Nuotr.: Basketnews.lt/D.Lukšta
Nuotr.: BasketNews.lt/D.Lukšta

Kauno „Žalgiris“ pratęsė pergalių seriją Eurolygoje iki trijų. Šį kartą Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose 94:69 susitvarkė su Pirėjo „Olympiakos“.

Fotogalerija

Šioje dvikovoje šeimininkai fantastiškai atakavo iš toli – tikslą pasiekė 14 iš 22 bandymų (63,6 proc.).

Žalgiriečių gretose net 6 krepšininkai surinko dviženklį taškų skaičių, o penkis tritaškius iš septynių pataikęs Artūras Milaknis iš viso įmetė 19 taškų ir buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose.

BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino individualų žalgiriečių pasirodymą pergale pasibaigusiose rungtynėse prieš Pirėjo klubą.

Edgaras Ulanovas – 10 balų
27 min., 11 tšk. (2/4 dvit., 2/4 trit., 1/1 baud.), 6 rez. perd., 0 kld., 15 naud. balų.

Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta

Edgaras puikiai atsimetinėjo kamuolius komandos draugams tiek verždamasis, tiek žaisdamas nugara į krepšį bei buvo arti rezultatyvių perdavimų rekordo, kurį užfiksavo dar 2018-ųjų pradžioje (7). Verta pastebėti, jog Ulanovas 6 rezultatyvius perdavimus atliko nesuklydęs nė karto. Taip pat Ulanovo žaidime yra atsiradęs užtikrintumas atakuojant iš toli ir per pastarąsias penkerias rungtynes puolėjas pataikė 6 tritaškius iš 12 (50 proc.).

Artūras Milaknis – 10 balų
25 min., 19 tšk. (2/3 dvit., 5/7 trit.), 1 per. kam., 14 naud. balų.

Milaknis dvikovą pradėjo penkiais taškais ir uždavė toną tiek komandos, tiek savo solidžiam pasirodymui. Dar vieną solo pasirodymą Milas surengė trečiajame kėlinyje, kai pelnė 8 taškus paeiliui ir galutinai padėjo šeimininkams perlaužti dvikovą. Snaiperis pakartojo šio sezono įmestų tritaškių bei pelnytų taškų rekordus per susitikimą, tačiau aikštėje gynėjas ne tik liejo vieną tolimą metimą po kito. Artūras iš pradžių gynyboje po krepšiu gerai užsiėmė padėtį ir išprovokavo varžovo pražangą, o besibaigiant rungtynėms fantastiškai perėmė kamuolį.

K.C. Riversas – 9,5 balo
17 min., 12 tšk. (4/5 trit.), 2 per. kam., 14 naud. balų.

12
16
4
60%
3/5

Po blankaus pasirodymo Vilerbane Riversas į „Žalgirio“ areną sugrįžo su sau įprasta ramybe žaidime ir smeigė 4 tritaškius iš 5 bandymų. Amerikietis atsirasdavo reikiamu laiku ir reikiamoje vietoje bei beveik 100 proc. išnaudodavo jam suteiktas progas. Vienas K.C. tritaškis išbandė Jasikevičiaus kantrybę, kai treneris iš pradžių atsisuko į Milaknį ir norėjo jau pakeisti amerikietį, tačiau kamuolys ilgai šokinėjęs ant lanko įkrito, o treneriui beliko tik plačiai nusišypsoti.

Thomasas Walkupas – 9 balai
24 min., 12 tšk. (3/5 dvit., 2/2 trit.), 4 atk. kam., 5 rez. perd., 0 kld., 16 naud. balų.

Rungtynių pradžioje Walkupas leido Spanouliui dvikovą pradėti penkiais taškais, o vėliau gynyboje padarė dar porą klaidelių, tačiau puolime amerikietis pataikė tiek svarbių, tiek sudėtingų metimų. Thomasas puikiai susitvarkė su Koniario pasiūlytu kontaktu – atliko 5 rezultatyvius perdavimus, nesuklydęs nė karto.

Zachas LeDay – 8 balai
18 min., 7 tšk. (1/2 dvit., 5/6 baud.), 6 atk. kam., 5 išpr. praž., 14 naud. balų.

Zachas antrą kartą šį sezoną išmetė vos du metimus iš žaidimo, tačiau negalime pasakyti, jog amerikiečiui prieš buvusią komandą trūko noro. Anaiptol, krepšininkas porą kartų įspūdingai pasileido su kamuoliu per visą aikštę, o epizodas pirmojo kėlinio pabaigoje vos nesibaigė gražiausiu turo epizodu – LeDay buvo arti to, jog po klaidinančio judesio būtų sugrūdęs kamuolį į krepšį su varžovo pražanga. Taip pat LeDay gynyboje kelis kartus solidžiai atstovėjo prieš visa galva aukštesnį Milutinovą.

Rokas Jokubaitis – 7,5 balo
16 min., 7 tšk. (2/5 dvit., 3/4 baud.), 6 rez. perd., 2 kld., 10 naud. balų.

Rokas puikiai įsiliejo į žaidimą nuo antrojo ketvirčio pradžios bei tiek pats prasiveržimais draskė varžovų gynybą, tiek puikiai valdė komandą. Solidus žaidimo organizavimas buvo pažymėtas Jokubaičio rezultatyvių perdavimų rekordu (6) Eurolygoje. Ketvirtajame kėlinyje gynėjas porą kartų pametė galvą, kai suskubėjo su sprendimais, bet tai yra normalu, žinant, kokią mažą patirtį krepšininkas yra sukaupęs stipriausioje Senojo žemyno lygoje.

Martinas Gebenas – 7 balai
19 min., 12 tšk. (5/7 dvit., 2/3 baud.), 3 atk. kam., 1 blk., 13 naud. balų.

Nuotr. BasketNews.lt/D. Lukšta

Lietuvis puikiai rotacijoje pakeitė Landale'ą ir sužaidė rezultatyviausias bei naudingiausias rungtynes per trumpą Eurolygos karjerą. Gebenas solidžiai užbaiginėjo komandos draugų sukurtas progas, taip pat sykį iš dviejų realizavo metimą iš vidutinio nuotolio, nors pastarieji bandymai neatrodė kaip geriausi pasirinkimai puolime. Martinas turėjo vargo su Milutinovu ir pastarasis, pasinaudojęs savo dydžiu, ne kartą nuėmė kamuolį puolime nuo žalgiriečio galvos.

Lukas Lekavičius – 6,5 balo
9 min., 11 tšk. (4/4 dvit., 1/1 trit.), 2 rez. perd., 3 kld., 6 naud. balai.

Prie Lekavičiaus fantastiškai visą laiką buvo prilipęs Koniaris ir tai žalgirietį išmušė iš vėžių, kuris per 9 minutes susirinko 5 pražangas, du sykius pažeidęs taisykles puolime. Vis dėlto įspūdingą efektyvumą puolime pastaruoju metu demonstruojantis Lukas net ir per tokį trumpą laiką sugebėjo pelnyti dviženklį taškų skaičių, atakas porą sykių užbaigęs floateriais, kurie privertė Milutinovą skėsčioti rankomis.

Paulius Jankūnas – 4 balai
17 min., 1 tšk. (0/1 dvit., 1/2 baud.), 2 atk. kam., 2 naud. balai.

Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis

Kapitonas dvikovą pradėjo starto penkete, tačiau pernelyg kažkuo neišsiskyrė. Sykį Jankūnas išprovokavo pražangą, kai buvo atliktas rizikingas perdavimas, tačiau gynyboje turėjo problemų su Rubitu, kuris individualiais veiksmais kelis sykius įveikė Pauliaus gynybą.

Nigelas Hayesas – 3 balai
20 min., 2 tšk. (1/4 dvit., 0/1 trit.), 4 atk. kam., 3 praž., -2 naud. balai.

Hayesas buvo pastebimesnis už Jankūną, tačiau ne iš gerosios pusės. Amerikietis savo vienintelius taškus pelnė tik mačo pabaigoje, kai įmetė dvitaškį atsilošęs, o iki tol spėjo pramesti patogius metimus, taip pat sykį įlipo į medį. Gynyboje įsiminė epizodas, kai Nigelas nepagavo varžovų skerso perdavimo ir už tai žalgiriečiai buvo nubausti tolimu metimu.

Karolis Lukošiūnas ir Erikas Venskus ant parketo pasirodė tik mačo pabaigoje, todėl jų pasirodymo įvertinti negalime.

Atrinkti (0) Visi (9)
So
kodėl komentarus trinat išgamos?
2020-02-07
+2
šita rubrika
Aplamai šita rubrika, kaip čia švelniau pasakius... - žemiau kritikos ;). ___ Ji LAAABAI gera tuo, kad aptaria kiekvieną žaidėją. Čia super! ____ Bet... vską gadina, tie nemokšiški "balai"... .... Jeigu dar po pralaimėtų rungtynių, dar dar... Gal dar ir yra prasmė. ___ Bet dabar, po tokios KOMANDINĖS supr-pergalės, bandyt kažkuriuos žaidėjus menkinti???!!! Su savo subjektyviu supratimėliu? Va čia ir yra žemiau kritikos. - ...Imkim, kad ir Hayesą. Ką?: viena geriausių Europos trenerių, padaręs iš tokio biudžeto - vieną "karščiausių" šioj atkarpoje komandą,... - tai štai, šitas treneris, pagal žurnalistą nieko nesupranta, nes toks "nevykęs" Hayesas yra tarp daugiausiai laikytų aikįtėje! (įeina į KETVERTUKĄ, kartu su Ulanovu, Milakniu ir Walkupu) ???!!! Bet kaip tada jis sugeba nulipdyti iš tokio biudžetinio š... tokias pergales?!. ___ Gal šitam žurnalistui reikėtų truputėlį kuklumo, ir pastangų bandyt suprasti, prieš sumaišant su žemėmi vieną iš atraminių tokios pergalės žaidėjų? ... ___ Na neįmetė, ta neįmetė; buvo kas įmeta. Bet užtat Papanikolajus buvo PATS PRASČIAUSIAS rungtynių žaidėjas! (-"minus 10 balų"! :))... Ačiū Ulanovui ir ... Hayesui ! ;)) __ O po tokio fiziškumo, kurio iš jų parekalavo Jasikevičius, galima ir nukentėti "asmeninė" statistika...