyderis LeBronas Jamesas, kuris kaip ir kiti „Lakers“ krepšininkai prieš rungtynes, devėjo Bryanto marškinėlius.

„Pirmas dalykas ateinantis į galvą yra mano šeima. Kuomet žiūriu į šią areną, mes visi gedime ir visų mūsų širdys yra sudaužytos. Išgyvenant tokius įvykius, geriausias dalykas yra atsiremti į šeimos petį.

Nuo pat sekmadienio ryto iki dabar girdėjau kokia didelė šeima yra „Lakers“. Visa tai matau visą savaitę. Ir ne tik iš žaidėjų, trenerių ar kitų organizacijos narių, tačiau iš visų. Visi, kas esate čia, yra tikra, tikra šeima.

Kaip ir sakė Kobe, jis, Gianna ir Vanessa dėkoja jums iš visos širdies gilumos. Į šiandien žiūriu kaip į šventę. Tai yra 20-ies metų kraujo, prakaito ir ašarų šventė. Kobe yra mano brolis ir, kaip jis sakė pats, Mamba out. Bet mes sakome, jog nepamirštas. Gyvenk toliau, brolau“, – su ašaromis akyse sakė LeBronas.

Visa ceremonija prieš rungtynes:

Visi šios nakties rezultatai:

Vasario 1 d., Šeštadienis
Detroit Pistons Toronto Raptors 92-105 stat »
Brooklyn Nets Chicago Bulls 133-118 stat »
Houston Rockets Dallas Mavericks 128-121 stat »
New Orleans Pelicans Memphis Grizzlies 139-111 stat »
Milwaukee Bucks Denver Nuggets 115-127 stat »
Phoenix Suns Oklahoma Thunder 107-111 stat »
Los Angeles Lakers Portland Trail Blazers 119-127 stat »

Atrinkti (0) Visi (12)
Antanas
steroi.dinis karalius apsimy.zo! kokia geda! verksnys
2020-02-01
-1
Daug emocijų,gražus Kobe pagerbimas.Trūks visiems šio nuostabaus žmogaus,tačiau reikia judėti pirmyn.Puikių individualių pasirodymų buvo,Lillardas išvis siaučia pastaruoju metu.Bando visais įmanomais būdais komandą į PO nuvest,tačiau reikės ir komandos draugams dar labiau pasistengti.
2020-02-01
+11
Damianas
Damianas Lillardas jau kelintos runktynes renka po 50 tasku daugiau jis buvo usivedes nesulaikomas
2020-02-01
-2
cipsas
beje, neneustebciau jei dabar kobes ta vieta, kurioje sedejo butu visam laikui uzdrausta kazkam atsisesti, arba daug brangiau kainuotu :D
2020-02-01
-1
cipsas
visa ceremonija grazi, bet ant galo pristatinejimas, kai visi kobes isbego, jau perspaustai buvo sitas..