Nuotr.: zalgiris.lt
Nuotr.: Zalgiris.lt

Fantastiškai iš toli atakavęs ir klubo tritaškių rekordą užfiksavęs Kauno „Žalgiris“ Stambule liko be pergalės. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai išvykoje 91:96 pripažino „Anadolu Efes“ pranašumą.

Fotogalerija

Svečiai šiose rungtynėse pataikė 19 tritaškių iš 31 bandymo ir tai yra antras visų laikų geriausias rezultatas Eurolygoje. Žalgiriečiai dvikovoje tiek atakavo tiksliau iš toli nei iš vidutinio nuotolio (61,3 proc. prieš 50 proc.), tiek ir pataikė daugiau tritaškių nei dvitaškių (19 prieš 12).

Labiausiai prie to prisidėjęs K.C. Riversas per 25 minutes pataikė 6 tritaškius iš 11. Iš viso amerikietis įmetė 21 tašką ir surinko 19 naudingumo balų.

Rezultatyviausiai ir naudingiausiai žaidęs Zachas LeDay per 27 minutes pelnė 22 taškus ir surinko 23 naudingumo balus.

BasketNews.lt“ žurnalistas Jonas Lekšas įvertino individualų žalgiriečių pasirodymą apmaudžiai pasibaigusiose rungtynėse Stambule.

K.C. Riversas – 9 balai
25 min., 21 tšk. (6/11 trit., 3/3 baud.), 2 rez. perd., 19 naud. balų.

Nuotr. Zalgiris.lt

Antros iš eilės labai solidžios amerikiečio rungtynės. Krepšininkas pasirodė aikštėje pirmojo kėlinio pabaigoje ir dvikovą pradėjo trimis tritaškiais paeiliui, o vėliau rungtynių metu dar pridėjo tiek pat. Snaiperis taip pat nebuvo statistas gynyboje ir kelis kartus puikiai užsiėmė poziciją bei išgelbėjo nuo garantuotų taškų.

Thomasas Walkupas – 8,5 balo
27 min., 9 tšk. (0/2 dvit., 3/5 trit.), 4 atk. kam., 8 rez. perd., 4 kld., 14 naud. balų.

Nuotr. BasketNews.lt/V.Mikaitis

Tai, kaip Walkupas pirmoje pusėje prižiūrėjo Larkiną, verta gausių aplodismentų. Naudingiausias Eurolygos žaidėjas per pirmus du ketvirčius buvo nepelnęs nė taško ir surinkęs -5 naudingumo balus. Thomasas amerikietį priversdavo mesti sunkius metimus bei laiku spėdavo jį sustabdyti įsibėgėjus. Ir nors po pertraukos Larkinas surinko 32 naudingumo balus, Walkupo čia kaltės nebuvo daug, nes didžiąją laiko dalį jis tiesiogiai nebeprižiūrėjo varžovų lyderio. Puolime gynėjas pataikė sudėtingų tritaškių, tačiau ketvirtajame kėlinyje strigo prieš agresyvią varžovų gynybą ir porą kartų netiksliai perdavė kamuolį.

Zachas LeDay – 8,5 balo
27 min., 22 tšk. (6/8 dvit., 3/3 trit., 1/2 baud.), 6 atk. kam., 3 kld., 23 naud. balai.

Nuotr. zalgiris.lt

25
27
4
100%
11/11

Zachas rungtynes pradėjo labai prastai ir po antros paeiliui Pleisso sėkmingos atakos buvo sugrąžintas ant atsarginių žaidėjų suolelio, aikštėje išbuvęs 99 sekundes. Vėliau amerikietis turėjo problemų išsikeitęs gynyboje, kai porą sykių buvo nubaustas Micičiaus, tačiau puolime aukštaūgis tapo didžiulė jėga. LeDay labai užtikrintai rinko taškus nugara į krepšį, juos pelnydamas savo firminiu puskabliu, o kai dar centras pataiko tris tritaškius iš tiek pat bandymų, jo puolime sustabdyti praktiškai neįmanoma.

Edgaras Ulanovas – 8 balai
22 min., 12 tšk. (2/4 dvit., 2/3 trit., 2/2 baud.), 3 atk. kam., 2 rez. perd., 14 naud. balų.

Rungtynes Ulanovas pradėjo labai agresyviai ir iš pradžių smeigė tritaškį išlindęs iš po užtvaros, o vėliau drąsiai ant ūselio atakavo tiek Simoną, tiek Andersoną. Puolime vieną sykį Edgaras paskubėjo su tritaškiu metimu, tačiau tai tik patvirtino jo išaugusį pasitikėjimą ties perimetru. Individualioje gynyboje, be praleisto Simono dvitaškio su pražanga, žalgirietis taip pat atrodė užtikrintai.

Nigelas Hayesas – 7 balai
29 min., 11 tšk. (1/2 dvit., 3/3 trit.), 2 atk. kam., 4 praž., 8 naud. balai.

Dvikovą puolėjas pradėjo starto penkete ir rungtynėse užtikrintai startavo metimu iš vidutinio nuotolio, tačiau jau netrukus perskubėjo su kitu bandymu. Vis dėlto vėliau Hayesas šaltakraujiškai realizavo tris tolimus metimus ir jei ne ta pražanga puolime ketvirtajame kėlinyje, jo pasirodymą prie varžovų krepšio galėtume vadinti labai solidžiu. Tiesa, gynyboje krepšininkui nebuvo lengva gaudyti greituosius varžovų perimetro žaidėjus, kai jis prie jų likdavo išsikeitęs po užtvaros.

Lukas Lekavičius – 6,5 balo
23 min., 9 tšk. (1/4 dvit., 1/3 trit., 4/4 baud.), 7 rez. perd., 1 kld., 10 naud. balų.

Nuotr. BasketNews.lt/D.Lukšta

Lukui buvo sunku įsiveržus į baudos aikštelę permesti 221 cm ūgio Pleissą ir tai apsunkino gynėjo gyvenimą atakuojant krepšį. Vis dėlto lietuvis gražiai nusimetinėjo kamuolius ir su 7 rezultatyviais perdavimais buvo šalia asmeninio rekordo (8). Gynyboje krepšininkas nuo pat pradžių turėjo problemų, kai prižiūrėjo Beaubois, o ketvirtajame kėlinyje nesusitvarkė su Larkinu, prieš kurį ne tik, kad sunkiai spėdavo, bet dar ir porą sykių nereikalingai pažeidė taisykles.

Martinas Gebenas – 6 balai
13 min., 4 tšk. (2/3 dvit.), 3 atk. kam., 2 rez. perd., 2 kld., 5 naud. balai.

Gebenas dar sykį mačą pradėjo starto penkete, tačiau jau dvikovos pradžioje užsidirbo apmaudžią pražangą puolime, kai po jo judančios užtvaros Milaknis pataikė iš toli. Vėliau lietuvis porą kartų pats sėkmingai užbaigė atakas bei taip pat protingai nusimetė kamuolį ant perimetro. Gynyboje krepšininkas davė kovą Pleissui ir nors varžovas turėjo ūgio pranašumą, Martinas nesuteikė jam lengvo gyvenimo atakuojant krepšį.

Paulius Jankūnas – 5 balai
10 min., 0 tšk. (0/1 trit.), 1 atk. kam., 2 rez. perd., 1 per. kam., 3 naud. balai.

Buvo gražu stebėti, kaip pirmoje mačo dalyje kapitonas pasiaukojančiai griuvo ant kamuolio. Veteranas bene patikimiausiai atrodė ginantis prieš Pleissą, o puolime porą kartų laiku nusimetė kamuolį. Vis dėlto nusimušęs Jankūno taikiklis bei lėtumas gynyboje neleido žalgiriečiams išplėsti aikštelės ir keistis ginamaisiais, todėl dvikovoje daugiau buvo naudojami LeDay su Hayesu.

Artūras Milaknis – 4 balai
17 min., 3 tšk. (1/2 trit.), 1 rez. perd., 1 naud. balas.

Milaknis mačą galėjo pradėti tritaškiu, tačiau jam sutrukdė Gebeno ne pagal taisykles pastatyta užtvara. Vis dėlto vėliau savąjį tritaškį snaiperis pataikė, tačiau daugiau puolime kažkuo neišsiskyrė. Gynyboje Artūrui buvo sunku prieš greitesnius tiesioginius oponentus.

Rokas Jokubaitis – 4 balai
7 min., 0 tšk. (0/1 dvit.), 1 atk. kam., 1 kld., -2 naud. balai.

Nuotr. BNS

19-metis gavo šansą pirmoje mačo dalyje ir tikrai vaizdo aikštėje negadino. Gaila, jog vienoje atakoje varžovai išmušė kamuolį iš besiveržiančio Roko rankų, o kitoje žalgirietis nesėkmingai atakavo krepšį greitajame išpuolyje.

Atrinkti (0) Visi (17)
Gedas
kažkoks briedas, nei vienas nevertas dešimtuko? tie žurnaliūgos grybai! Šį kart visi žalgiriečiai nusipelnė 10, net tie kurie nepasrodė aikštelėje!!!
2020-02-07
+11
PIOTR
Jokubauskui duočiau 0, už tai, kad per tą hemorojų sušiko varžybas.
2020-02-07
-12
Bet tai kas per komanda Efesas.Įmeti 19 tritaškių,o jie vistiek laimi.Kosmosas kažkoks.Už tai Žalgirio žaidimas tikrai džiugina.Tritaškiai pagaliau liejasi laisvai,žaidėjai mėgaujasi žaidimu.Tokią ir norisi matyt komandą.
2020-02-07
+24
uz zalgiri
kiek dar mus "dziugins" toks kapitono zaidimas?ar zmogus kurio kontraktas vienas didziausiu komandoj gali taip zaist?pagal tai kiek jam moka,ir kaip jis zaidzia tai cia turetu but maximum 2 balai.mediniam walkupui auksti balai irgi lempiniai nors gale eilini kart pripjove grybo ir dave varzovams proga atitrukt.
2020-02-07
+1
Dzo
ELITINE gynyba, Elitinis fantastiskas puolimas, Trajaku fuksai rekordai , ir vistiek gauna malku netikeliai. ka cia kaltint reiktu nevykeliam??? TEiSEJAI kalti ir neleidzia mum laimet!!! pasigirdo eilinis psichinio ISPURTELIO verkimas ir myzimas I kelnes.
2020-02-07
-8
.
Kodėl Ryto ligoniam rūpi Žalgirio žaidimas, eikit žiurėti kaip prap.isinėja taboras ant 40 taškų visokiem Monacam.....
2020-02-07
+2
Aha
Ar priziurejo Larkina ar jam pirma rungtyniu puse buvo tiesiog nesekminga,nes antroj pusej sumete viska
2020-02-07
+1
Jonas
jankunui 5 balai ??? tai jei dar karta butu nukrites pasivoliot butu visi 10 ???kas tokiem asilam dar leidzia straipsnius rasyt. geriausiu atveju Auliui KUOLAS !! as nesuprantu Birutis issiustas I prienus, o sitas LAVONAS su didziausiu kontraktu sau ramiai leidzia dieneles ant suolo. ar jus bl.. akli ar durni ???